Aktualności

Audeze prezentuje model Mobius: pierwsze słuchawki dla graczy zapewniające prawdziwy dźwięk kinowy 3D


Słuchawki Mobius wykorzystują utytułowaną planarną technologię głośnikową i łączą ją z rozwiązaniami zapewniającymi doskonałe śledzenie lokalizacji źródeł audio oraz emulację pokoju, dzięki czemu z łatwością odkrywają pełen potencjał dźwięku w grach.

Audeze Mobius

Audeze, wiodący światowy producent planarnych słuchawek, wprowadza model Mobius – pierwsze high-endowe słuchawki dla graczy – który dostarcza w pełni otaczający dźwięk kinowy 3D i zapewnia doskonałe śledzenie lokalizacji źródeł dźwięku.

Słuchawki Audeze zdobyły światowe uznanie wśród profesjonalistów z branży muzycznej i audiofilów za swoje czyste, przestrzenne i niezwykle detaliczne brzmienie, a także ze względu na swoją innowacyjność, która już od dekady plasuje je w czołówce technologii audio. Za pośrednictwem modelu Mobius Audeze wprowadza wielokrotnie nagradzany, audiofilski dźwięk do świata gier. Zaprojektowane z przekonaniem, że jakość brzmienia nigdy nie powinna być podporządkowana funkcjonalności, Mobius będą pierwszymi słuchawkami zapewniającymi niezrównany poziom szczegółowości, czystości i precyzji brzmienia – dzięki planarnym przetwornikom magnetycznym.

Audeze Mobius

Mobius oferuje pełną emulację 3D dzięki wsparciu dla trybów dźwięku przestrzennego z nieograniczoną integracją systemu 3D Head-tracking, który doskonale współpracuje z najpopularniejszymi grami wideo. W połączeniu z najnowocześniejszą technologią emulacji pomieszczenia i kalibracją anatomii, Audeze Mobius zoptymalizowany jest pod kątem przetwarzania dźwięku przez ludzki mózg, w sposób zgodny z odsłuchem rzeczywistego świata. Oznacza to, że będziesz mógł usłyszeć skradającego się za tobą przeciwnika tak wyraźnie, jakby był w twoim pokoju!

Zaawansowana technologia słuchawek i lekka, ergonomiczna konstrukcja, zapewniają wygodne, długotrwałe użytkowanie przy jednoczesnym ograniczeniu zmęczenia podczas odsłuchu. Ten komfort dodatkowo wzmacnia zastosowanie wymiennych, ergonomicznie wyprofilowanych kołnierzy wokółusznych, wypełnionych pianką z efektem pamięci kształtu, oraz regulowanego, wytrzymałego pałąka, także wypełnionego pianką z efektem pamięci.

Audeze Mobius

Słuchawki Mobius wyposażone są odłączany mikrofon z wbudowaną funkcją tłumienia hałasu, możliwością wyciszenia/włączenia dźwięku oraz niezależną kontrolą głośności mikrofonu. Element ten zamocowany jest na elastycznym pałąku i zapewnia krystalicznie czyste brzmienie ludzkiego głosu. Pozwala to użytkownikom na dyktowanie strategii zespołu bez obaw o utratę szczegółów podczas głosowej komunikacji.

„Audeze podniósł poprzeczkę dla najwyższej jakości dźwięku i innowacji opartej na naszej wielokrotnie nagradzanej planarnej technologii magnetycznej. To standard, który imponuje najbardziej zagorzałym audiofilom” – wyjaśnia Sankar Thiagasamurdram, założyciel i prezes Audeze. „Nie ma naprawdę żadnego medium, które mogłoby bardziej skorzystać z naszego produktu, niż gry komputerowe, dlatego staramy się stworzyć najlepsze słuchawki w branży „gamingowej”. Uważamy, że model Mobius zmieni sposób, w jaki ludzie doświadczają gier i zapewni im przewagę w bezpośrednim starciu podczas rozgrywek”.

Audeze Mobius

Mobius to nie tylko najbardziej innowacyjne słuchawki dla graczy, to prawdziwie wciągająca konstrukcja dla różnych platform. Dzięki w pełni zintegrowanej funkcji dźwięku przestrzennego możesz zanurzyć się w swoich ulubionych filmach w stopniu, który będzie rywalizował nawet z doświadczeniem przebywania w kinie.

Opcjonalny pakiet Mobius Creator zawiera najnowsze wtyczki 3D audio firmy Waves, wliczając B360 Ambisonics Encoder i NV Virtual Mix Room. Oba te narzędzia są kluczowymi rozwiązaniami dla każdego użytkownika pracującego z aplikacjami wykorzystującymi wirtualną lub rozszerzoną rzeczywistość.

Ekstremalnie wydajne, w pełni konfigurowalne, słuchawki Mobius należą do technicznej czołówki w świecie audio, oferując graczom najlepsze rozwiązania:

- jakość dźwięku możliwa tylko przy planarnych przetwornikach magnetycznych,

- dźwięk 3D (7.1, 5.1, 5.0, 2.1, 2.0) oraz kompatybilność z Ambisonics,

- zintegrowany Head-tracking o niskim opóźnieniu,

- lokalizacja dźwięku 3D,

- emulacja pomieszczenia,

- kalibracja anatomii,

- obsługa Bluetooth (AAC, LDAC),

- złącza USB-C, USB-A i analogowe 3,5 mm,

- ponad 10 godzin pracy na baterii.


Przeczytaj także

Najłatwiejszy sposób na odkrywanie analogowej muzyki –...


TEAC poszerza swoją gamę gramofonów o nowy, funkcjonalny model TN-180BT. Dzięki wbudowanej łączności Bluetooth konstrukcja ta oferuje zupełnie nowy sposób słuchania płyt winylowych. Zaprojektowany dla entuzjastów muzyki, może współpracować z dowolnym typem wzmacniacza, głośnikami aktywnymi lub urządzeniami Bluetooth.

Dowiedz się więcej

Legenda. Teraz bezprzewodowo i tylko w sieci Top Hi-Fi...


Najnowsze słuchawki Koss Porta Pro® Wireless wynoszą legendarny dźwięk i unikatową konstrukcję klasycznych Porta Pro® na nowy poziom – bezprzewodowy. Wykorzystując Bluetooth® 4.1 z aptX™ model ten zapewnia klasyczne brzmienie Sound of Koss®, ale teraz w bezprzewodowej wersji. Słuchawki właśnie debiutują na polskim rynku i dostępne są wyłącznie w salonach sieci Top Hi-Fi & Video Design.

Dowiedz się więcej

Produkty

Serwis

tel.: +48 22 777 99 25

fax.: +48 22 777 99 38

Media

tel.: +48 22 777 99 25

fax.: +48 22 777 99 38