Aktualności

Audio-Technica ATH-DSR9BT z nagrodą CES 2017 Innovation Honoree


Bezprzewodowe słuchawki z systemem Pure Digital Drive, model Audio-Technica ATH-DSR9BT, zostały wyróżnione przez CTA (Consumer Technology Association) tytułem CES 2017 Innovation Honoree. Produkty wybierane do tego prestiżowego programu oceniane są przez grupę niezależnych projektantów przemysłowych i inżynierów oraz przedstawicieli mediów branżowych. Wyróżnienia przyznawane są przełomowym produktom elektroniki użytkowej z 28 kategorii produktowych.

Audio-Technica ATH-DSR9BT

ATH-DSR9BT to pierwsze słuchawki z bezprzewodową technologią Bluetooth, które wykorzystują nowy, autorski system Audio-Techniki – Pure Digital Drive. Rozwiązanie to zachowuje sygnał audio w cyfrowej postaci od źródła aż do samych przetworników. Zazwyczaj w słuchawkach z łącznością Bluetooth cyfrowy sygnał pokonuje szereg kroków, które przetwarzają i przekształcają bezprzewodowy sygnał. Z każdym kolejnym etapem przetwarzania pojawia się możliwość degradacji sygnału, a co za tym idzie pogorszenia jakości dźwięku. Pure Digital Drive łączy doświadczenie i inżynieryjną wiedzę Audio-Techniki w dziedzinie projektowania słuchawek z najnowszą technologią. W miejsce tradycyjnego przetwornika cyfrowo-analogowego i wzmacniacza projektanci zastosowali układ Trigence Semiconductor Dnote®. System Dnote zachowuje sygnał audio w czystej postaci cyfrowej od źródła do samego głośnika, eliminując w ten sposób możliwość powstawania zniekształceń lub zakłóceń, które pojawiają się w stopniach konwersji stosowanych w tradycyjnych konstrukcjach. Cyfrowe impulsy generowane przez chipset bezpośrednio wzbudzają cewkę przetwornika, aby poruszać membraną w przód i w tył, tworząc w ten sposób fale dźwiękowe słyszalne przez użytkownika.

Audio-Technica ATH-DSR9BT

Aby w praktyce zrealizować ideę systemu Pure Digital Drive, Audio-Technica stworzyła przetworniki od podstaw, wykorzystując bardzo lekką i czułą membranę DLC (Diamond-Like Carbon), cewkę nawiniętą 4-żyłową skrętką (licą) i inne nowo opracowane technologie zapewniające najwyższą wierność odwzorowania brzmienia i niezwykle szeroką odpowiedź częstotliwościową. Słuchawki obsługują kodeki aptX HD, aptX i AAC (a także format SBC) przy sygnałach 48 kHz/24 bity w trybie Bluetooth i odtwarzają dźwięk high-res 96 kHz/24 bity przy połączeniu z cyfrowym źródłem za pomocą dołączonego przewodu USB. ATH-DSR9BT mają wbudowany mikrofon i kontroler umożliwiający do odbierania połączeń telefonicznych oraz sterowania poziomem głośności i odtwarzaniem muzyki.

System Pure Digital Drive dostępny jest także w drugim z najnowszych modeli słuchawek bezprzewodowych – Audio-Technica ATH-DSR7BT.


Przeczytaj także

Audio-Technica rozszerza serię CKR o trzy nowe modele słuchawek bezprzewodowych

Audio-Technica rozszerza serię CKR o trzy nowe modele ...


Już niebawem na rynku pojawią się trzy nowe modele dousznych słuchawek Bluetooth z serii CKR. ATH-CKR75BT, ATH-CKR55BT i ATH-CKR35BT łączą bardzo dobre brzmienie z wysoką jakością wykończenia i użytecznymi rozwiązaniami. Dzięki wbudowanym akumulatorom modele te idealnie sprawdzają się podczas podróży i codziennych dojazdów do pracy.

Dowiedz się więcej

Audio-Technica wprowadza specjalną edycję swoich rewolucyjnych słuchawek ATH-MSR7

Audio-Technica wprowadza specjalną edycję swoich rewol...


Audio-Technica poszerza swoją gamę produktową o specjalną edycję swoich wielokrotnie nagradzanych słuchawek ATH-MSR7. Model ATH-MSR7SE wyróżnia się metalicznym, granatowym lakierowaniem ze złotymi akcentami oraz skórzanym wykończeniem. Wysoką jakość dźwięku gwarantują 45-milimetrowe przetworniki True Motion.

Dowiedz się więcej

Wysoka jakość dźwięku, bez przewodów - nowe słuchawki bezprzewodowe klasy premium Audio-Technica ATH-AR5BT

Wysoka jakość dźwięku, bez przewodów - nowe słuchawki ...


Audio-Technica poszerza swoją gamę o nowe słuchawki bezprzewodowe klasy premium. Model ATH-AR5BT obsługuje Bluetooth 4.1 oraz kodeki aptX, AAC i SBC, a dzięki opcji przewodowego połączenia umożliwia także odtwarzanie dźwięku high-res. Wysoką jakość brzmienia zapewniają 45-milimetrowe przetworniki, a funkcjonalność modelu zwiększa akumulator dostarczający energię na 30 godzin pracy.

Dowiedz się więcej

Audio-Technica prezentuje referencyjne słuchawki audiofilskie ATH-ADX5000

Audio-Technica prezentuje referencyjne słuchawki audio...


Łącząc japońskie rzemiosło i wiodącą inżynierię audio, Audio-Technica stworzyła wokółuszne słuchawki otwarte ATH-ADX5000 . Ten flagowy model z uznanej serii AD (Air Dynamic) urzeczywistnia nową referencyjną jakość dźwięku i pozwala audiofilom cieszyć się najwyższym poziomem wierności brzmienia swojej ulubionej muzyki.

Dowiedz się więcej