Aktualności

Audio-Technica ATH-DSR9BT z nagrodą CES 2017 Innovation Honoree


Bezprzewodowe słuchawki z systemem Pure Digital Drive, model Audio-Technica ATH-DSR9BT, zostały wyróżnione przez CTA (Consumer Technology Association) tytułem CES 2017 Innovation Honoree. Produkty wybierane do tego prestiżowego programu oceniane są przez grupę niezależnych projektantów przemysłowych i inżynierów oraz przedstawicieli mediów branżowych. Wyróżnienia przyznawane są przełomowym produktom elektroniki użytkowej z 28 kategorii produktowych.

Audio-Technica ATH-DSR9BT

ATH-DSR9BT to pierwsze słuchawki z bezprzewodową technologią Bluetooth, które wykorzystują nowy, autorski system Audio-Techniki – Pure Digital Drive. Rozwiązanie to zachowuje sygnał audio w cyfrowej postaci od źródła aż do samych przetworników. Zazwyczaj w słuchawkach z łącznością Bluetooth cyfrowy sygnał pokonuje szereg kroków, które przetwarzają i przekształcają bezprzewodowy sygnał. Z każdym kolejnym etapem przetwarzania pojawia się możliwość degradacji sygnału, a co za tym idzie pogorszenia jakości dźwięku. Pure Digital Drive łączy doświadczenie i inżynieryjną wiedzę Audio-Techniki w dziedzinie projektowania słuchawek z najnowszą technologią. W miejsce tradycyjnego przetwornika cyfrowo-analogowego i wzmacniacza projektanci zastosowali układ Trigence Semiconductor Dnote®. System Dnote zachowuje sygnał audio w czystej postaci cyfrowej od źródła do samego głośnika, eliminując w ten sposób możliwość powstawania zniekształceń lub zakłóceń, które pojawiają się w stopniach konwersji stosowanych w tradycyjnych konstrukcjach. Cyfrowe impulsy generowane przez chipset bezpośrednio wzbudzają cewkę przetwornika, aby poruszać membraną w przód i w tył, tworząc w ten sposób fale dźwiękowe słyszalne przez użytkownika.

Audio-Technica ATH-DSR9BT

Aby w praktyce zrealizować ideę systemu Pure Digital Drive, Audio-Technica stworzyła przetworniki od podstaw, wykorzystując bardzo lekką i czułą membranę DLC (Diamond-Like Carbon), cewkę nawiniętą 4-żyłową skrętką (licą) i inne nowo opracowane technologie zapewniające najwyższą wierność odwzorowania brzmienia i niezwykle szeroką odpowiedź częstotliwościową. Słuchawki obsługują kodeki aptX HD, aptX i AAC (a także format SBC) przy sygnałach 48 kHz/24 bity w trybie Bluetooth i odtwarzają dźwięk high-res 96 kHz/24 bity przy połączeniu z cyfrowym źródłem za pomocą dołączonego przewodu USB. ATH-DSR9BT mają wbudowany mikrofon i kontroler umożliwiający do odbierania połączeń telefonicznych oraz sterowania poziomem głośności i odtwarzaniem muzyki.

System Pure Digital Drive dostępny jest także w drugim z najnowszych modeli słuchawek bezprzewodowych – Audio-Technica ATH-DSR7BT.


Przeczytaj także

Audio-Technica prezentuje nowe modele bezprzewodowych słuchawek sportowych: ATH-SPORT70BT i ATH-SPORT50BT

Audio-Technica prezentuje nowe modele bezprzewodowych ...


Z nowymi sportowymi słuchawkami bezprzewodowymi ATH-SPORT70BT i ATH-SPORT50BT każdy trening staje się czystą przyjemnością. Brzmienie w jakości Audio-Technica zachęca do wysiłku fizycznego, a lekka i odporna na wilgoć konstrukcja pozwala na słuchanie muzyki nawet w trakcie najbardziej wymagających treningów.

Dowiedz się więcej

Bezprzewodowe słuchawki z ANC – ATH-ANC700BT

Bezprzewodowe słuchawki z ANC – ATH-ANC700BT


Audio-Technica poszerza swoją gamę produktową o całkowicie nowe słuchawki. ATH-ANC700BT są wokółuszną konstrukcją bezprzewodową, której funkcjonalność zwiększa wbudowany układ redukcji hałasu (ANC). Dzięki kodekowi Qualcomm® aptX™ i zaawansowanym przetwornikom model ten dostarcza wysokiej jakości dźwięk. Sterowanie odtwarzaniem muzyki umożliwia wbudowany w słuchawki dotykowy panel.

Dowiedz się więcej

Bezprzewodowe słuchawki douszne Audio-Technica ATH-DSR5BT

Bezprzewodowe słuchawki douszne Audio-Technica ATH-DSR5BT


Audio-Technica poszerza serię DSR o douszne słuchawki ATH-DSR5BT. Dzięki innowacyjnemu układowi Pure Digital Drive® model ten na nowo określa możliwości bezprzewodowych konstrukcji mobilnych. Wprowadzony przez Audio-Technikę system zachowuje sygnał audio w cyfrowej postaci od źródła aż do przetwornika, dostarczając użytkownikowi najwyższej jakości dźwięk. W uzyskaniu perfekcyjnego brzmienia pomaga także kodek aptX HD, współpracujący z modułem Bluetooth®.

Dowiedz się więcej