AudioQuest rozszerza swoją działalność i mocnym akcentem przypieczętowuje swój debiut na rynku audiofilskich słuchawek. Na początku stycznia 2015 r. ten amerykański producent kabli i przetworników C/A zaprezentował swoje pierwsze słuchawki – NightHawk. Spośród wielu rewolucyjnych rozwiązań, które zastosowano w tym modelu, na czoło wybijają się przetworniki z biocelulozowymi membranami oraz wykonane z ciekłego drewna muszle nauszne.

Dla wymagających melomanów, chociaż najważniejsza jest jakość dźwięku, to w rzeczywistości liczy się całokształt konstrukcji urządzeń audio – zaczynając od precyzji wykonania, jakości materiałów, komfortu użytkowania, a na wspomnianym wiernym brzmieniu kończąc. Inżynierowie z AudioQuest projektując pierwsze słuchawki w historii firmy bardzo dokładnie przemyśleli całą konstrukcję słuchawek – pracując całkowicie od podstaw wykorzystali swoje ponad 30-letnie doświadczenie w konstruowaniu zaawansowanych przewodów oraz przetworników C/A i stworzyli rewolucyjne, audiofilskie słuchawki NightHawk.

Pod nazwą AudioQuest NightHawk skrywają się wokółuszne słuchawki półotwarte, w których najwyższą możliwą jakość dźwięku dopełniają eleganckie wzornictwo i doskonała ergonomia. Już przy pierwszym kontakcie z tym modelem zyskujemy pewność, że mamy do czynienia z wyjątkową konstrukcją. NightHawk to pierwsze szeroko dostępne słuchawki wykorzystujące elementy wydrukowane w technologii 3D – maskownicę inspirowaną strukturą skrzydeł motyla. Skrzydła owada bardzo skutecznie rozpraszają światło, w przypadku modelu NightHawk analogiczna struktura służy do rozpraszania dźwięku i minimalizowania rezonansu.

Jednak to, co decyduje o rewolucyjnym charakterze słuchawek NightHawk, to przede wszystkim biocelulozowe membrany i nauszniki wykonane z ciekłego drewna. Projektując membrany przetworników konstruktorzy z AudioQuest zrezygnowali z zazwyczaj stosowanego Mylaru, który jest kruchy i łamliwy, a przy tym zniekształca brzmienie sygnałów o częstotliwościach w zakresie od 6 do 10 kHz. W jego miejsce zastosowali biocelulozę – materiał wyróżniający się sztywnością, właściwościami samotłumiącymi oraz precyzyjną kontrolą wysokich tonów. Dzięki temu 50-mm przetworniki, w połączeniu z opatentowanym układem magetycznym, który znacząco redukuje zniekształcenia intermodulacyjne, zapewniają szerokie pasmo przenoszenia i niezwykle detaliczną scenę dźwiękową. Głośniki umieszczone są w obudowach wykonanych z materiału nazwanego ciekłym drewnem, który w porównaniu z plastikiem ma doskonałe właściwości akustyczne. Ciekłe drewno to mieszanina ligniny i włókien roślinnych, która po podgrzaniu i doprowadzeniu do stanu płynnego zostaje obrobiona tak, aby można ją było formować wtryskowo. Po wewnętrznej stronie obudowy konstruktorzy umieścili elastomerową powłokę redukującą wibracje oraz mieszankę wełny i poliestru, która zapewnia niezwykle zrównoważone, naturalne pasmo przenoszenia.

Słuchawki AudioQuest NightHawk to nie tylko audiofilska jakość dźwięku, lecz także wysoki komfort użytkowania. Projektanci zastosowali elastyczny pasek nagłowny, który skutecznie rozkłada ciężar konstrukcji i minimalizując siłę nacisku zwiększa przyjemność korzystania ze słuchawek podczas wielogodzinnych sesji odsłuchowych. Ponadto specjalny system zawieszenia umożliwia dowolny ruch nauszników, co pozwala dopasować je do dowolnego kształtu i wielkości głowy. Potwierdzeniem najwyższej jakości słuchawek NightHawk jest również futerał ochronny ze sztucznej skóry, na którym znajduje się opracowana przez Justina Mollera grafika obrazująca niebieskiego jastrzębia.