Aktualności

Bluesound prezentuje PULSE SOUNDBAR – strumieniowy soundbar high-res


PULSE SOUNDBAR to pierwszy soundbar opracowany przez Bluesounda i pierwsza tego rodzaju konstrukcja na świecie z obsługą prawdziwego high-res audio. Model ten umożliwia sieciowe strumieniowanie dźwięku wysokiej rozdzielczości i dodatkowo kompatybilny jest z systemem operacyjnym BluOS, przeznaczonym do bezprzewodowego strumieniowania multi-room. Do sterowania soundbarem służy łatwa w obsłudze i funkcjonalna aplikacja dla smartfonów, tabletów i laptopów.

PULSE SOUNDBAR to rewolucyjny model, który łączy wysoką jakość dźwięku i obsługę plików audio high-res 192 kHz/24 bity, a przy tym jest pierwszym na świecie soundbarem kompatybilnym z formatem MQA™ (Master Quality Authenticated). W rezultacie ta najnowsza konstrukcja Bluesounda gwarantuje brzmienie porównywalne z dobrymi audiofilskimi głośnikami, a użytkownik może cieszyć się w pełni naturalnym, niezwykle dynamicznym i detalicznym dźwiękiem.

Jednym z założeń projektantów było zapewnienie mocnego i głębokiego, a przy tym precyzyjnego basu. Aby ten cel zrealizować, konstruktorzy wykorzystali komorę o dużej objętości, pasywne radiatory oraz układ DSP. Dzięki temu PULSE SOUNDBAR może poszczycić się liniową charakterystyką basu aż do 70 Hz, która opada jedynie o 3 dB przy 55 Hz. Ponadto, aby zapewnić wysokiej jakości dźwięk w połączeniu ze smukłą obudową soundbara, projektanci wykorzystali wiele zaawansowanych rozwiązań. Jednym z nich jest 3-drożna konfiguracja, w której każdy z głośników jest indywidualnie zasilany przez swój własny wzmacniacz, kolejnym – powierzenie roli filtrów zwrotnicy wydajnemu układowi DSP. Dalsze udoskonalenie jakości odtwarzanego dźwięku przynosi odseparowanie przetworników od siebie, poprzez umieszczenie ich w niezależnych komorach.

Idealnym uzupełnieniem zaawansowanego brzmienia urządzenia jest jego funkcjonalność. PULSE SOUNDBAR kompatybilny jest z systemem operacyjnym BluOS, którego precyzyjną obsługę zapewniają zaawansowany procesor ARM i zegar taktujący pracujący z częstotliwością 1 GHz. Soundbar Bluesounda może odtwarzać praktycznie dowolny format audio, nie tylko szeroko wykorzystywane MP-trójki, lecz także pliki wysokiej rozdzielczości, np. FLAC, a nawet prawdziwy studyjny format high-res – MQA™ (Master Quality Authenticated). Korzystając z bezprzewodowej łączności Wi-Fi, lub też gigabitowego łącza Ethernet, użytkownik może odtwarzać nagrania zapisane w komputerze, na serwerze NAS, a nawet z serwisów muzycznych, które są natywnie zintegrowane z soundbarem.

Wszechstronność soundbara Bluesounda wykracza znacznie dalej. Korzystając ze złączy optycznego i analogowego użytkownik może podłączyć telewizor lub pamięć USB z zapisanymi na niej plikami audio, a wybierając bezprzewodową łączność Bluetooth aptX może wprost ze smartfona, tabletu lub komputera odtwarzać swoja ulubioną muzykę. PULSE SOUNDBAR wyposażony jest także w czujnik podczerwieni z funkcją uczenia się (TV Connect), dzięki czemu pilotem od telewizora lub uniwersalnym zdalnym sterowaniem można obsługiwać podstawowe funkcje, takie jak regulacja głośności lub wyciszenie.

Projekt modelu PULSE SOUNDBAR to dzieło utytułowanego projektanta Davida Farrage’a ze studia projektowego DF-ID. Obudowę urządzenia wykonano z aluminium, materiału, który przeważnie stosowany jest w wysokiej klasy konstrukcjach głośnikowych. Aluminium wyróżnia się wysoką sztywnością i wytrzymałością, a przy tym, dzięki swoim cienkim ściankom, zapewnia bardzo dużą przestrzeń wewnątrz aluminiowego stelaża. Atrakcyjne wzornictwo dopełnia łatwość montażu. PULSE SOUNDBAR może stać na półce lub dzięki dołączonym akcesoriom zostać zawieszony na ścianie. Ponadto w zależności od wybranej opcji montażu, przewody - zasilający i sygnałowy do telewizora - można wyprowadzić zarówno od góry, jak i od dołu urządzenia, po obróceniu go o 180 stopni.


Przeczytaj także