Aktualności

Obsługa formatu MQA i dostęp do serwisu CALM Radio w urządzeniach Bluesound


Projektanci z Bluesounda udostępnili najnowszą aktualizację oprogramowania. Po zainstalowaniu wersji BluOS 2.2 wszystkie bezprzewodowe odtwarzacze sieciowe multi-room z rodziny Bluesound zyskają możliwość pełnej obsługi formatu MQA, a tym samym odtwarzania w czasie rzeczywistym plików muzycznych w studyjnej jakości. Ponadto aktualizacja wzbogaca urządzenia Bluesound także o dostęp do serwisu CALM Radio.

Twórcy formatu Master Quality Authenticated (MQA) udowadniają, że można zapewnić wygodny i łatwy dostęp do muzyki odtwarzanej i pobieranej z sieci, przy zachowaniu jej oryginalnej, studyjnej jakości dźwięku. Teraz z rozwiązania tego mogą korzystać użytkownicy bezprzewodowych odtwarzaczy sieciowych multi-room z rodziny Bluesound. Od początku czerwca br. dostępna jest najnowsza wersja oprogramowania, BluOS 2.2, dzięki której wszystkie modele Bluesounda będą kompatybilne z tym nowym formatem. W ten sposób Bluesound staje się pierwszym bezprzewodowym systemem multi-room, który gwarantuje pełne wsparcie dla formatu MQA, a melomani mogą cieszyć się najwyższą, studyjną jakością dźwięku w plikach tak małych, aby można je było przesyłać i pobierać wprost z sieci.

O wyjątkowości formatu MQA decyduje m.in. to, że wymagając zaledwie takiej przepustowości łącza jak plik w jakości CD, gwarantuje dźwięk w oryginalnej, studyjnej jakości. Dzięki temu korzystając ze standardowego połączenia sieciowego można przesyłać i pobierać pliki audio zachowujące taką samą ilość informacji muzycznych jak studyjne nagranie. MQA współpracuje z ważnymi dostawcami muzyki, np. z Warner Brothers Records i serwis Tidal, dzięki czemu dostarcza niezbędne pliki muzyczne MQA. Ponadto zaletą formatu MQA jest to, że może być obsługiwany przez dowolny odtwarzacz, zachowując studyjną jakość dzięki dekoderowi MQA.

Bluesound

Kompatybilność z formatem MQA to tylko jedna z zalet oprogramowania BluOS 2.2. Kolejną jest możliwość obsługi serwisu CALM Radio®. Dzięki temu użytkownicy modeli Bluesound zyskują dostęp do ponad 160 internetowych stacji radiowych z niezwykle różnorodną kolekcją gatunków muzyki. Przyjemność słuchania muzyki ze stacji CALM Radio zwiększa brak przerw reklamowych.

Urządzenia Bluesound automatycznie poinformują użytkowników o dostępności wersji BluOS 2.2. Początkowo pliki MQA będą wspierane i dostępne poprzez aplikację BluOS dla urządzeń z Androidem. W krótkim czasie z rozwiązania tego będą mogli skorzystać także użytkownicy urządzeń z systemem iOS.


Przeczytaj także

Bluesound prezentuje PULSE SOUNDBAR – strumieniowy sou...


PULSE SOUNDBAR to pierwszy soundbar opracowany przez Bluesounda i pierwsza tego rodzaju konstrukcja na świecie z obsługą prawdziwego high-res audio. Model ten umożliwia sieciowe strumieniowanie dźwięku wysokiej rozdzielczości i dodatkowo kompatybilny jest z systemem operacyjnym BluOS, przeznaczonym do bezprzewodowego strumieniowania multi-room. Do sterowania soundbarem służy łatwa w obsłudze i funkcjonalna aplikacja dla smartfonów, tabletów i laptopów.

Dowiedz się więcej