Bluesound


HI-FI NA MIARĘ XXI WIEKU

Marka Bluesound powstała jako efekt dążenia technologicznych wizjonerów i muzycznych pasjonatów do stworzenia bezprzewodowego systemu hi-fi na miarę XXI wieku, który oferowałby nie tylko znakomitą funkcjonalność sieciową i strefową, ale przede wszystkim wspaniałe, audiofilskie brzmienie muzyki. Inżynierowie i założyciele firmy NAD, którzy od lat 70. stanowią trzon świata hi-fi, połączyli swoje siły z programistami oraz projektantami zaawansowanych konstrukcji głośnikowych PSB, opracowując całą grupę urządzeń, tworzących spójny i w pełni funkcjonalny strefowy ekosystem High Resolution Audio. W komponentach Bluesound zastosowano wiele autorskich, często przełomowych technologii, rozwiniętych na potrzeby najbardziej zaawansowanych konstrukcji klasy high-end, jakie możemy znaleźć wśród flagowych modeli z oferty NAD. To właśnie dzięki audiofilskiej klasy przetwornikom C/A, amplifikacji Direct Digital™ oraz znakomitej jakości głośnikom, Bluesound brzmi tak wspaniale, że po prostu nie ma sobie równych w tej dziedzinie.

CYFROWY DŹWIĘK TO NIE WSZYSTKO

Cyfrowy dźwięk wystartował w sposób podobny do innych nowych technologii. To było coś zadziwiającego i nowego , a jednocześnie ograniczonego i niedoskonałego,  …i oczywiście dla kolejnej generacji stało się standardem. „Kochamy technologię, ale jeszcze bardziej kochamy muzykę. Dla nas to, co po prostu cyfrowe, nie było wystarczające i dlatego postanowiliśmy jeszcze wyżej podnieść poprzeczkę cyfrowego formatu, dzięki czemu audiofile i miłośnicy muzyki mogą dziś usłyszeć to, co tracili od chwili powołania cyfrowego dźwięku do życia” – wspominają twórcy marki Bluesound. Nawet 16-bitowe płyty CD zawierają zaledwie połowę spektrum dźwięku, które posiada zapis w studiu nagrań, a to i tak dużo więcej niż pozostaje w popularnych plikach MP3. Już od ponad dekady skompresowany, pozbawiony detali i życia dźwięk wypływa ze dousznych słuchawek i tanich odtwarzaczy, dlatego najwyższy czas na radykalną zmianę. Wejdź do świata prawdziwego 24-bitowego cyfrowego dźwięku HD.

PASJONACI MUZYCZNEJ PRAWDY

Dzięki systemowi Bluesound cała twoja muzyka zabrzmi nie tylko w twojej głowie, lecz także w całym pokoju lub domu, aby każdy mógł ją usłyszeć.  Wszystko dlatego, że muzyka z założenia jest wspólnym dobrem a dzielenie się nią to prawdziwa przyjemność! Bluesound to dzieło pasjonatów muzycznej prawdy, detaliczności i dźwiękowej tekstury, którzy szczegółowo zaprojektowali przełomową, w pełni cyfrową platformę, która zapewnia wrażenia dźwiękowe „wysokiej rozdzielczości”,  odtworzając muzykę w takiej postaci, w jakiej została ona zarejestrowana i w jakiej chcieli słyszeć ją twórcy. Nie musisz być audiofilem, aby docenić dźwięk w jakości hi-fi. Ale możesz się nim stać wtedy, gdy usłyszysz to, co do tej pory traciłeś.