Aktualności

Bowers & Wilkins prezentuje PX, swoje pierwsze bezprzewodowe słuchawki z aktywną redukcją hałasu


Bowers & Wilkins prezentuje PX, swoje pierwsze bezprzewodowe słuchawki z aktywną redukcją hałasu

Nowa generacja słuchawek łączy najlepszą w klasie jakość dźwięku z rewolucyjną funkcjonalnością i strumieniowaniem Bluetooth aptX HD.

 Bowers & Wilkins prezentuje PX

Bowers & Wilkins, brytyjski producent głośników słynący ze swoich niezwykle zaawansowanych produktów audio, prezentuje PX, swoje pierwsze słuchawki bezprzewodowe z aktywną redukcją hałasu. Model PX nie tylko zapewnia najlepszą w klasie jakość dźwięku, lecz także inteligentnie reaguje na zachowanie użytkownika, aby zagwarantować niczym nie zakłócone emocje muzyczne.

PX odzwierciedla bezkompromisowe podejście Bowers & Wilkins do możliwości akustycznych. Każdy element słuchawek został zaprojektowany pod kątem optymalnej jakości dźwięku.

Głośniki modelu PX wywodzą się z referencyjnego modelu P9 Signature i wykorzystują taką samą, ustawioną pod kątem konstrukcję, aby zapewnić jeszcze bardziej przekonujące brzmienie. Ich przemyślany system zawieszenia pozwala PX uzyskać precyzję niezbędną do odwzorowania wspaniałych wysokich częstotliwości sięgających aż do 30 kHz, a także głębokiego i dynamicznego basu. Te pełnozakresowe przetworniki mają średnicę 40 mm, a ich innowacyjne umiejscowienie skutkuje naturalniejszym dźwiękiem i znacząco udoskonalonymi efektami stereofonicznymi.

 Bowers & Wilkins prezentuje PX

Projektanci udoskonalili także funkcję aktywnej redukcji hałasu, wszystko po to, aby zapewnić optymalną izolację bez wpływania na jakość dźwięku – proces, który zajął tysiące godzin rozwoju i testowania. Słuchawki wykorzystują również najnowszą technologię Bluetooth aptX HD, wspierającą rozdzielczość do aż 48 kHz/24 bitów i zapewniają w pełni cyfrowy dźwięk poprzez połączenie USB. Dalsze udoskonalenie dźwięku zagwarantowane jest dzięki próbkowaniu w górę i obróbce dźwięku przy 768 kHz, zachowując najlepszą możliwą jakość dźwięku.

 Bowers & Wilkins prezentuje PX

Oprócz swojej niezrównanej jakości, być może najbardziej niezwykłą cechą PX jest łatwość użytkowania. PX są pierwszymi inteligentnymi słuchawkami Bowers & Wilkins, z sensorami, które pozwalają użytkownikowi sterować odtwarzaniem muzyki w całkowicie naturalny sposób.

PX działają reagując inteligentnie na naturalne zachowanie użytkownika. Załóż je na głowę, a słuchawki natychmiast włączą się i automatycznie wznowią odtwarzanie muzyki. Gdy je odłożysz, powrócą do trybu czuwania. Odchyl słuchawkę, aby móc swobodnie rozmawiać lub zawieś PX na szyi, żeby automatycznie zatrzymały odtwarzanie, powracając do niego, gdy już będziesz gotowy do słuchania. Wiodący w swojej klasie akumulator zapewnia 22 godziny odtwarzania w trybie bezprzewodowym i z redukcją hałasu, lub też 33 godziny w przewodowym trybie redukcji hałasu.

Bowers & Wilkins prezentuje PX

Alexander Van Der Heijden, główny menedżer w dziale słuchawek Bowers & Wilkins, stwierdził: „W Bowers & Wilkins zawsze wierzyliśmy, że rola akustycznej technologii polega na tym, aby nie przeszkadzała, pozwalając muzyce znaleźć się w centrum uwagi. PX wynoszą te reguły na całkowicie nowy poziom. Nie tylko stworzyliśmy najlepiej brzmiące słuchawki z redukcją hałasu, jakie można spotkać, ale słuchawki, które są tak inteligentnie skonstruowane i tak intuicyjnie reagujące, że możesz całkowicie o nich zapomnieć podczas ich użytkowania”.

Aby zapewnić optymalne wrażenia akustyczne w różnych środowiskach, PX wykorzystują trzy adaptacyjne tryby redukcji hałasu, które użytkownik wybiera w specjalnie przygotowanej aplikacji. „Miasto” pozwala usłyszeć szum ruchu ulicznego, dzięki czemu można bezpiecznie przechodzić przez ulicę. „Biuro” ułatwia słuchanie ludzkiego głosu, dzięki czemu będziesz słyszał to, co mówią do ciebie koledzy w pracy. „Samolot” całkowicie eliminuje hałas silników i otoczenia. Aplikacja umożliwia także aktualizowanie oprogramowania.

PX przygotowane są na przyszłe udoskonalenia. Za pośrednictwem specjalnie opracowanej aplikacji użytkownik może instalować nowe oprogramowanie i dodawać ulepszone funkcje, wraz z ich udostępnieniem.

Model PX podtrzymuje tradycję Bowers & Wilkins, wykorzystując wyłącznie wysokiej jakości materiały, jednocześnie zapewniając nowoczesny wygląd. Słuchawki wyposażone są w ergonomicznie zaprojektowane, eliptyczne muszle nauszne, gwarantujące doskonały komfort i najlepszą możliwą izolację akustyczną. Pałąk nagłowny i muszle nauszne z wytrzymałego nylonu balistycznego wykończone są miękką skórą. PX dostępne są w kolorze Space Grey lub Soft Gold z aluminiowymi elementami.

 

Funkcje:
Bluetooth 4.1 z aptX HD
Cyfrowa hybrydowa redukcja hałasu
Inteligentne czujniki dla Auto Play/Pauza/Włącz/Wyłącz
Wymienne piankowe poduszki z efektem pamięci pokryte miękką skórą
Specjalna aplikacja z filtrami otoczenia
Inteligentne zasilanie
Składana na płasko konstrukcja

Wejścia: USB-C (audio, ładowanie baterii i aktualizacja oprogramowania), 3,5 mm stereo jack, 2 x mikrofony wspierające algorytm CVC2
Przetworniki: pełnozakresowe 2 x 40 mm
Pasmo przenoszenia: 10 Hz do 20 kHz
Impedancja: 22 Ω
Zniekształcenia: < 0,3% (1 kHz/10 mW)
Czułość: 111 dB/V przy 1 kHz
Maksymalna moc wejściowa: 1 V
Waga netto: 335 g
Czas pracy:
                aż do 22 godzin – włączony Bluetooth i ANC (aktywna redukcja hałasu)
                aż do 29 godzin – włączony Bluetooth
                aż do 33 godzin – połączenie przewodowe z aktywnym ANC
                aż do 50 godzin – tylko połączenie przewodowe
Dołączone akcesoria: 1,2 m standardowy przewód audio (TRS 3-biegunowy stereo), etui ochronne, kabel USB-A do USB-C


Przeczytaj także

Mission QX – w dążeniu do perfekcyjnego brzmienia

Mission QX – w dążeniu do perfekcyjnego brzmienia


Mission prezentuje kolumny głośnikowe z serii QX. Ta najnowsza gama jest zwieńczeniem 40 lat doświadczenia firmy w branży audio. Każdy z modeli QX wyróżnia się atrakcyjnym wzornictwem i imponującymi możliwościami, zapewniając niesamowitą jakość brzmienia zarówno w systemach hi-fi, jak i kina domowego.

Dowiedz się więcej

Yamaha NS-5000 z prestiżową nagrodą iF Design Award 2018

Yamaha NS-5000 z prestiżową nagrodą iF Design Award 2018


NS-5000 to flagowe kolumny głośnikowe Yamahy, które łącząc unikatową stylistykę z najnowocześniejszymi rozwiązaniami technicznymi wyznaczają standard możliwości i jakości wśród konstrukcji hi-fi. Potwierdzeniem wyjątkowego charakteru tego modelu jest prestiżowa nagroda iF Design Award 2018 w kategorii Produkt Roku.

Dowiedz się więcej

Audioklan Gazelą Biznesu

Audioklan Gazelą Biznesu


7 marca 2018 roku w warszawskim Hiltonie odbyła się kolejna gala najpopularniejszych i najstarszych nagród honorujących małe i średnie firmy – Gazel Biznesu. Firma Audioklan znalazła się w gronie laureatów.

Dowiedz się więcej

Serwis

tel.: +48 22 777 99 25

fax.: +48 22 777 99 38

Media

tel.: +48 22 777 99 25

fax.: +48 22 777 99 38