Aktualności

CP-800 zbiera kolejne pochwały – test w Audio Video


Classe CP-800 to pierwszy z nowej generacji cyfrowych przedwzmacniaczy. Zaprojektowany z myślą o najnowszych cyfrowych i analogowych źródłach sygnału. To bardzo wyjątkowy model w ofercie tego producenta. Niedawno mogliśmy się o tym przekonać za sprawą magazynu HiFi Choice & Home Cinema, który wybrał go w swoim noworocznym wydaniu do uhonorowania tytułem "Najbardziej innowacyjnego produktu 2011" oraz "Produktu Roku".

O bogatej historii i tradycji firmy Classe doskonale pamięta autor testu i przypomina o niej pisząc „Od 11 lat Classé ma wspólne go właściciela z Bowers& Wilkins, którym jest firma B&WGroup, będąca jednocześnie dystrybutorem Rotela. Warto wspomnieć, że elektronika Classé wraz z kolumnami B&W stanowi wyposażenie znanego londyńskiego studia nagraniowe go przy Abbey Road.”

 

CP-800 to pierwszy z nowej generacji cyfrowo-analogowych przedwzmacniaczy pochodzący z pod skrzydeł Classe. Zaprojektowany został z myślą o najnowszych cyfrowych i analogowych źródłach sygnału, oferuje on innowacyjne funkcje cyfrowego przetwarzania, wśród których znajdziemy optymalne, asynchroniczne gniazdo USB oraz pełne wsparcie dla linii iPodów, iPhonów oraz iPadów firmy Apple.

 

Budowa i jakość wykonania spotkała się z wielkim uznaniem autora „Od strony wizualnej, i nie tylko, to na prawdę imponujące urządzenie. Znajomi, którzy przyszli do mnie z niedzielną wizytą, od razu zwrócili na nie uwagę, mimo że nie są audiofilami. Rzeczywiście, CP -800 jest ładne i bardzo efektowne, a w dodatku bardzo solidnie, precyzyjnie, wręcz doskonale wykończone”.Dalej możemy przeczytać, o tym że „Wrażenie doskonałości utrzymuje się także po zdjęciu górnej pokrywy, pokrytej od wewnątrz na całej powierzchni substancją tłumiącą. (…) Dbałość o jakość wykonania widać także na poziomie „mikro skopowym”, gdy przyjrzeć się płytkom drukowanym, czystości montażu.” 

 

CP-800 w unikalny sposób łączy kluczowe zespoły współczesnych systemów audio klasy high-end, aby poprawić i uprościć ścieżki sygnałowe. Ta nowa technologia została wprowadzona, aby w pełni wykorzystać zalety nowoczesnego, opartego o komputery, przekazu audio. Po raz pierwszy, płyta CD zgrana do komputera, ma potencjał, aby zabrzmieć lepiej niż gdyby była odtworzona przy użyciu konwencjonalnego odtwarzacza.

 

W podsumowaniu autora czytam, że „CP -800 to bardzo dobry, przemyślany i atrakcyjny produkt high-end, który przeciera ścieżkę wielu innym producentom przedwzmacniaczy. Jest świetnym łącznikiem pomiędzy komputerem odtwarzającym pliki bezstratne, tu dzież iPadem, oraz wysokiej klasy dwukanałową końcówką mocy.(…) porównywalnych produktów jest na rynku bardzo niewiele. A tych równie pięknych, markowych i doskonale wykończonych – właściwie brakuje!”

Zapraszamy do przeczytania całości testu w najnowszym numerze magazynu Audio Video.


Przeczytaj także

CP-800 – Przedwzmacniacz high-end nowej generacji


Classe CP-800 to pierwszy z nowej generacji cyfrowych przedwzmacniaczy. Zaprojektowany z myślą o najnowszych cyfrowych i analogowych źródłach sygnału, Oferuje on innowacyjne funkcje cyfrowego przetwarzania, wśród których znajdziemy optymalne, asynchroniczne USB oraz pełne wsparcie dla linii iPodów, iPhonów oraz iPadów firmy Apple.

Dowiedz się więcej