Devialet konsekwentnie rozszerza listę kolumn głośnikowych kompatybilnych z technologią SAM. Ta rewolucyjna technologia pozwala wydobyć pełen potencjał głośników. W odpowiedzi na wyniki głosowania Devialet opracował oprogramowanie dla kolejnych 11 zestawów kolumn, dzięki czemu liczba modeli zgodnych z SAM zwiększyła się do 34

Devialet to francuski producent rewolucyjnych, high-endowych systemów audio, który sukcesywnie wprowadza nowatorskie technologie. Najnowsza z nich nazywa się SAM (Speaker Active Matching) i pozwala zaprezentować pełen potencjał dowolnych kolumn głośnikowych. Devialet regularnie rozszerza listę kompatybilnych głośników.

Zgodnością z technologią SAM może pochwalić się już 17 producentów głośników. Wśród nich znajdują się tak prestiżowi konstruktorzy jak Bowers & Wilkins, KEF czy Sonus Faber. Inżynierowie Devialet sukcesywnie opracowują oprogramowanie dla następnych producentów i modeli kolumn, a o tym, które głośniki zyskają kompatybilność z SAM w pierwszej kolejności decydują sami użytkownicy sprzętu audio. W tym celu Devialet przygotował stronę internetową voteforsam.devialet.com. Modele, które zdobędą najwięcej głosów jako pierwsze skorzystają z możliwości płynących z technologii SAM.

Technologia SAM – co to jest?                                                              

Skrót SAM pochodzi od Speaker Active Matching i oznacza aktywne dopasowanie głośników. To nowatorskie rozwiązanie jest całkowicie cyfrowym procesem, dzięki któremu urządzenia Devialet z wbudowaną technologią SAM potrafią idealnie zestroić się z podłączonymi kolumnami głośnikowymi. W konsekwencji wzmacniacz może zaprezentować 100 proc. możliwości głośników.

Drogę do SAM otworzyła unikatowa architektura wewnętrzna konstrukcji Devialet z czołową technologią wzmocnienia ADH oraz zaawansowanym układom cyfrowym. Za pośrednictwem SAM wzmacniacz dostarcza do kolumn specjalnie obrobiony sygnał, który gwarantuje optymalne zasilanie głośników. Technologia SAM sprawia, że dźwięk wydobywający się z kolumn jest precyzyjną repliką brzmienia nagrania. Ponadto rozwiązanie Devialet chroni przetworniki przed mechanicznym przeciążeniem lub przegrzaniem elektrycznym.

Opracowanie charakterystyki pracy dla poszczególnych głośników wymaga dokonania pomiarów i kompletnego zachowania głośnika podczas pracy. Inżynierowie muszą wziąć pod uwagę wszystkie sekcje, w tym oczywiście zwrotnicę i głośnik. Po przeprowadzeniu badań i określeniu nieliniowości przetwornika powstaje wirtualny obraz prawdziwej kolumny głośnikowej.