Aktualności

Gato Audio – high-end z Danii łatwiej dostępny w Polsce


Funkcjonuje od niecałej dekady, a już stała się bardzo rozpoznawalna w audiofilskim świecie. Duński producent Gato Audio zdobywa popularność dzięki zaawansowanym technologicznie i dopracowanym w szczegółach konstrukcjach, które wyróżniają się niespotykanym dotychczas wzornictwem. Teraz te wyjątkowe high-endowe systemy audio stają się łatwiej dostępne dla polskich audiofili.

Naturalne brzmienie, kunsztowne wzornictwo, doskonała jakość wykonania  – to najistotniejsze zalety, którymi mogą pochwalić się urządzenia tworzone przez Gato Audio. Te high-endowe konstrukcje projektowane są i produkowane w Danii, co dla wielu audiofili jest gwarancją wysokiej klasy tych urządzeń.

Od wzmacniacza i źródła cyfrowego, do kolumn głośnikowych

Portfolio Gato Audio obejmuje zarówno elektronikę, jak i zestawy głośnikowe. Co ciekawe, te przykuwające uwagę konstrukcje urzeczywistniają teoretycznie wykluczające się cechy – potężną moc i finezję w przedstawianiu najdrobniejszych niuansów muzycznych. Naturalne i wierne brzmienie jest pochodną perfekcyjnego projektu urządzeń, dopasowania wewnętrznych układów oraz przemyślanego interfejsu. Mimo swojego zaawansowania technicznego urządzenia Gato Audio są przyjazne dla użytkownika – w pełni gotowe do działania po wyjęciu z opakowania i łatwe w użyciu. Te same zalety można dostrzec w kolumnach głośnikowych. Podczas ich opracowywania projektanci wykorzystali wyłącznie najlepsze materiały i komponenty, m.in. najnowsze duńskie przetworniki klasy high-end oraz perfekcyjne dopracowane zwrotnice. W efekcie zestawy głośnikowe Gato Audio w połączeniu z firmową elektroniką, wzmacniaczem i cyfrowym źródłem, gwarantują zapierające dech w piersiach doświadczenie sali koncertowej w kompaktowej i jednocześnie pięknej formie.

Doskonale zaprojektowane

Z racji tego, że konstrukcje Gato Audio tworzą utalentowani projektanci i przedsiębiorcy, możliwe było zminimalizowanie wszelkich ograniczeń, które mogłyby wpłynąć negatywnie na jakość brzmienia urządzeń. Wykorzystywane w urządzeniach płytki drukowane wykonywane są i montowane za pomocą precyzyjnych maszyn, a wiele aluminiowych elementów, opracowanych zgodnie ze specyfikacją Gato Audio, powstaje w najlepszych manufakturach trudniących się obróbką metalu. Co ważne, nawet najdrobniejsze podzespoły elektroniczne pochodzą od starannie wyselekcjonowanych dostawców. Wszystkie podzespoły, na każdym etapie produkcji, podlegają rygorystycznym testom – wszystko po to, aby mieć pewność, iż końcowy produkt spełni standardy Gato Audio dotyczące jakości i żywotności. 

Dziedzictwo legend

Chociaż Gato Audio rozpoczęło swoją działalność w 2007 r., to historycznie firma czerpie z doświadczenia zdobytego w połowie XX w. W gronie twórców urządzeń Gato Audio i jednocześnie odpowiedzialnych za rozwój firmy znajdują się m.in. Poul Rossing oraz inicjatorzy firmy – Frederik Johansen i Kresten Dinesen. Poul Rossing na przełomie lat 60. i 70. importował i dystrybuował urządzenia takich uznanych marek jak Luxman, B&W oraz Cabasse. Później zdobywał doświadczenie wraz z firmą Avance, w której pełnił rolę projektanta i producenta kolumn głośnikowych. Frederik Johansen może pochwalić się równie cennym doświadczeniem – najpierw był związany z duńską firmą Holfi, producenta high-endowych podzespołów audio, później był menadżerem produkcji w znanej i cenionej firmie Thule Audio. W obu firmach swoje doświadczenie zdobywał również Kresten Dinesen, który m.in. był odpowiedzialny za projekt urządzeń.

Modele Gato Audio można znaleźć w specjalistycznych sklepach ze sprzętem audio, m.in. w salonach ogólnopolskiej sieci Top Hi-Fi & Video Design


Przeczytaj także

Rasowe kolumny – stworzone do relaksu. Test Gato Audio...


„Podłogówki Gato Audio mogą urzec wyglądem i wykonaniem, potrafią też oczarować brzmieniem (…)” – już to jedno zdanie nie pozwala przejść obojętnie obok kolumn głośnikowych Gato Audio FM-30. Ten wolnostojący model gościł w redakcji magazynu „Audio-Video”, a wrażenia z odsłuchu przelał na papier sam redaktor naczelny – Filip Kulpa.

Dowiedz się więcej