Aktualności

Rezygnacja z dystrybucji produktów marki Gryphon


Audio Klan Janusz Prządka Sp. J. pragnie poinformować, iż w dniu 4 października 2016, nie osiągając satysfakcjonującego porozumienia w kwestii utrzymujących się trudności w bieżącym współdziałaniu operacyjnym oraz istotnych różnic w zakresie preferowanego modelu współpracy, Zarząd Audio Klan S.J. wymówił firmie Gryphon Audio Designs ApS zawartą przez obydwie strony umowę dystrybucyjną. Tym samym, produkty marki Gryphon będą stopniowo wygaszane z naszej oferty handlowej z zachowaniem pełnych zobowiązań z tytułu gwarancji i serwisu.


Przeczytaj także

Magiczny świat Gryphona – recenzja w „Hi-Fi i Muzyka”


Dla wielu miłośników urządzeń ze świata hi-end marka Gryphon pozostaje równie legendarna, jak sam mityczny gryf, którego postać zdobi konstrukcje tego duńskiego producenta. Z tym większą uwagą warto zapoznać się z czerwcowym wydaniem magazynu „Hi-Fi i Muzyka”, w którym opublikowany został materiał przekazujący w pigułce najważniejsze informacje o samej firmie i jej historii. Ale najistotniejszą przyczyną, dla której warto przeczytać tekst „Skrzydlaty lew zaryczał”, jest opis systemu muzycznego Gryphona, stworzonego w oparciu o konstrukcje zaprojektowane przez założyciela firmy – Flemminga E. Rasmussena.

Dowiedz się więcej

Rasmussen z firmy Gryphon: Strumieniowanie jest przysz...


Ćwierć wieku temu, jeżeli rozpoczynałeś działalność jako producent hi-fi, miałeś mniej czynników, która trzeba było brać pod uwagę w kwestii formatów, podaży i popytu oraz troski o środowisko. W roku 1985, kiedy Flemming E. Rasmussen założył Gryphon Audio Designs, scenariusz był całkowicie odmienny od dzisiejszego – CD i cyfrowy wiek były w stadium początkowym, niezmiennie rządził analog (i winyl), a komputery miały nieznaczny związek z muzyką.

Dowiedz się więcej