Mission


Od początku swojego istnienia w 1977 roku, firma Mission uznawana jest za jedną z najważniejszych firm na rynku audio, oferującą nowe rozwiązania konstrukcyjne oraz nowatorskie technologie. W efekcie, firma może poszczycić się najbardziej ekscytującymi systemami głośnikowymi, dostępnymi w każdym sektorze rynku.

Rok 1978 zapisze się w historii Mission Electornics jako moment powstania kolumny głośnikowej oznaczonej symbolem 770. Ta rewolucyjna kolumna wykorzystywała jako pierwsza na świecie głośnik wykonany z polipropylenu. Rok później, powstały kolumny Mission 700 – pierwsze kolumny, w których inżynierowi zastosowali słynny „odwrócony układ głośników”.

Lata 70-te i 80-te, upłynęły na ciągłym rozwoju firmy oraz szczególnym kładzeniem nacisku na wykorzystanie materiałów wykonanych przy użyciu najnowocześniejszych technologii. Wraz z rozwojem chemii polimerowej oraz wzrostem dostępności wysokiej jakości komponentów, zaawansowanie projektów inżynierii akustycznej zmieniło diametralnie funkcjonalność oferowanych produktów. Użycie lżejszych i wytrzymalszych materiałów umożliwiło odwzorowywanie coraz subtelniejszych zmian w sygnale, a co za tym idzie – doskonalszej reprodukcji dźwięku.

W latach 90-ych, Mission była już uznaną marką, rozpoznawalną na całym świecie. Stała się synonim najwyższej jakości systemów dźwiękowych, a wraz ze wzrostem sprzedaży i w nowymi możliwościami rozwoju, opracowana została seria 75 oraz 78. W 2001 roku światło dzienne ujrzały kolumny Pilastro.

Pilastro to rezultat długich poszukiwań i wzmożonej pracy. Zaprojektowana bez żadnych kompromisów, jest ikoną i jedną z najwspanialszych kolumn głośnikowych, jakie kiedykolwiek powstały.

Wiele technologicznych osiągnięć, które były rezultatem pracy nad Pilastro, zostało później wykorzystanych w kolumnach innych serii, między innymi w serii E, z którą obydwie konstrukcje dzielą rozwiązania konstrukcji głośników oraz konstrukcji obudów.

Dzięki swojemu technologicznemu i metodycznemu podejściu do rozwoju produktów, firma Mission wyznacza standardy innym producentom kolumn głośnikowych. Nakłady na badania i rozwój, przekładające się na możliwość wytwarzania wszystkich komponentów sprawiają, że każdy użytkownik ma pewność, że najwyższe standardy produkcji kolumn będą z łatwością utrzymane.