O firmie

www.simaudio.com

Moon


"Aby poprawić jakość życia poprzez oferowanie najlepszych produktów i usług przy jednoczesnym poszanowaniu środowiska naturalnego"

Projektowanie i dostarczanie wysokiej jakości urządzeń audio-video do użytku domowego, tworzenie sprzętu, który dostarczy wielu niezapomnianych muzycznych doznań to główne założenia i filozofia firmy Simaudio Ltd. Już od ponad 30 lat ten kanadyjski producent i właściciel marki MOON dąży do tego, aby jego produkty były estetyczne, bezawaryjne, najlepiej brzmiące i atrakcyjne cenowo.


Od dobrego hi-fi do świata high-endu
Historia Simaudio rozpoczęła się w 1980 r. Pierwszymi urządzeniami były niedrogie, ale za to o wysokiej jakości produkty audio do zastosowań domowych i profesjonalnych. Dokładność wykonania i wysoka jakość dźwięku spowodowały, że producent zdobył ogromną popularność na rynku lokalnym. Naturalną konsekwencją było rozszerzenie asortymentu i dotarcie do bardziej wymagających klientów. Jeszcze w latach 80. za sprawą słynnego wzmacniacza PW-3000 firma zdobyła rozgłos i uznanie wśród audiofili. Dobra relacja ceny do jakości oraz pozytywne recenzje w prasie kanadyjskiej spowodowały, że popyt na produkty Simaudio przewyższał podaż.

Lata 90. to czas wprowadzenia serii Celeste – kolejnego kroku milowego w historii firmy. Po raz pierwszy w urządzeniu dostępnym na rynku wykorzystano odpowiedzialne za zwiększenie mocy obwody nazywane Renaissance. Odważny design urządzeń Celeste, niezwykła muzykalność i jakość przekazywanego materiału muzycznego spowodowały, że produkty firmy zyskały nowe rzesze zwolenników. O ponadczasowości wprowadzonej 20 lat temu technologii może świadczyć fakt, że znajduje ona zastosowanie także w najnowszych produktach. Wciąż modyfikowana i ulepszana na przestrzeni lat przekształciła się w obecną wersję Advanced Renaissance, która trafiła do serii MOON.

Seria świecąca księżycowym blaskiem
Istotnym dla Simaudio okazał się 1997 r., kiedy to światło dzienne ujrzały urządzenia z serii MOON. Przy konstruowaniu nowych produktów wykorzystano doświadczenia zebrane podczas prac nad serią Celeste, a ponadto wprowadzono wiele nowych samodzielnie opracowanych technologii. Znawcy branży muzycznej uznali nową serię za szczytowe połączenie, w którym innowacja spotyka się z technologiczną kreatywnością.

Inżynierowie firmy dostrzegli rosnącą popularność wielokanałowych systemów audio i w 2001 r. do sprzedaży trafił wielokanałowy wzmacniacz MOON Titan, pierwszy z modeli serii MOON A/V. Jednym z wyróżników wzmacniacza była jego konstrukcja. Zespół inżynierów Simaudio jako pierwszy stworzył wielokanałowy wzmacniacz dużej mocy z termicznie połączonym chassis. Zaawansowana technologia pozwoliła uzyskać we wszystkich kanałach dźwięk wyjątkowy i o niepowtarzalnej jakości. Aby uczcić 25-lecie istnienia Simaudio zaoferował limitowaną serię urządzeń MOON Limited Edition składającą się z odtwarzacza CD, przedwzmacniacza P-5, wzmacniacza W-5 oraz wzmacniacza zintegrowanego i-5 z serii Nova i Eclipse. Do sprzedaży trafiło 250 szt. każdego z urządzeń, które wyróżniały się m.in. ulepszonymi obwodami zwiększającymi wydajność.

Ewolucja blasku serii MOON
Nie wybrzmiało jeszcze echo rocznicowych urządzeń, a już w 2005 r. do salonów ze sprzętem hi-fi i high-end trafiły produkty z nowej serii – MOON Evolution. Inżynierowie ponownie stanęli na wysokości zadania i stworzyli produkty cechujące się jeszcze bardziej realistycznym dźwiękiem, jeszcze większą elastycznością i niezwykle łatwą, intuicyjną obsługą. Wyróżnikiem nowej serii stała się również dbałość o wygodę i komfort użytkownika. Stąd m.in. dodanie gniazda RS-232 pozwalającego na pełną integrację z instalacjami multimedialnymi i aktualizację oprogramowania. W MOON Evolution znalazł się również wyzwalacz 12V (pozwalający na sterowanie np. ekranem projekcyjnym) oraz pakiet estetyczny C4, dzięki któremu można dopasować wygląd urządzenia do własnych potrzeb lub wystroju pomieszczenia. W 2007 r. pojawiła się nowa seria MOON, rok później producent rozszerzył serię MOON Evolution, wprowadzając nowe urządzenia wielokanałowe: przedwzmacniacz/procesor CP-8, wielokanałowy wzmacniacz mocy MC-8 i przełącznik HDS-8 HDMI.

Przewaga technologiczna dzięki ewolucji
Niezależnie od wybranej serii wszystkie produkty Simaudio cechują się łatwością obsługi, luksusowym wyglądem popartym konstrukcją wykorzystującą komponenty wysokiej jakości, zaawansowaniem technologicznym i wyjątkowymi możliwościami akustycznymi. Uzyskanie tak dobrego efektu okazało się możliwe dzięki stworzeniu własnego działu odpowiedzialnego za produkcję podzespołów.

Warto także wspomnieć o nowatorskiej myśli technicznej Simaudio. Firma współpracuje z Państowym Komitetem Badań Naukowych (Canadian National Research Council), a efektem prac są m.in.: obwody sterowania głośnością M-Ray i M-Evol, oprogramowanie sterujące SimLink ™, zawieszenia Delta i M-Quattro odtwarzacza CD, obwód redukcji jittera M-AJiC, układ wzmacniacza Lynx Zero-Feedback, w pełni zbalansowany układ audio, bardzo krótkie ścieżki sygnałowe bez wykorzystania kondensatorów.

Nie bez znaczenia pozostaje także fakt dbałości Simaudio o środowisko naturalne. Jednym z najważniejszych założeń jest to, że produkty firmy mają działać bezawaryjnie przynajmniej przez 25 lat. To ogranicza konieczność przetwarzania wytworzonych urządzeń. Ponadto przy produkcji sprzętu firma unika stosowania np. trujących związków i pierwiastków. To wszystko powoduje, że Simaudio potrafi nie tylko stworzyć sprzęt o unikalnych właściwościach brzmieniowych, lecz także stara się, by jej działalność w możliwie największym stopniu pozostała neutralna dla środowiska naturalnego.