Aktualności

NAD wprowadza do sprzedaży amplituner kina domowego T 758 V3


NAD Electronics, wiodący producent domowych produktów audio-wideo, za pośrednictwem najnowszego modelu T 758 V3 uaktualnia i udoskonala wydajność amplitunera AV T 758. To urządzenie nowej generacji, które teraz oferuje kompatybilność z Dolby Atmos, Dirac Live®, systemem multiroom high-res audio BluOS® i wideo 4K UHD.

NAD T758 V3

Podobnie jak w przypadku wszystkich urządzeń NAD, najnowszy produkt firmy kontynuuje filozofię projektowania "proste jest lepsze". To praktyczne podejście skutkuje łatwiejszą obsługą i maksymalizuje wydajność w kluczowych elementach. T 758 V3 wyróżnia się legendarną jakością dźwięku NAD i pełną kompatybilnością z wszystkimi najnowszymi funkcjami i formatami, gwarantując niesamowitą radość podczas słuchania muzyki i oglądania filmów.

Większość amplitunerów AV dostępnych na rynku koncentruje się głównie na aspektach wideo i dźwięku przestrzennym. Projektanci z NAD są przekonani, że wciąż jest wielu ludzi, dla których najważniejsza jest muzyka. Z reputacją jaką NAD zdobył za unikatowe połączenie wartości, jaką zapewniają urządzenia NAD z wysoką jakością dźwięku, bezsporną kwestią było to, że T 758 V3 będzie musiał spełnić oczekiwania audiofilów, jak i entuzjastów kina domowego.

"NAD starannie ocenia, jak klienci korzystają z naszych produktów i wprowadza w swoich urządzeniach funkcje, które są niezbędne do uzyskania doskonałej jakości dźwięku i obrazu", stwierdza Greg Stidsen, dyrektor ds. technologii i planowania produktu w NAD. "Ponadto, realne korzyści przynosi  nasza modułowa konstrukcja MDC, umożliwiając wzbogacanie urządzenia o nowe technologie w miarę ich udostępniania, co znacząco zwiększa znaczenie naszego modelu. Jesteśmy również zadowoleni z dodania kluczowych funkcji, takich jak: Dolby Atmos, wideo 4K UHD i strumieniowanie muzyki BluOS".

NAD T758 V3

MDC: przyszłościowa konstrukcja

Nastawieni na wydajność entuzjaści chcieliby korzystać z nieustannie zmieniającego się świata technologii AV bez konieczności modyfikowania wewnętrznej konstrukcji swojego modelu. Właśnie dlatego NAD opracował najważniejszą innowację dekady: modułową konstrukcję MDC, niespotykaną odpowiedź na starzenie się technologii. Cyfrowe obwody audio i wideo znajdują się na wymiennych modułach MDC. Rozwiązanie to zapewnia unikalną i bezprecedensową możliwość łatwej aktualizacji T 758 V3 pod kątem przyszłych formatów cyfrowych.

Dźwięk – przede wszystkim muzyka

Popularne formaty dźwięku przestrzennego, wliczając formaty HD Dolby Atmos i DTS Master Audio, dekodowane są przy użyciu najnowszej generacji wielordzeniowego układu DSP o wysokiej szybkości. Stereofoniczny materiał źródłowy może zostać przekonwertowany na dźwięk przestrzenny korzystając z unikatowego trybu przestrzennego EARS, chwalonego przez recenzentów za naturalną jakość brzmienia. Zarówno w przypadku muzyki, jak i filmów, wielokrotnie nagradzane dziedzictwo T 758 V3 ujawnia swoją moc poprzez ogromną głębię, przejrzystość i niewiarygodną detaliczność. W porównaniu z tym modelem zwykłe amplitunery AV brzmią po prostu mało atrakcyjnie.

Czysty obraz

Wykorzystując najnowszą cyfrową technologię wideo model T 758 V3 oferuje niesamowite możliwości, wliczając UltraHD wideo w rozdzielczości do aż 3840 x 2160 pikseli przy szybkości 60 klatek na sekundę ze wsparciem przestrzeni barwnej 4:4:4 i HDR. Obsługiwane są także analogowe źródła, a proste, jednoprzewodowe połączenie z płaskim telewizorem lub projektorem ułatwia umożliwia HDMI. NAD przekazuje przetwarzanie wideo tam, gdzie powinno się ono odbywać, tj. do wyświetlacza, chroniąc przed wieloma konwersjami formatu, które spotykane są w mniej zaawansowanych amplitunerach AV. Urządzenie wyposażone jest także w popularne funkcje HDMI, kanał zwrotny audio (ARC) i CEC (Consumer Electronic Control).

NAD T758 V3

Niesamowita elastyczność

Projektanci NAD stworzyli funkcjonalny interfejs użytkownika, który jest elastyczny i łatwy w obsłudze. Każdy komponent źródłowy zachowuje te same ustawienia użytkownika zawsze wtedy, gdy zostaje aktywowany. Ponadto urządzenie eliminuje "puste wejścia", które mogłyby mylić użytkownika. Kolejnym udogodnieniem są funkcje AV Presets, umożliwiające zapamiętanie indywidualnej konfiguracji dla różnego rodzaju materiałów (dramat, akcja, musical, itd.) i dopasowanie efektów do gustu słuchacza. Można również zmieniać nazwy wejść, aby dopasować je do konkretnych komponentów.

NAD Speaker iQ

NAD Speaker iQ to zautomatyzowana konfiguracja głośników surround, która dzięki dołączonemu mikrofonowi i pilotowi zdalnego sterowania NAD jest precyzyjna i łatwa w obsłudze. Urządzenie obsługuje także drugą niezależną strefę, która może być zasilana przez wewnętrzne wzmacniacze tylnego kanału. Łatwy dostęp do zaawansowanych systemów multiroom gwarantuje pełen zestaw połączeń dla automatyki domowej.

Najbardziej wyrafinowany na świecie system cyfrowej korekcji akustyki

Do zapewnienia systemowi kina domowego optymalnej jakości dźwięku, T 758 V3 wykorzystuje oprogramowanie Dirac Live Room Correction. Wbudowana wersja Lite, z opcją uaktualnienia do pełnej wersji, mierzy akustyczną wydajność systemu w pomieszczeniu odsłuchowym i optymalizuje parametry odtwarzania, aby zapewnić najwyższą możliwą czystość odwzorowania muzyki. Proces konfiguracji jest zautomatyzowany i bardzo prosty, gwarantując użytkownikowi niezbędną kontrolę nad precyzyjnym dostrajaniem systemu pod kątem najlepszych efektów. Z Dirac Live można stworzyć perfekcyjne środowisko odsłuchowe, które wykorzystując dołączony mikrofon i swoje potężne oprogramowanie koryguje niedoskonałości czasowe i podkolorowanie dźwięku.

"Dirac Live jest prawdopodobnie najbardziej wyrafinowanym cyfrowym systemem korekcji pokoju obecnie dostępnym i zazwyczaj zarezerwowany jest dla wyrafinowanych komponentów klasy high-end, kosztujących znacznie więcej niż amplitunery AV firmy NAD", wyjaśnia Niklas Thorin, główny menedżer w firmie Dirac. "Cieszymy się, że Dirac Live staje się dostępny dla szerszej grupy entuzjastów audio, dzięki wprowadzeniu przystępnego cenowo wysokiej klasy modelu NAD T 758 V3. Urządzenie to jest pierwszym z dwóch produktów NAD wykorzystujących Dirac Live, a my patrzymy w przód, aby w przyszłości, za pośrednictwem większej liczby produktów NAD, dostarczać klientom udoskonalony dźwięk".

Strumieniowanie high-res audio BluOS

T 758 V3 wykorzystuje wbudowaną technologię strumieniowania bezprzewodowego BluOS, umożliwiając użytkownikowi strumieniowanie bezstratnej muzyki z lokalnych bibliotek i radia internetowego poprzez domowy system AV. Rozwiązanie to zapewnia także dostęp do popularnych serwisów muzycznych. Użytkownik może sterować muzyką z dowolnego miejsca w domu, wykorzystując w tym celu smartfon, tablet lub komputer z zainstalowaną aplikacją BluOS Controller. Aplikacja pozwala połączyć amplituner z innymi komponentami NAD lub Bluesound kompatybilnymi z BluOS, aby stworzyć ekosystem dostarczający muzykę w całym domu.

Automatyczne aktualizacje

Aby zagwarantować, że T 758 V3 jest wciąż aktualny i działa najlepiej jak to możliwe, Auto Software Update automatycznie aktualizuje najnowsze wersje oprogramowania. Poprzez internetową aktualizację dla użytkowników dostępne będą Speaker iQ i Dirac Live. Aby aktywować powyższe funkcje należy podłączyć urządzenie do sieci internetowej i wykonać wyświetlane instrukcje. Użytkownicy mogą także zarejestrować się na stronie internetowej NAD, aby uzyskiwać powiadomienia i na bieżąco śledzić dostępność oprogramowania. 


Przeczytaj także

Radość ze słuchania muzyki – test słuchawek PSB M4U 8


Za pośrednictwem M4U 8 firma PSB ustanawia nowy poziom odniesienia w świecie słuchawek. Model ten łączy technologię Bluetooth z układem aktywnej redukcji hałasu ANC i funkcją „Transparency”, całości dopełniając pięknym dźwiękiem. Z doskonałymi efektami, jakie pozwala uzyskać autorski system RoomFeel, M4U 8 dostarczają brzmienie nawiązujące do tego, które można uzyskać przy odsłuchu muzyki z kolumn głośnikowych.

Dowiedz się więcej

W stronę wyższej jakości dźwięku – test przewodów zasi...


Przewód zasilający to jedno z najważniejszych połączeń w systemach audio i audio-wideo. Dostarczenie odpowiedniej ilości prądu pozwala sprzętowi muzycznemu zaprezentować pełnię swoich możliwości. Jednym z najważniejszych graczy na rynku przewodów jest amerykańska firma Nordost, której trzy modele kabli zasilających – Purple Flare, Blue Heaven i Red Dawn – trafiły do testu redakcji „Audiostereo”.

Dowiedz się więcej

Legendarna konstrukcja teraz także bezprzewodowa – słu...


Amerykańska legenda w świecie słuchawek, firma Koss, zaprezentowała nowe wcielenie swojego kultowego modelu. Porta Pro® Wireless łączy wysoką jakość dźwięku z wolnością, jaką gwarantuje łączność bezprzewodowa Bluetooth 4.1. Słuchawki wyposażone są we wbudowany pilot zdalnego sterowania z mikrofonem oraz pojemny akumulator.

Dowiedz się więcej

Serwis

tel.: +48 22 777 99 25

fax.: +48 22 777 99 38

Media

tel.: +48 22 777 99 25

fax.: +48 22 777 99 38