Aktualności

Magiczny świat Gryphona – recenzja w „Hi-Fi i Muzyka”


Dla wielu miłośników urządzeń ze świata hi-end marka Gryphon pozostaje równie legendarna, jak sam mityczny gryf, którego postać zdobi konstrukcje tego duńskiego producenta. Z tym większą uwagą warto zapoznać się z czerwcowym wydaniem magazynu „Hi-Fi i Muzyka”, w którym opublikowany został materiał przekazujący w pigułce najważniejsze informacje o samej firmie i jej historii. Ale najistotniejszą przyczyną, dla której warto przeczytać tekst „Skrzydlaty lew zaryczał”, jest opis systemu muzycznego Gryphona, stworzonego w oparciu o konstrukcje zaprojektowane przez założyciela firmy – Flemminga E. Rasmussena.

Dowiedz się więcej


Rasmussen z firmy Gryphon: Strumieniowanie jest przyszłością, ale CD wciąż mocno się trzyma


Ćwierć wieku temu, jeżeli rozpoczynałeś działalność jako producent hi-fi, miałeś mniej czynników, która trzeba było brać pod uwagę w kwestii formatów, podaży i popytu oraz troski o środowisko. W roku 1985, kiedy Flemming E. Rasmussen założył Gryphon Audio Designs, scenariusz był całkowicie odmienny od dzisiejszego – CD i cyfrowy wiek były w stadium początkowym, niezmiennie rządził analog (i winyl), a komputery miały nieznaczny związek z muzyką.

Dowiedz się więcej


Rekomendacja „Hi-Fi Choice” dla kolumn ELAC BS 142 JET


ELAC BS 142 JET nie jest kolejnym podstawkowym zestawem głośnikowym ze średniej półki cenowej. Ta konstrukcja to coś zupełnie wyjątkowego, o czym przekonuje Tim Jarman, redaktor prestiżowego brytyjskiego magazynu „Hi-Fi Choice” i czego potwierdzeniem jest przyznanie testowanym ELAC-om rekomendacji redakcji.

Dowiedz się więcej


Test Bowers & Wilkins Z2 w „What Hi-Fi? Sound and Vision”


Z2 jest najnowszą i najmniejszą bezprzewodową stacją muzyczną, która oprócz złącza Lightning przeznaczonego dla iPhona i iPoda 5-ej generacji zapewnia także dostęp do bezprzewodowej technologii AirPlay. Ta niezwykle udana konstrukcja pokazała się z doskonałej strony w teście przeprowadzonym przez redakcję prestiżowego brytyjskiego magazynu „What Hi-Fi? Sound and Vision” i uzyskała najwyższą notę pięciu gwiazdek.

Dowiedz się więcej


Wysokie noty RX-V373 – pięć gwiazdek „What Hi-Fi? Sound and Vision”


RX-V373 otwiera serię amplitunerów AV Yamahy, w których jakość dźwięku i obrazu oraz wygoda użytkowania współgrają z atrakcyjną, przystępną ceną. Mimo to, że RX-V373 jest najprostszym modelem, zapewnia imponującą dynamikę i ekspresyjny, wciągający dźwięk, dzięki czemu zyskał miano topowej konstrukcji w swojej klasie. O jakości i parametrach Yamahy przekonali się redaktorzy z prestiżowego brytyjskiego magazynu „What Hi-Fi? Sound and Vision”, którzy przeprowadzili test grupowy amplitunerów AV.

Dowiedz się więcej


Wzór do naśladowania – test Yamahy RX-A3020


Redaktorzy prestiżowego brytyjskiego magazynu „What Hi-Fi? Sound and Vision” sprawdzili, jak powinno brzmieć zaawansowane kino domowe, a konkretnie amplitunery AV. W tym celu porównali cztery urządzenia kosztujące ok. 2000 funtów każdy, a całość ubrali w testową formułę. Jednym z uczestników testu, opublikowanego w marcowym wydaniu magazynu, była Yamaha RX-A3020 z serii Aventage. Uprzedzając fakty z radością informujemy, że właśnie ta konstrukcja okazała się bezkonkurencyjna.

Dowiedz się więcej


A5 na 5 - test w What Hi-Fi? Sound and Vision


„Uwolnij swoją muzykę dzięki bezprzewodowym głośnikom hi-fi” – pod takim tytułem w marcowym wydaniu prestiżowego magazynu „What Hi-Fi? Sound and Vision” ukazał się test bezprzewodowych stacji głośnikowych wyposażonych w technologię AirPlay. Z radością informujemy, że wieniec laurowy zdobył Bowers & Wilkins A5.

Dowiedz się więcej


Tętniące życiem brzmienie – Mission MX2 w teście „What Hi-Fi? Sound and Vision”


Zestawy głośnikowe Mission z serii MX łączą dwie niezwykle istotne cechy z punktu widzenia użytkownika – angażujące brzmienie oraz atrakcyjną cenę. Dziennikarze prestiżowego brytyjskiego magazynu „What Hi-Fi? Sound and Vision” przeprowadzili test podstawkowego modelu MX2, a swoje wrażenia przedstawili w marcowym wydaniu czasopisma. Najnowszy produkt Missiona zdaniem jurorów zasługuje na bardzo pochlebne opinie.

Dowiedz się więcej


Serwis

tel.: +48 22 777 99 25

fax.: +48 22 777 99 38

Media

tel.: +48 22 777 99 25

fax.: +48 22 777 99 38