Aktualności

Nowa jakość dla miłośników słuchawek – AudioQuest NightOwl


AudioQuest prezentując swoje najnowsze słuchawki, model NightOwl, jeszcze bardziej podniósł poprzeczkę pod względem jakości brzmienia. Zachowując najwyższy poziom komfortu użytkowania, znany ze słuchawek NightHawk, twórcy przeprojektowali konstrukcję, aby zapewnić jeszcze lepszy, potężniejszy dźwięk.  

Zamknięte słuchawki wokółuszne NightOwl są najnowszą konstrukcją w ofercie AudioQuest. Wykorzystując doświadczenia zdobyte podczas opracowywania pierwszych słuchawek w historii firmy, modelu NightHawk, projektanci stworzyli jeszcze doskonalszy produkt, który łączy najwyższą jakość wykonania z naturalnym, wolnym od zniekształceń brzmieniem.

AudioQuest NightOwl

Już przy pierwszym kontakcie z najnowszymi słuchawkami uwagę przykuwa nowatorskie rozwiązanie. Zastępuje ono charakterystyczną maskownicę, która w modelu NightHawk służy do rozpraszania dźwięku, a w przypadku słuchawek NightOwl odizolowuje użytkownika od zewnętrznego hałasu. Specjalna okrągła nakładka, znajdująca się w centralnej części muszli słuchawkowych, skrywa kanał wentylacji. Biegnie on wzdłuż krawędzi membran i wychodzi przez niewidoczny port, który hamuje ruch powietrza. Dzięki temu, w przeciwieństwie do słuchawek ze szczelnymi obudowami, NightOwl łagodzi wytwarzane ciśnienie oraz zapewnia przetwornikom swobodę ruchu. Dzięki temu nawet w przypadku nagłych impulsów membrany szybko powracają do spoczynkowej pozycji, co umożliwia detaliczne odtworzenie wszystkich tonów.

Zaawansowane przetworniki, najwyższa jakość brzmienia

Rozwiązanie wykorzystane w NightOwl współgra z 50-milimetrowymi przetwornikami dynamicznymi. Ich konstrukcja jest analogiczna do tej, jaka wykorzystywana jest w przypadku przetworników stosowanych w wielu kolumnach głośnikowych. Sztywna membrana z biocelulozy zawieszona jest na gumowym resorze i podczas pracy porusza się w niemal idealnie tłokowy sposób. Zaprojektowane tak, aby pozostawały wolne od zniekształceń, dostarczają mocny i dobrze kontrolowany bas oraz bogate i detaliczne brzmienie zakresu średnio- i wysokotonowego. Dzięki temu użytkownik może w pełni docenić jakość, jaką niosą ze sobą pliki audio wysokiej rozdzielczości i delektować się naturalnym, przestrzennym dźwiękiem. Projektanci umieścili przetworniki pod niewielkim kątem. Odchylenie to koresponduje z naturalną budową ludzkiej głowy i pozytywnie wpływa na wygodę użytkowania, umożliwiając nawet wielogodzinne odsłuchy.  

AudioQuest NightOwl

Elementami, które decydują o wyjątkowym charakterze NightOwl są także wokółuszne muszle słuchawek. Wykonane z rewolucyjnego materiału, tzw. ciekłego drewna, mają kształt zbliżony do kształtu ludzkiego ucha. Ułatwia to idealne dopasowanie słuchawek do głowy użytkownika, co przekłada się na najwyższy komfort użytkowania. „Ciekłe drewno” uzyskiwane jest w wyniku połączenia prawdziwego drewna z odzyskanym błonnikiem roślinnym. Ten w pełni naturalny materiał ujawnia swoje zalety ujawnia zarówno na etapie produkcji, jak i podczas użytkowania – w porównaniu z tworzywem sztucznym lub czystym drewnem ma dużo lepsze właściwości akustyczne i jednocześnie pozwala uzyskać dowolną formę. Wysoką jakość wykończenia i luksusowy charakter słuchawek podkreśla błyszczące wykończenie metaliczne w kolorze karbonu.

Komfortowe jak żadne inne – skórzane wykończenie, wymienne poduszki

Aby zapewnić najwyższy poziom wygody użytkowania projektanci sięgnęli po kolejny niecodzienny materiał – proteinową skórę. Ten miękki i przyjemny w dotyku bio-pochodny materiał syntetyczny wyróżnia się fakturą zbliżoną do ludzkiej skóry i pokrywa poduszki wokółuszne oraz pasek nagłowny. Do słuchawek standardowo dołączany jest również drugi komplet poduszek, wykonany z zamszu. Skórzana odmiana szczelniej przywiera do głowy użytkownika i dzięki temu skuteczniej odizolowuje od zewnętrznego hałasu przy jednoczesnym delikatnym wzmocnieniu przejrzystości sopranów. Zamszowe poduszki umożliwiają swobodniejszą wentylację uszu, co zapewnia maksymalny komfort użytkowania i nieznacznie redukuje ilość basu. Wysoki komfort użytkowania to również zasługa nowatorskiej konstrukcji pałąka nagłownego. Projektanci wykorzystali specjalny elastyczny pasek, który ukryty jest wewnątrz miękkiej, delikatnie amortyzującej wkładki. Pod wpływem nacisku na głowę całość delikatnie unosi się i automatycznie dopasowuje do kształtu oraz wielkości głowy użytkownika.

AudioQuest NightOwl

Wygoda na co dzień – wbudowany mikrofon i przyciski zdalnego sterowania

Ogromny wpływ na jakość dźwięku ma także przewód łączący słuchawki ze źródłem dźwięku. AudioQuest, znany i ceniony producent przewodów, wyposażył model NightOwl w wysokiej klasy kabel, który skutecznie ograniczając szum i ewentualne zniekształcenia pozwala uzyskać piękny, naturalny i czysty dźwięk. Przewodniki z miedzi o bardzo wysokiej czystości umieszczone są wewnątrz izolacji, która chroni je przed niepożądanymi zakłóceniami. Elastyczna, gładka izolacja zwiększa trwałość kabla, ogranicza ryzyko jego splątania i minimalizuje mikrofonowanie. Przewód ma długość 1,3 m, co ułatwia korzystanie ze słuchawek np. podczas pracy przy biurku, a także współpracę z urządzeniami mobilnymi. Kabel zakończony został udoskonalonym złączem z telluru miedzi (TeCu). Zastosowanie metalu o wysokiej czystości pozwoliło uzyskać gładszą powierzchnię, wyższą jakość powłoki, lepszy kontakt, a co za tym idzie mniejszy szum.

Funkcjonalność słuchawek zwiększa wbudowany mikrofon i przyciski zdalnego sterowania. Dzięki temu użytkownik może m.in. odbierać/kończyć połączenie telefoniczne, regulować głośność oraz rozpoczynać/zatrzymywać odtwarzanie muzyki – wszystko bez potrzeby zdejmowania słuchawek z uszu lub wyjmowania smartfona z kieszeni. Wbudowany układ sterujący odizolowany jest od obwodów audio, dzięki czemu w żaden sposób nie wpływa na jakość dźwięku, gwarantując jednocześnie pełną wygodę użytkowania.

Słuchawki NightOwl już są dostępne w sprzedaży. Poglądowa cena detaliczna tego modelu wynosi 2999 zł.


Przeczytaj także

Legendarna konstrukcja teraz także bezprzewodowa – słu...


Amerykańska legenda w świecie słuchawek, firma Koss, zaprezentowała nowe wcielenie swojego kultowego modelu. Porta Pro® Wireless łączy wysoką jakość dźwięku z wolnością, jaką gwarantuje łączność bezprzewodowa Bluetooth 4.1. Słuchawki wyposażone są we wbudowany pilot zdalnego sterowania z mikrofonem oraz pojemny akumulator.

Dowiedz się więcej

Smukły i wszechstronny – amplituner kina domowego Yama...


Yamaha zaprezentowała swój najnowszy amplituner kina domowego MusicCast RX-S602. To kompaktowa, wysokiej jakości 5.1-kanałowa konstrukcja, która dzięki bogatemu wyposażeniu oraz zaawansowanym funkcjom – m.in. obsłudze Wi-Fi, AirPlay i Bluetooth oraz systemowi multiroom MusicCast – z łatwością pełni rolę wszechstronnego domowego centrum rozrywki.

Dowiedz się więcej

Magico A3 już dostępne!


Magico, znany i ceniony amerykański producent kolumn głośnikowych, pod koniec ub.r. zaskoczył wszystkich miłośników marki najnowszym modelem A3. Zgodnie z zamysłem projektantów ta wolnostojąca konstrukcja wyposażona została w wyrafinowane i kosztowne rozwiązania techniczne znane z bardziej zaawansowanych modeli Magico, a przy tym przeznaczona jest dla dużo szerszego grona nabywców. Model A3 właśnie zadebiutował na polskim rynku, rozpoczynając tym samym rewolucję wśród kolumn głośnikowych klasy high-end.

Dowiedz się więcej

Serwis

tel.: +48 22 777 99 25

fax.: +48 22 777 99 38

Media

tel.: +48 22 777 99 25

fax.: +48 22 777 99 38