Aktualności

NAD wprowadza nowy stereofoniczny wzmacniacz mocy z serii Classic – C 268


NAD rozpoczyna sprzedaż najnowszego stereofonicznego wzmacniacza mocy. Model C 268 dostarcza moc 80 W na kanał i wykorzystuje specjalnie opracowaną wersję stopnia wyjściowego Hypex UcD. Urządzenie może współpracować z przedwzmacniaczem, zasilać głośniki w układzie bi-ampingu, pracować jako wzmacniacz slave, a po zmostkowaniu pełnić rolę wyrafinowanego monobloku.

NAD C268

NAD, wiodący producent domowych urządzeń audio i wideo klasy premium, wprowadza do sprzedaży końcówkę mocy C 268. Ten całkowicie nowy, przystępny cenowo stereofoniczny wzmacniacz przygotowany jest do pracy w różnych konfiguracjach. Urządzenie może być wykorzystywane w tradycyjnym zestawieniu wraz z przedwzmacniaczem, zasilać kolumny głośnikowe w układzie bi-amping lub pracować jako wzmacniacz slave. Funkcjonalność C 268 zwiększa możliwość zmostkowania, przetwarzając wyjściową moc 80 W x 2 w potężne 300 W.

Projektanci NAD zrezygnowali z konwencjonalnych zasilaczy liniowych, wymagających dużej ilości energii, i stopni wyjściowych pracujących w klasie AB, które niemal połowę energii zamieniają na ciepło. Zamiast tego konstruktorzy opracowali jeszcze wydajniejsze obwody oparte na zasilaczach impulsowych i stopniach wyjściowych Class D. Dawniej uważane za gorszej jakości rozwiązania w porównaniu z tradycyjnymi topologiami, dzięki zaawansowanej inżynierii NAD stały się podstawą do stworzenia jednych z najlepszych wzmacniaczy. Każda z tych nowych konstrukcji wyróżnia się liniową charakterystyką w szerokim zakresie pasma przenoszenia, zapewniając ogromny postęp w stosunku do poprzednich modeli, bez względu na współpracujące kolumny głośnikowe.

Zasilanie C 268 dostarcza niemal 200 W ciągłej mocy i w ułamku sekundy potrafi wygenerować ponad 500 W, aby w pełni odwzorować dynamikę muzyki. Innowacyjny asymetryczny układ PowerDrive wykorzystuje każdą dostępną porcję energii, zachowując przy tym ogromną rezerwę mocy dynamicznej, która pozwala precyzyjnie odwzorować muzyczne detale bez zniekształceń i kompresji. Zasilacz przystosowany jest do współpracy z napięciem sieciowym od 100 V do 240 V i gwarantuje czyste zasilanie dla wszystkich układów C 268. Ten  niezwykle wydajny układ zasilający zapewnia niemal perfekcyjną regulację napięcia w szerokim zakresie warunków pracy i tworzy solidną, pozbawioną szumów podstawę dla stopni wzmocnienia.

NAD C268

C 268 wykorzystuje specjalnie opracowaną wersję sprawdzonego stopnia wyjściowego Hypex UcD. Rozwiązanie to pozwala uzyskać potężną moc wyjściową przy niemal niemierzalnych zniekształceniach i szumie w całym słyszalnym zakresie. Każdy detal tej konstrukcji został starannie dopracowany i perfekcyjnie wykonany, aby w pełni wykorzystać ogromny potencjał wzmacniacza.

„Przez ponad 40 lat firma NAD zdobyła światową renomę dzięki świetnie brzmiącym, najlepszym w swojej klasie wzmacniaczom, i model C 268 z pewnością nie jest tutaj wyjątkiem”, stwierdza Greg Stidsen, dyrektor ds. technologii i planowania produktu w NAD. „Nawet przy zachowaniu przystępnej ceny ta końcówka mocy udostępnia zaawansowaną technologię i bogaty zestaw funkcji, który pozwala użytkownikowi korzystać z C 268 w różnych konfiguracjach – od podstawowej stereo do potężnego monobloku”.

NAD C 268 może być podstawowym wzmacniaczem mocy, ale NAD dokładnie przemyślał wszystkie możliwe konfiguracje, zazwyczaj wykorzystywane podczas tworzenia funkcjonalnych rozwiązań. Wybieralne wejścia zbalansowane sprawiają, że C 268 idealnie sprawdza się w studiu lub w połączeniu z high-endowymi przedwzmacniaczami i procesorami.  Wejścia współpracują z funkcją regulacji czułości, wykorzystywaną do dopasowania końcówki mocy do innych komponentów lub podczas pracy w układzie bi-amping. Wyjście liniowe pozwala na dalsze zwiększenie mocy w tym samym kanale dla dodatkowych głośników lub subwooferów.

Do tych szerokich możliwości projektanci NAD dodali także funkcję zmostkowania, która zamienia C 268 w niesamowicie mocny monoblok. Zaczynając od jednego egzemplarza z czasem można wzbogacić system audio o kolejny C 268, kiedy użytkownik wymieni swoje kolumny głośnikowe na doskonalsze konstrukcje. Alternatywnie, C 268 można sparować ze wzmacniaczem zintegrowanym/DAC NAD C 368 i w przypadku zmostkowania obu jednostek w trybie mono uzyskać 300 W mocy na kanał, ciesząc się przy tym czystą przyjemnością słuchania.


Przeczytaj także

Smukły i wszechstronny – amplituner kina domowego Yama...


Yamaha zaprezentowała swój najnowszy amplituner kina domowego MusicCast RX-S602. To kompaktowa, wysokiej jakości 5.1-kanałowa konstrukcja, która dzięki bogatemu wyposażeniu oraz zaawansowanym funkcjom – m.in. obsłudze Wi-Fi, AirPlay i Bluetooth oraz systemowi multiroom MusicCast – z łatwością pełni rolę wszechstronnego domowego centrum rozrywki.

Dowiedz się więcej

Magico A3 już dostępne!


Magico, znany i ceniony amerykański producent kolumn głośnikowych, pod koniec ub.r. zaskoczył wszystkich miłośników marki najnowszym modelem A3. Zgodnie z zamysłem projektantów ta wolnostojąca konstrukcja wyposażona została w wyrafinowane i kosztowne rozwiązania techniczne znane z bardziej zaawansowanych modeli Magico, a przy tym przeznaczona jest dla dużo szerszego grona nabywców. Model A3 właśnie zadebiutował na polskim rynku, rozpoczynając tym samym rewolucję wśród kolumn głośnikowych klasy high-end.

Dowiedz się więcej

Yamaha RX-Ax80 – nowa seria amplitunerów AVENTAGE na 2...


Yamaha poszerza gamę swoich urządzeń kina domowego o najnowszą serię RX-Ax80. Tworzy ją pięć urządzeń – MusicCast RX-A680, MusicCast RX-A880, MusicCast RX-A1080, MusicCast RX-A2080 i MusicCast RX-A3080 – których wspólnymi elementami są m.in. kompatybilność z systemem multiroom MusicCast i jego najnowszą funkcją MusicCast Surround, a także wsparcie formatów Dolby Atmos® i DTS:X™. Elementem wyróżniającym bardziej zaawansowane modele jest technologia Surround:AI.

Dowiedz się więcej

Clearaudio na wystawie High-End w Monachium


Firma Clearaudio świętuje w tym roku swoje 40-lecie. Z tej okazji na wystawie High-End Show w Monachium pojawiło się kilka ciekawych jubileuszowych produktów, jak również zostały pokazane nowości zapowiadane na rok 2018. Ponadto wygłaszane było seminarium przez Wally’ego Malewicza. Całość prezentowana była na jednym z największych stoisk wystawy zajmującym aż 330 m2!

Dowiedz się więcej

Serwis

tel.: +48 22 777 99 25

fax.: +48 22 777 99 38

Media

tel.: +48 22 777 99 25

fax.: +48 22 777 99 38