Aktualności

NAD wprowadza nowy stereofoniczny wzmacniacz mocy z serii Classic – C 268


NAD rozpoczyna sprzedaż najnowszego stereofonicznego wzmacniacza mocy. Model C 268 dostarcza moc 80 W na kanał i wykorzystuje specjalnie opracowaną wersję stopnia wyjściowego Hypex UcD. Urządzenie może współpracować z przedwzmacniaczem, zasilać głośniki w układzie bi-ampingu, pracować jako wzmacniacz slave, a po zmostkowaniu pełnić rolę wyrafinowanego monobloku.

NAD C268

NAD, wiodący producent domowych urządzeń audio i wideo klasy premium, wprowadza do sprzedaży końcówkę mocy C 268. Ten całkowicie nowy, przystępny cenowo stereofoniczny wzmacniacz przygotowany jest do pracy w różnych konfiguracjach. Urządzenie może być wykorzystywane w tradycyjnym zestawieniu wraz z przedwzmacniaczem, zasilać kolumny głośnikowe w układzie bi-amping lub pracować jako wzmacniacz slave. Funkcjonalność C 268 zwiększa możliwość zmostkowania, przetwarzając wyjściową moc 80 W x 2 w potężne 300 W.

Projektanci NAD zrezygnowali z konwencjonalnych zasilaczy liniowych, wymagających dużej ilości energii, i stopni wyjściowych pracujących w klasie AB, które niemal połowę energii zamieniają na ciepło. Zamiast tego konstruktorzy opracowali jeszcze wydajniejsze obwody oparte na zasilaczach impulsowych i stopniach wyjściowych Class D. Dawniej uważane za gorszej jakości rozwiązania w porównaniu z tradycyjnymi topologiami, dzięki zaawansowanej inżynierii NAD stały się podstawą do stworzenia jednych z najlepszych wzmacniaczy. Każda z tych nowych konstrukcji wyróżnia się liniową charakterystyką w szerokim zakresie pasma przenoszenia, zapewniając ogromny postęp w stosunku do poprzednich modeli, bez względu na współpracujące kolumny głośnikowe.

Zasilanie C 268 dostarcza niemal 200 W ciągłej mocy i w ułamku sekundy potrafi wygenerować ponad 500 W, aby w pełni odwzorować dynamikę muzyki. Innowacyjny asymetryczny układ PowerDrive wykorzystuje każdą dostępną porcję energii, zachowując przy tym ogromną rezerwę mocy dynamicznej, która pozwala precyzyjnie odwzorować muzyczne detale bez zniekształceń i kompresji. Zasilacz przystosowany jest do współpracy z napięciem sieciowym od 100 V do 240 V i gwarantuje czyste zasilanie dla wszystkich układów C 268. Ten  niezwykle wydajny układ zasilający zapewnia niemal perfekcyjną regulację napięcia w szerokim zakresie warunków pracy i tworzy solidną, pozbawioną szumów podstawę dla stopni wzmocnienia.

NAD C268

C 268 wykorzystuje specjalnie opracowaną wersję sprawdzonego stopnia wyjściowego Hypex UcD. Rozwiązanie to pozwala uzyskać potężną moc wyjściową przy niemal niemierzalnych zniekształceniach i szumie w całym słyszalnym zakresie. Każdy detal tej konstrukcji został starannie dopracowany i perfekcyjnie wykonany, aby w pełni wykorzystać ogromny potencjał wzmacniacza.

„Przez ponad 40 lat firma NAD zdobyła światową renomę dzięki świetnie brzmiącym, najlepszym w swojej klasie wzmacniaczom, i model C 268 z pewnością nie jest tutaj wyjątkiem”, stwierdza Greg Stidsen, dyrektor ds. technologii i planowania produktu w NAD. „Nawet przy zachowaniu przystępnej ceny ta końcówka mocy udostępnia zaawansowaną technologię i bogaty zestaw funkcji, który pozwala użytkownikowi korzystać z C 268 w różnych konfiguracjach – od podstawowej stereo do potężnego monobloku”.

NAD C 268 może być podstawowym wzmacniaczem mocy, ale NAD dokładnie przemyślał wszystkie możliwe konfiguracje, zazwyczaj wykorzystywane podczas tworzenia funkcjonalnych rozwiązań. Wybieralne wejścia zbalansowane sprawiają, że C 268 idealnie sprawdza się w studiu lub w połączeniu z high-endowymi przedwzmacniaczami i procesorami.  Wejścia współpracują z funkcją regulacji czułości, wykorzystywaną do dopasowania końcówki mocy do innych komponentów lub podczas pracy w układzie bi-amping. Wyjście liniowe pozwala na dalsze zwiększenie mocy w tym samym kanale dla dodatkowych głośników lub subwooferów.

Do tych szerokich możliwości projektanci NAD dodali także funkcję zmostkowania, która zamienia C 268 w niesamowicie mocny monoblok. Zaczynając od jednego egzemplarza z czasem można wzbogacić system audio o kolejny C 268, kiedy użytkownik wymieni swoje kolumny głośnikowe na doskonalsze konstrukcje. Alternatywnie, C 268 można sparować ze wzmacniaczem zintegrowanym/DAC NAD C 368 i w przypadku zmostkowania obu jednostek w trybie mono uzyskać 300 W mocy na kanał, ciesząc się przy tym czystą przyjemnością słuchania.


Przeczytaj także

Bezprzewodowe słuchawki z ANC – ATH-ANC700BT

Bezprzewodowe słuchawki z ANC – ATH-ANC700BT


Audio-Technica poszerza swoją gamę produktową o całkowicie nowe słuchawki. ATH-ANC700BT są wokółuszną konstrukcją bezprzewodową, której funkcjonalność zwiększa wbudowany układ redukcji hałasu (ANC). Dzięki kodekowi Qualcomm® aptX™ i zaawansowanym przetwornikom model ten dostarcza wysokiej jakości dźwięk. Sterowanie odtwarzaniem muzyki umożliwia wbudowany w słuchawki dotykowy panel.

Dowiedz się więcej

Odtwarzacz sieciowy/USB DAC – TEAC NT-505

Odtwarzacz sieciowy/USB DAC – TEAC NT-505


Gama produktowa TEAC-a poszerzyła się o najnowszy sieciowy odtwarzacz/USB DAC. Model ten wyposażony jest w zaawansowane komponenty, m.in. przetworniki c/a AKM VERITA AK4497, oraz precyzyjnie zaprojektowany tor sygnałowy, dzięki czemu gwarantuje wysoką jakość dźwięku. Funkcjonalność tego kompaktowego urządzenia zwiększa bogate wyposażenie i łatwy dostęp do muzyki z serwisów internetowych (Tidal, Qobuz, Spotify Connect) oraz urządzeń mobilnych (Bluetooth).

Dowiedz się więcej

Kolejny etap powrotu do winylu – ELAC Miracord 70

Kolejny etap powrotu do winylu – ELAC Miracord 70


ELAC poszerza swoją ofertę gramofonów. Najnowszy model Miracord 70 jest perfekcyjnie dopracowaną konstrukcją, która łączy wysokiej klasy materiały z perfekcyjną jakością wykończenia. Wszystko po to, aby z łatwością móc dostarczać emocjonujące, w pełni naturalne brzmienie oraz przykuwać uwagę domowników, także po zakończeniu odtwarzania muzyki.

Dowiedz się więcej

Bezprzewodowe słuchawki douszne Audio-Technica ATH-DSR5BT

Bezprzewodowe słuchawki douszne Audio-Technica ATH-DSR5BT


Audio-Technica poszerza serię DSR o douszne słuchawki ATH-DSR5BT. Dzięki innowacyjnemu układowi Pure Digital Drive® model ten na nowo określa możliwości bezprzewodowych konstrukcji mobilnych. Wprowadzony przez Audio-Technikę system zachowuje sygnał audio w cyfrowej postaci od źródła aż do przetwornika, dostarczając użytkownikowi najwyższej jakości dźwięk. W uzyskaniu perfekcyjnego brzmienia pomaga także kodek aptX HD, współpracujący z modułem Bluetooth®.

Dowiedz się więcej

Serwis

tel.: +48 22 777 99 25

fax.: +48 22 777 99 38

Media

tel.: +48 22 777 99 25

fax.: +48 22 777 99 38