Peachtree Audio


Kontynuacja tradycji całkiem nowego

DLACZEGO PEACHTREE AUDIO? …

O historii powstania marki Peachtree Audio, jej założycielach i koncepcji rozwoju, opowiada jeden z właścicieli – Jim Spainhour.

SignalPath International, bo od niego wszystko się zaczęło,zostało powołane do życia w 2004 roku jako firma zajmująca się dystrybucją sprzętu Audio-Video. Spółkę tworzy sześć osób: trzy pracujące w firmie na co dzień (David Solomon, David Richardson i Jim Spainhour) i trzy, które współpracują z firmą jako konsultanci. Każda z tych sześciu osób ma ponad 30-letnie doświadczenie w branży urządzeń audio-wideo i posiada odrębną przeszłość zawodową. Niektórzy z nas zajmowali się wcześniej ogólnokrajową sprzedażą i dystrybucją, inni prowadzeniem biznesu i zarządzaniem, a jeszcze inni produkcją i sprzedażą detaliczną. Firma ma więc ogromne doświadczenie w każdej z dziedzin potrzebnych do odniesienia sukcesu w branży Audio. W trakcie swojej działalności SignalPath International było dystrybutorem produktów wielu znanych producentów na terenie Stanów Zjednoczonych. Jedną z wiodących firm w portfolio SignalPath była brytyjska Musical Fidelity. W tym samym czasie pojawiły się na rynku konstrukcje głośnikowe marki Era, które były pierwszymi zaprojektowanymi przez nas konstrukcjami. Kolumny okazały się bardzo dobrym produktem, który zdobył wiele pochlebnych recenzji. Aż trzy z modeli zaprezentowanych w tamtym czasie, nadal znajdują się w asortymencie oferowanym dziś przez Peachtree Audio. W 2005 roku zaczęliśmy coraz baczniej przyglądać się rynkowi multimediów. W tym samym roku rozpoczęliśmy badania w segmencie sprzedaży i odtwarzania plików MP3, oprogramowania iTunes oraz ich wpływu na całą branżę audio. Uzyskane wyniki przeszły nasze najśmielsze oczekiwania, zaś dwa kluczowe czynniki zdecydowały o tym, że powstała marka Peachtree Audio. Pierwszym z nich była zaskakująca nas wszystkich ilość sprzedanych iPodów w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Było to ponad 100 milionów sztuk. Drugim z tych czynników, który powalił nas na kolana, była ilość komputerów na których został zainstalowany iTunes, a było to 150 milionów!
Urządzenia high-endowe zawsze stanowiły nie więcej niż jeden procent rynku a tutaj mieliśmy do czynienia z zainteresowaniem sięgającym 50% populacji i z każdym rokiem ten procent wzrastał! Zaczęliśmy więc zastanawiać się jak możemy sprawić, aby muzyka kupowana za pośrednictwem internetu mogła brzmieć lepiej? Odpowiedzią było rozwijanie segmentu urządzeń konwertujących dźwięk z postaci cyfrowej na analogową, wyposażonych w wejścia USB. Naszym celem było stworzenie produktu, który sprawiałby, że skompresowane pliki muzyczne brzmiałyby o wiele lepiej.
Warto w tym miejscu zaznaczyć jedną rzecz: w 2005 i 2006 roku działania, które podjęliśmy były traktowane z zewnątrz jako hobby. Nasze pierwsze próby były bardzo obiecujące, ponieważ odkryliśmy, że dobry konwerter cyfrowo-analogowy i dobre wzmocnienie dźwięku mogą nawet ze skompresowanego pliku wydobyć muzykę, która brzmiałaby naprawdę świetnie i jakością nie odbiegała od dźwięku z dobrego odtwarzacza CD. Wniosek, do którego doszliśmy był następujący: tradycyjny rynek Hi-Fi kurczy się, ale są miliony ludzi, którzy mają mnóstwo plików muzycznych i słuchają tej muzyki używając nadal plastikowych głośników komputerowych lub wykorzystując wejście słuchawkowe. Wystarczy wyobrazić sobie, co mogłoby się stać, gdyby użytkownicy przekonali się, jak bardzo możemy poprawić jakość odtwarzania ich zbiorów muzycznych.
W 2006 roku powołaliśmy do życia Peachtree Audio, a główną ideą było stworzenie wysokiej jakości lifestylowych produktów, ukierunkowanych na rynek odtwarzania muzyki za pomocą komputera. Jednocześnie, staraliśmy się zachęcić wszystkich sprzedawców detalicznych do użycia w swoich sklepach komputerów z podłączonymi do nich urządzeniami multimedialnymi takimi jak Sonos ZP90 czy AppleTV. David Solomon spędził wtedy cały rok, wożąc ze sobą brzydką, metalową skrzynkę, wyposażoną w konwerter cyfrowo-analogowy z USB i wbudowany 35 watowy wzmacniacz. Pokazując to urządzenie sprzedawcom, przekonywał ich, że właśnie to jest przyszłość Hi-Fi. Wówczas, myśleli o nas jak o osobach niespełna rozumu, ale dzisiaj dziękują nam za to, że pomogliśmy im pójść we właściwym kierunku. W 2007 roku byliśmy pierwszą firmą na rynku, która umieściła wysokiej jakości konwerter cyfrowo-analogowy z USB w lifestylowym wzmacniaczu zintegrowanym… to był właśnie wzmacniacz Decco. Byliśmy również pierwszymi, którzy skoncentrowali się całkowicie na segmencie dźwięku odtwarzanego z komputera. Jest to część rynku, która pozostaje naszym głównym celem, a nie tylko pobocznym działaniem, jak ma to miejsce w przypadku wielu firm z branży audio. Od roku 2007 zdobyliśmy już dwukrotnie nagrodę najlepszego produktu stereo i zebraliśmy mnóstwo doskonałych recenzji. Peachtree Audio było też drugą firmą, która otrzymała od Apple pozwolenie na skonstruowanie urządzenia, które mogło korzystać z sygnału cyfrowego ze stacji dokującej iPod.

Skąd nazwa Peachtree Audio? Dwóch założycieli firmy pochodzi z Atlanty, która jest określana jako „The Peachtree City”.

… I DLATEGO PEACHTREE AUDIO BĘDZIE DOSKONAŁYM WYBOREM!!!