ProAc


Klasyka high-endu

Nawet w trakcie krótkiej historii high-endu, niewiele firm zdecydowało się na bycie wiernym podążaniu w tym właśnie kierunku. Spośród nich, mniejsza część cały czas przykłada wagę do ciągłego rozwoju i wytwarzania wysokiej jakości produktów, które zdobyłyby dodatkowo uznanie na świecie. ProAc jest właśnie taką firmą.

ProAc, jakby to rzec, nie należy do najtańszych marek. Nie wytwarzamy tanich głośników i z pewnością nie chcemy przyczyniać się do wytwarzania taniego i tandetnego brzmienia. Na szczęście, wiele tysięcy audiofilów na całym świecie zgadza się z naszą filozofią.

Każda kolumna ProAc jest wykonywana ręcznie, a technicy są indywidualnie odpowiedzialni za złożenie i przetestowanie każdego urządzenia, od flagowych modeli Response, do małych Tablette. Każda obudowa jest ostrożnie, niemal z pietyzmem konstruowana i wykańczana prawdziwym drewnem.

Kolumny głośnikowe ProAc wykonane są przy wykorzystaniu wyłącznie najlepszych elementów, w oparciu o najnowsze osiągnięcia techniki. W rzeczywistości, wiele modeli wyposażanych jest w specjalne głośniki używające opracowane przez nas kosze, kopułki i magnesy. Głośniki dostrajane są w procesie drogich i wysublimowanych prac ze zwrotnicą.

Ale nawet najlepsze na świecie obudowy i podzespoły niewiele znaczą bez inspiracji, która tchnęłaby w nie życie. Od ponad ćwierćwiecza Stewart Tyler, prezes i główny projektant, jest odpowiedzialny za łączenie tych czynników. Podejmuje on samodzielnie decyzje dotyczące wielkości kolumny i jej konfiguracji, wyglądu głośników i projektu zwrotnicy oraz wszystkich pozostałych detali, które połączone razem są w stanie reprodukować jedne z najlepiej uporządkowanych brzmień możliwych do osiągnięcia przez współczesne systemy audio.