Aktualności

W stronę wyższej jakości dźwięku – test przewodów zasilających Nordost Purple Flare, Blue Heaven i Red Dawn


źródło: audiostero.pl

Przewód zasilający to jedno z najważniejszych połączeń w systemach audio i audio-wideo. Dostarczenie odpowiedniej ilości prądu pozwala sprzętowi muzycznemu zaprezentować pełnię swoich możliwości. Jednym z najważniejszych graczy na rynku przewodów jest amerykańska firma Nordost, której trzy modele kabli zasilających – Purple Flare, Blue Heaven i Red Dawn – trafiły do testu redakcji „Audiostereo”.

Pierwszy z modeli swój potencjał prezentował podczas współpracy z odtwarzaczem strumieniowym Yamaha MusicCast WXC-50. W porównaniu ze standardowym przewodem „basu było zauważalnie więcej i charakteryzował się zdecydowanie większą śmiałością w swych dolnych skrajach. Krótko mówiąc rezultat jednoznacznie pozytywny i pożądany”. W swojej recenzji Marcin Olszewski zwraca także uwagę na lepszą rozdzielczość i dynamikę.

Bardziej zaawansowany Blue Heaven pozwolił wydobyć na światło dzienne werwę i „świetny oddech” zapisany na popowym albumie „Camila” Camili Cabello. Przy koncertowym wydawnictwie „Miuosh I Smolik I NOSPR” słuchacz przenoszony jest w głąb sceny i może cieszyć się precyzją ogniskowania źródeł pozornych.

Jak zauważa recenzent „Przesiadka na Red Dawna to kolejny krok w kierunku wypełnienia, wysycenia i dociążenia przekazu przy jednoczesnym zachowaniu firmowej „chrupkości”. W dźwięku, oprócz konturów i informacji, zdecydowanie wyraźniej sygnalizowane są niuanse o strukturze tkanki owe kontury wypełniającej”.

Cały test przewodów zasilających Nordost Purple Flare, Blue Heaven i Red Dawn dostępny jest na stronie internetowej http://www.klub.audiostereo.pl/recenzje-kable/nordost-purple-flare-blue-hea-art649.html


Przeczytaj także

Nowa stylistyka, nowa jakość brzmienia – Audeze LCD-4z


Audeze nie spoczywa na laurach i sukcesywnie rozwija swoją gamę produktową. Po wprowadzeniu swoich pierwszych słuchawek dla graczy, modelu Mobius, oraz otwartej konstrukcji Sine DX, przyszedł czas na udoskonalenie referencyjnej serii LCD. Teraz na polskim rynku debiutuje nowa konstrukcja, LCD-4z, która powstała w oparciu o wielokrotnie nagradzany model LCD-4.

Dowiedz się więcej

Wzmacniacze Gato Audio - teraz także w wersjach z funk...


Firma Gato Audio wprowadza do swojej oferty nowe wzmacniacze zintegrowane oraz przedwzmacniacz, będące nowymi wersjami urządzeń znanych z obecnego katalogu duńskiego producenta wysokiej klasy sprzętu audio. Są to modele DIA-250S NPM, DIA-400S NPM oraz PRD-3S NPM – wszystkie wyposażone w funkcje sieciowe.

Dowiedz się więcej

Radość ze słuchania muzyki – test słuchawek PSB M4U 8


Za pośrednictwem M4U 8 firma PSB ustanawia nowy poziom odniesienia w świecie słuchawek. Model ten łączy technologię Bluetooth z układem aktywnej redukcji hałasu ANC i funkcją „Transparency”, całości dopełniając pięknym dźwiękiem. Z doskonałymi efektami, jakie pozwala uzyskać autorski system RoomFeel, M4U 8 dostarczają brzmienie nawiązujące do tego, które można uzyskać przy odsłuchu muzyki z kolumn głośnikowych.

Dowiedz się więcej

Produkty

Serwis

tel.: +48 22 777 99 25

fax.: +48 22 777 99 38

Media

tel.: +48 22 777 99 25

fax.: +48 22 777 99 38