Aktualności

Yamaha prezentuje amplitunery AV z nowej serii RX-V83


Już wkrótce na polskim rynku zadebiutują amplitunery kina domowego z nowej serii Yamaha RX-V83. Najnowszą gamę produktów tworzą cztery konstrukcje: RX-V383, MusicCast RX-V483, MusicCast RX-V583 i flagowy model MusicCast RX-V683. Nowością przygotowaną przez projektantów Yamahy jest wyposażenie każdego amplitunera w obsługę HDR Video Dolby Vision, tryb Direct oraz funkcję skalowania wideo do rozdzielczości 4K. Do zalet bardziej zaawansowanych modeli, oprócz obsługi systemu MusicCast, należą także obsługa funkcji Triggered Auto Playback i HDMI z eARC. Flagowy MusicCast RX-V683 jako jedyny wyposażony został w system YPAO R.S.C. oraz wejście Phono.

Nowa seria amplitunerów Yamaha

Yamaha sukcesywnie rozwija serię swoich amplitunerów AV. Tegoroczne nowości z najnowszej serii RX-V83 zapewniają użytkownikom jeszcze większy komfort użytkowania, łatwiejszy dostęp do użytecznych funkcji, a przede wszystkim gwarantują jeszcze wyższą jakość dźwięku i obrazu. Cała seria składa się z czterech urządzeń: 5.1-kanałowych RX-V383 i MusicCast RX-V483 oraz 7.2-kanałowych MusicCast RX-V583 i MusicCast RX-V683. Wszystkie stanowią rozwinięcie już i tak zaawansowanej serii RX-V81, ale wykorzystując nowe udogodnienia, pozwalają stworzyć jeszcze doskonalsze centrum multimedialnej rozrywki. Swoją niesamowitą funkcjonalność modele RX-V483, RX-V583 i RX-V683 zawdzięczają również kompatybilności z rewolucyjnym systemem MusicCast, umożliwiającym stworzenie zaawansowanego nagłośnienia multiroom.

 

Jeszcze wyższa jakość obrazu

Jednym z najważniejszych kryteriów, pozwalających ocenić możliwości amplitunera kina domowego, jest jakość obrazu. Pod tym względem modele z serii RX-V83 są klasą samą dla siebie. W każdym z modeli znajdziemy m.in. funkcję skalowania do rozdzielczości 4K wideo przesyłanego poprzez złącze HDMI. Rozwiązanie to eliminuje konieczność wymiany kolekcji filmów w rozdzielczości 1080p, aby móc cieszyć się spektakularnymi efektami wideo na ekranie najnowszych telewizorów. Korzyści przynosi również kompatybilność ze standardem Dolby Vision. Dzięki niej najnowsze amplitunery AV Yamahy gwarantują maksymalną szczegółowość obrazu w ciemnych i jasnych fragmentach nagrania. Ponadto wraz z nową serią RX-V83 w amplitunerach AV Yamahy debiutuje udoskonalony układ ARC (Audio Return Channel). W swojej najnowszej odsłonie – eARC – obsługuje on nawet wielokanałowe sygnały audio, w tym trójwymiarowe formaty przestrzenne, takie jak Dolby Atmos® i DTS: X™. Całość dopełnia zgodność z HDCP 2.2 i przepustowością BT.2020.

Yamaha RX-V383

Piękne brzmienie muzyki i filmów

Pod względem jakości dźwięku amplitunery AV Yamahy uzyskują poziom porównywalny ze wzmacniaczami stereo. Aby zagwarantować najczystsze możliwe brzmienie, wszystkie modele z najnowszej serii wyposażone są w tryb Direct. Dzięki niemu tor sygnałowy zostaje skrócony do absolutnego minimum. Oczywiście użytkownik może dezaktywować ten tryb, aby móc wpływać na charakterystykę odtwarzanego dźwięku. Wymagający miłośnicy muzyki swoją uwagę skierują z pewnością w stronę modelu MusicCast RX-V483 i wyższych. Tak, jak wszystkie urządzenia z rodziny MusicCast, amplitunery te kompatybilne są z plikami wysokiej rozdzielczości, m.in. FLAC i DSD. Funkcjonalność najnowszych konstrukcji Yamahy zwiększa dostęp do muzycznych serwisów internetowych, np. Tidal i Spotify, oraz radia internetowego. W kręgu zainteresowań fanów spektakularnego brzmienia efektów specjalnych znajdą się z pewnością modele MusicCast RX-V583 i MusicCast RX-V683. Obydwa model wyróżniają się obsługą najnowszych formatów dźwięku kinowego Dolby Atmos® i DTS:X™. Dzięki obsłudze kanałów wysokości przestrzenne brzmienie zyskuje niesamowitą rzeczywistość i otacza słuchaczy nawet z góry.

 Yamaha MusicCast RX-V483

Yamaha MusicCast – dźwięk w całym domu

Modele RX-V483 i wyższe kompatybilne są z Yamaha MusicCast – dzięki czemu mogą stać się elementem największego na rynku systemu multiroom. Funkcjonalność amplitunerów AV z nowej serii zwiększa obecność Bluetooth Output. Rozwiązanie to pozwala przesyłać dźwięk z amplitunera wprost do bezprzewodowych słuchawek lub głośnika Bluetooth. Teraz o tą funkcjonalność, dotychczas zarezerwowaną dla amplitunerów z MusicCastem, wzbogacono również otwierający całą serię model RX-V383.

Rozwinięciem funkcjonalności systemu MusicCast, dostępnym od modelu MusicCast RX-V483 wzwyż, jest funkcja Triggered Auto Playback – przydatna, jeśli używamy amplitunera jako elementu systemu multiroom Yamaha MusicCast. Dzięki tej funkcji wystarczy nacisnąć przycisk zasilania w amplitunerze, aby automatycznie włączyć wszystkie urządzenia, które były ze sobą połączone w grupę podczas ostatniej sesji odsłuchowej. Dzieki temu multiroom staje się jeszcze bardziej dostępny – nawet bez konieczności uruchamiania aplikacji MusicCast.

 Yamaha MusicCast RX-V583

Nowy król w klasie przystępnych cenowo amplitunerów AV

Zwieńczeniem najnowszej serii RX-V83 jest wyrafinowany amplituner AV MusicCast RX-V683. Model ten zapewniając najwyższą możliwą jakość dźwięku stereo i wielokanałowego, doskonale sprawdza się zarówno podczas słuchania muzyki, jak i oglądania filmów. Urządzenie jako jedyne z linii RX-V83 wyposażone zostało w układ YPAO R.S.C. oraz wejście gramofonowe. Pierwsze z rozwiązań pozwala automatycznie skalibrować parametry nagłośnienia, biorąc pod uwagę fale dźwiękowe odbijające się od płaskich powierzchni w pomieszczeniu. Obecność złącza Phono to z kolei doskonała wiadomość dla miłośników płyt winylowych, którzy chętnie korzystają z możliwości odtwarzania nagrań na gramofonie. Funkcjonalność modelu zwiększają udogodnienia strefowe, takie jak Zone Extra Bass, który zapewnia mocniejszy bas w strefie 2, Zone Volume Equalizer, optymalizujący równowagę dźwiękową w strefie 2, a także strefa mono, głośność strefy, kontrola barwy strefy i opóźnienie dźwięku strefy.

 Yamaha MusicCast RX-V683

Flagowy model serii – MusicCast RX-V683 – wyposażono także w możliwość natychmiastowego dostępu do serwisu muzycznego, ulubionej stacji radiowej (internetowej i analogowej) czy konkretnego albumu zapisanego na serwerze NAS. Powyższe źródła można przypisać jako presety do przycisków SCENE na amplitunerze. Kolejne ułatwienie obsługi – bez konieczności sięgania po aplikację.

Najnowsze amplitunery AV z serii RX-V83 pojawią się w sprzedaży w maju i czerwcu. W pierwszej kolejności, jeszcze w maju br., do sklepów trafią modele RX-V383 oraz MusicCast RX-V483. Sprzedaż MusicCast RX-V583 i MusicCast RX-V683 rozpocznie się w czerwcu br. Ceny urządzeń poznamy w chwili wprowadzania amplitunerów do sprzedaży.


Przeczytaj także

Legendarna konstrukcja teraz także bezprzewodowa – słu...


Amerykańska legenda w świecie słuchawek, firma Koss, zaprezentowała nowe wcielenie swojego kultowego modelu. Porta Pro® Wireless łączy wysoką jakość dźwięku z wolnością, jaką gwarantuje łączność bezprzewodowa Bluetooth 4.1. Słuchawki wyposażone są we wbudowany pilot zdalnego sterowania z mikrofonem oraz pojemny akumulator.

Dowiedz się więcej

Smukły i wszechstronny – amplituner kina domowego Yama...


Yamaha zaprezentowała swój najnowszy amplituner kina domowego MusicCast RX-S602. To kompaktowa, wysokiej jakości 5.1-kanałowa konstrukcja, która dzięki bogatemu wyposażeniu oraz zaawansowanym funkcjom – m.in. obsłudze Wi-Fi, AirPlay i Bluetooth oraz systemowi multiroom MusicCast – z łatwością pełni rolę wszechstronnego domowego centrum rozrywki.

Dowiedz się więcej

Magico A3 już dostępne!


Magico, znany i ceniony amerykański producent kolumn głośnikowych, pod koniec ub.r. zaskoczył wszystkich miłośników marki najnowszym modelem A3. Zgodnie z zamysłem projektantów ta wolnostojąca konstrukcja wyposażona została w wyrafinowane i kosztowne rozwiązania techniczne znane z bardziej zaawansowanych modeli Magico, a przy tym przeznaczona jest dla dużo szerszego grona nabywców. Model A3 właśnie zadebiutował na polskim rynku, rozpoczynając tym samym rewolucję wśród kolumn głośnikowych klasy high-end.

Dowiedz się więcej

Serwis

tel.: +48 22 777 99 25

fax.: +48 22 777 99 38

Media

tel.: +48 22 777 99 25

fax.: +48 22 777 99 38