Aktualności

Yamaha RX-Vx85 – nowa seria amplitunerów kina domowego


Yamaha poszerza swoją gamę amplitunerów kina domowego o konstrukcje z najnowszej serii RX-V85. Całą linię tworzy pięć modeli: 5.1-kanałowe RX-V385, MusicCast RX-V485 i MusicCast RX-D485 oraz 7.2-kanałowe MusicCast RX-V585 i MusicCast RX-V685. Wszystkie wspierają rozdzielczość 4K i wyposażone są w łączność Bluetooth, a zaczynając od RX-V485 także w funkcje sieciowe i kompatybilność z systemem multiroom MusicCast.

Yamaha MusicCast RX-V685

Yamaha, pionier na rynku urządzeń kina domowego, zaprezentowała amplitunery AV z najnowszej serii RX-V85. Tworzy ją pięć konstrukcji, RX-V385, MusicCast RX-V485, MusicCast RX-D485MusicCast RX-V585 i MusicCast RX-V685, z czego aż cztery to modele obsługujące firmowy system multiroom MusicCast i jego najnowszą funkcję – MusicCast Surround. Dzięki niej użytkownik może bezprzewodowo połączyć kompatybilny amplituner z najnowszymi głośnikami bezprzewodowymi MusicCast 20 lub MusicCast 50, jako tylnymi głośnikami efektowymi w zestawach kina domowego. Ponadto funkcja ta umożliwia również bezprzewodowe podłączenie subwoofera MusicCast SUB 100. Wykorzystując te udogodnienia użytkownik może łatwo i szybko zamienić domowy salon w prawdziwą salę kinową.

Yamaha MusicCast Surround

MusicCast – bezprzewodowa muzyka ze wszystkich źródeł w całym domu

Najnowsze amplitunery AV, kompatybilne z MusicCast, zapewniają domownikom dostęp do imponujących różnorodnością źródeł rozrywki. Dzięki autorskiemu systemowi multiroom Yamahy, dźwięk z urządzeń podłączonych do najnowszych amplitunerów AV można bezprzewodowo przesyłać pomiędzy wszystkimi konstrukcjami MusicCast rozmieszczonymi w całym domu. Wystarczy, że będą one podłączone do tej samej sieci Wi-Fi. Wszystkimi urządzeniami można sterować za pomocą intuicyjnej w obsłudze aplikacji MusicCast Controller (iOS, Android), a każde z nich może pracować niezależnie lub zostać zsynchronizowane z pozostałymi. Pozwala to na odtwarzanie różnych nagrań w kilku pomieszczeniach, np. radia internetowego w kuchni, playlisty z serwisu strumieniowego w salonie, nagrań dla maluchów w pokoju dziecięcym, lub jednej muzyki w całym domu.

Wszechstronna łączność bezprzewodowa

Każdy z amplitunerów z serii RX-V85 może bezprzewodowo odtwarzać muzykę wprost ze smartfona lub tabletu. To efekt wyposażenia wszystkich modeli w moduł łączności bezprzewodowej Bluetooth®. Aby zapewnić wysoką jakość dźwięku podczas transmisji bezprzewodowej, projektanci zoptymalizowali układ Compressed Music Enhancer, którego zadaniem jest przywracanie pierwotnego blasku skompresowanym nagraniom. Modele z rodziny MusicCast idą o krok dalej. Konstrukcje te wyposażone są w dwukierunkowy Bluetooth (Bluetooth Output), dzięki czemu nie tylko mogą odbierać sygnał audio, lecz także przekazywać go do innych urządzeń, np. głośników lub słuchawek Bluetooth®.

Yamaha MusicCast RX-V585

Funkcje sieciowe – wszechstronny dostęp do muzyki

Amplitunery z najnowszejserii RX-V85 (oprócz RX-V385) obsługują funkcje sieciowe. Dzięki temu, po połączeniu z domowym routerem (LAN lub Wi-Fi) użytkownik zyskuje dostęp do wbudowanych strumieniowych serwisów muzycznych, takich jak Tidal, Spotify, Deezer lub Qobuz. Ponadto użytkownik może zsynchronizować swoje listy odtwarzania oraz utwory zapisane w smartfonie lub komputerze. Łatwy dostęp do muzyki umożliwiają także wbudowane tunery FM, a w modelu MusicCast RX-D485 również tuner cyfrowy DAB+.

Wideo w najwyższej rozdzielczości – skalowanie do 4K z wejścia HDMI®

Najnowsza seria RX-V85 umożliwia skalowanie materiałów wideo przesyłanych za pomocą HDMI® do rozdzielczości 4K. Dzięki temu użytkownicy, którzy zgromadzili bogatą kolekcję filmów nagranych w rozdzielczości 1080p, nie muszą jej wymieniać, aby móc cieszyć się najwyższą jakością obrazu na telewizorze 4K.

Yamaha MusicCast RX-V485

Prawdziwy dźwięk przestrzenny

Każdy z nowych amplitunerów AV przystosowany jest do obsługi formatów dźwięku przestrzennego Dolby TrueHD, Dolby Digital Plus i DTS-HD Master Audio. Dwie najbardziej zaawansowane konstrukcje, tj. 7.2-kanałowe amplitunery MusicCast RX-V585 oraz MusicCast RX-V685, obsługują również najnowsze formaty Dobly Atmos i DTS:X. Oba zapewniają niewiarygodnie bogaty i realistyczny dźwięk przestrzenny, docierający także z góry, umieszczając widzów dosłownie w centrum akcji rozgrywającej się na ekranie telewizora.

Łatwa współpraca z zewnętrznymi źródłami dźwięku i obrazu

Aby zapewnić szeroki dostęp do źródeł dźwięku i obrazu, najnowsze amplitunery AV zostały wyposażone w liczne złącza. Urządzenia udostępniają użytkownikowi cztery wejścia i jedno wyjście HDMI®, kompatybilne z formatami 4K oraz HDR (HDR10, Dolby Vision i Hybrid Log-Gamma). Flagowy model MusicCast RX-V685 wyposażony został w jeszcze większą ilość złączy HDMI – pięć wejść i dwa wyjścia. Ponadto konstrukcja ta jest jedynym amplitunerem z nowej serii, która dzięki wejściu Phono umożliwia odtwarzanie muzyki z dowolnego gramofonu (także modelu bez wbudowanego przedwzmacniacza gramofonowego).

Na polskim rynku amplitunery z serii RX-V85 zadebiutują we wrześniu br. Klienci będą mieli do wyboru dwie wersje kolorystyczne: czarną i tytanową. Nominalne ceny detaliczne modeli poznamy w chwili wprowadzania produktów do sprzedaży.


Przeczytaj także

Nowa stylistyka, nowa jakość brzmienia – Audeze LCD-4z


Audeze nie spoczywa na laurach i sukcesywnie rozwija swoją gamę produktową. Po wprowadzeniu swoich pierwszych słuchawek dla graczy, modelu Mobius, oraz otwartej konstrukcji Sine DX, przyszedł czas na udoskonalenie referencyjnej serii LCD. Teraz na polskim rynku debiutuje nowa konstrukcja, LCD-4z, która powstała w oparciu o wielokrotnie nagradzany model LCD-4.

Dowiedz się więcej

Wzmacniacze Gato Audio - teraz także w wersjach z funk...


Firma Gato Audio wprowadza do swojej oferty nowe wzmacniacze zintegrowane oraz przedwzmacniacz, będące nowymi wersjami urządzeń znanych z obecnego katalogu duńskiego producenta wysokiej klasy sprzętu audio. Są to modele DIA-250S NPM, DIA-400S NPM oraz PRD-3S NPM – wszystkie wyposażone w funkcje sieciowe.

Dowiedz się więcej

Radość ze słuchania muzyki – test słuchawek PSB M4U 8


Za pośrednictwem M4U 8 firma PSB ustanawia nowy poziom odniesienia w świecie słuchawek. Model ten łączy technologię Bluetooth z układem aktywnej redukcji hałasu ANC i funkcją „Transparency”, całości dopełniając pięknym dźwiękiem. Z doskonałymi efektami, jakie pozwala uzyskać autorski system RoomFeel, M4U 8 dostarczają brzmienie nawiązujące do tego, które można uzyskać przy odsłuchu muzyki z kolumn głośnikowych.

Dowiedz się więcej

W stronę wyższej jakości dźwięku – test przewodów zasi...


Przewód zasilający to jedno z najważniejszych połączeń w systemach audio i audio-wideo. Dostarczenie odpowiedniej ilości prądu pozwala sprzętowi muzycznemu zaprezentować pełnię swoich możliwości. Jednym z najważniejszych graczy na rynku przewodów jest amerykańska firma Nordost, której trzy modele kabli zasilających – Purple Flare, Blue Heaven i Red Dawn – trafiły do testu redakcji „Audiostereo”.

Dowiedz się więcej

Produkty

Serwis

tel.: +48 22 777 99 25

fax.: +48 22 777 99 38

Media

tel.: +48 22 777 99 25

fax.: +48 22 777 99 38