Aktualności

Aktywne kolumny głośnikowe Linn 530


Za pomocą Serii 5 Linn urzeczywistnił wyjątkową i rewolucyjną koncepcję, która ma ułatwiać słuchanie muzyki w domu. Flagowe aktywne kolumny głośnikowe z tej serii, Linn 530, zapewniają prostotę oraz wysoką wydajność i perfekcyjnie dopasowują się do domowego wnętrza. Specjalnie zaprojektowane, wykorzystują technologię Exakt i potężny system niskotonowy Isobarik, aby mieć pewność, że muzyka robi równie ogromne wrażenie, jak sama konstrukcja głośników.

Linn 530

Tworząc Serię 5 projektanci Linn chcieli zaoferować wymagającym miłośnikom muzyki produkty, które z łatwością będzie można dopasować do wystroju domowego wnętrza, nawet wtedy, gdy wraz z upływem lat użytkownicy zmienią stylistykę swoich salonów. Co więcej, w założeniu projektantów Seria 5 miała zerwać z tradycyjnymi rozwiązaniami, w których wysoka jakość dźwięku wymaga przewodowego połączenia ze sobą kolumn głośnikowych i szeregu zewnętrznych urządzeń.

Flagową konstrukcją Serii 5 są aktywne (posiadające własne wzmacniacze) wolnostojące kolumny głośnikowe Linn 530. Charakteryzują się one stosunkowo wąskim frontem oraz zaokrąglonymi krawędziami, które nadają kolumnom wrażenie miękkości. Od góry obudowę zamyka szklana płyta, która podobnie jak podstawa dostępna jest w dwóch wersjach kolorystycznych, tj. białej i czarnej. Najważniejszym wyróżnikiem modelu 530 jest jednak Linn Fabrik – specjalna tkanina, którą można w dowolnym momencie zdjąć i w łatwy sposób wymienić na taką, której kolorystyka i wzornictwo będą dopasowane do aktualnej stylistyki domowego wnętrza.

Pokrycia Linn Fabrik dostępne są w szerokiej gamie klasycznych i nowoczesnych kolorów, wzorów oraz tkanin do wyboru – klienci mają do dyspozycji sześć standardowych i szereg specjalnych wersji stylistycznych. Pokrowce Linn Fabrik umożliwiają szybką i łatwą zmianę wyglądu kolumn głośnikowych, a przy tym w żaden sposób nie ograniczają jakości dźwięku. To zasługa autorskiej technologii Exakt, która rozwiązuje problem zmiany charakterystyki brzmienia, gdy przed przetwornikiem znajdzie się jakaś zasłona.

Linn 530

Linn Exakt od strony technicznej jest wysokiej klasy cyfrową zwrotnicą, która pozwala uzyskać idealną synchronizację czasową pomiędzy wszystkimi przetwornikami tworzącymi trójdrożną konstrukcję Linn 530. Moduł Exakt stanowi standardowe wyposażenie każdej kolumny głośnikowej z Serii 5, a efektem jego działania jest niesamowicie naturalne brzmienie – wszystkie dźwięki docierają do uszu słuchacza w tym samym momencie. Ponadto w kolumnach Linn 530 moduł ten pełni jeszcze jedną rolę, a mianowicie minimalizuje wpływ pokrowca Fabrik na przetworniki i pozwala uzyskać najwyższa możliwą jakość dźwięku.

Kolejnym atutem modelu Linn 530 jest wyrafinowane modelowanie akustyczne Space Optimisation+. Space Optimisation tworzy kompletny obraz interakcji pomiędzy kolumnami głośnikowymi, miejscem ich ustawienia oraz unikatową charakterystyką pokoju i w oparciu o uzyskane dane optymalizuje dźwięk. Dzięki temu nawet wtedy, gdy kolumny nie zostaną ustawione w idealnej pozycji, wciąż można cieszyć się perfekcyjnym, naturalnym dźwiękiem. Eliminując niepożądane efekty zniekształcające środowisko odsłuchowe ten autorski system pozwala odtworzyć prawdziwe brzmienie muzyki.

Elementem wyróżniającym kolumny głośnikowe Linn 530 jest również autorski system niskotonowy Isobarik, który pozwala cieszyć się głębokim basem, zazwyczaj kojarzonym ze znacznie większymi konstrukcjami. W stworzonym przez Linna systemie dwa przetworniki niskotonowe pracują w tandemie, przy czym są one umieszczone „twarzą w twarz” przy podstawie kolumny głośnikowej i współpracują z dwoma portami bas-refleks znajdującymi się na spodzie obudowy.

Linn 530

Aby stworzyć w pełni funkcjonalny system audio, kolumny głośnikowe Linn 530 wystarczy połączyć z dowolnym sieciowym odtwarzaczem muzycznym Linn obsługującym Exakt, np. Akurate Exakt DSM. Model ten umożliwia strumieniowe przesyłanie muzyki i pozwala podłączyć inne źródła, komunikując się z kolumnami głośnikowymi Linn 530 za pomocą kabli Cat 5 podłączanych do portów RJ45.


Przeczytaj także

Inteligentny, elastyczny, konfigurowalny. Nowy Loewe b...


Znana i ceniona firma Loewe wprowadza do swojej oferty nowo opracowaną serię telewizorów OLED Loewe bild i. Tworzą ją trzy modele, Loewe bild i.65 dr+, Loewe bild i.55 dr+ i Loewe bild i.48 dr+, a także soundbar Loewe klang bar i, przy czym wszystkie zostały zaprojektowane z myślą o grupie docelowej, która nie godzi się na kompromisy w zakresie stylistyki i jakości wykonania. Wszystkie modele bild i bazują na nowej technologii wyświetlania oraz najwyższej klasy komponentach i pozwalają cieszyć się spektakularną jakością obrazu, szybką i intuicyjną obsługą oraz szeregiem funkcji smart.

Dowiedz się więcej

Loewe klang s3 i klang s1 – muzyczna radość na najwyżs...


Loewe wprowadza swoje dwa nowe radia smart – Loewe klang s3 i Loewe klang s1. Oba modele przyciągają wzrok elegancką stylistyką, wysokiej jakości obudową ze szczotkowanego aluminium i zapewniają najwyższy poziom elastyczności i muzycznej radości. Z krystalicznie czystym dźwiękiem, licznymi funkcjami strumieniowania i niemal nieograniczonym opcjom programów, Loewe rozszerza swoją gamę produktów audio o dwie nowe topowe konstrukcje.

Dowiedz się więcej

Produkty

Serwis

tel.: +48 22 777 99 25

Media

tel.: +48 22 777 99 09