Atacama


Atacama po raz pierwszy rozpoczęła produkcję podstawek głośnikowych w 1986 roku. Od 1969 roku, aż do chwili obecnej, firma specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości produktów dla przemysłu powietrznego. Bazując na wiedzy zaczerpniętej z dziedziny, w której takie aspekty jak akustyka i rezonans odgrywają kluczową rolę, Atacama wprowadziła na rynek nowe, uniwersalne i bardzo dobrze przyjęte przez rynek podstawki SE.

Naszą filozofią było i nadal jest, tworzenie podstawek głośnikowych charakteryzujących się dużą sztywnością, neutralnych akustycznie, umożliwiających na pewne i bezpieczne ustawienie głośników. Cała energia wytwarzana prze głośniki pożytkowana jest na odtwarzanie muzyki, co było możliwe, dzięki zredukowaniu przesuwanie się kolumn. Cały czas dążyliśmy przy tym do stworzenia produktu, który będzie estetycznie pasował do wystroju domowego wnętrza.

Od początku swojego istnienia, Atacama otrzymała wiele prestiżowych nagród za jakość produktów, przy jednoczesnym zachowaniu jej korzystnego stosunku do ceny. Obecnie gama produktów obejmuje podstawki pod wszelkiego rodzaju głośniki. Oferta jest dodatkowo wzbogacona o pokaźną liczbę stolików z solidnym, drewnianym lub szklanym wykończeniem, zaprojektowanym specjalnie z myślą o urządzeniach Hi-Fi i kinie domowym.