Aktualności

Audio Pro – skandynawska szkoła dźwięku


Już od ponad 40 lat Audio Pro, szwedzki producent wysokiej klasy głośników, udowadnia, że o jakości dźwięku niekoniecznie decyduje rozmiar urządzenia. Mimo kompaktowych rozmiarów, którymi charakteryzuje się większość konstrukcji tej marki, modele Audio Pro zachwycają swoim brzmieniem, czego potwierdzeniem są liczne nagrody przyznawane przez profesjonalistów i prestiżowe redakcje z całego świata. Teraz, dzięki firmie Audio Klan, ta skandynawska jakość jest jeszcze łatwiej dostępna także w Polsce.

Na przestrzeni kilku dekad skandynawowie bardzo mocno zaakcentowali swoją obecność i wizję, zarówno w odniesieniu do dźwięku, jak i wzornictwa. Firma Audio Pro jest tego doskonałym przykładem. Rozpoczynając działalność w 1978 r. już w chwilę po swoim debiucie stała się synonimem imponującego dźwięku płynącego z kompaktowych urządzeń. Pierwotne założenia konstrukcyjne pozostają aktualne do dzisiaj, ale dodatkowo produkty Audio Pro stosunkowo wcześnie zyskały także funkcje bezprzewodowe.

Dźwięk zawsze na pierwszym miejscu

Już w chwilę po włączeniu dowolnego modelu Audio Pro pierwsze, co się pojawia, to wyraz zaskoczenia na twarzy użytkowników i pytanie – w jaki sposób udało się uzyskać tak emocjonujący dźwięk z tak niewielkiej konstrukcji? Jak wskazuje sam producent, sekretem doskonałej jakości brzmienia jest ogromna wiedza techniczna, która w połączeniu z wieloletnimi badaniami i pracami rozwojowymi doprowadziła do stworzenia wielu innowacyjnych, opatentowanych rozwiązań technicznych. Już w pierwszych latach działalności Audio Pro inżynier Karl-Erik Ståhl opracował rewolucyjne rozwiązanie ACE-Bass, pozwalające uzyskać głęboki bas także z niewielkich urządzeń. Wszystko po to, aby muzykę można było nie tylko usłyszeć, ale też poczuć – nawet w przypadku kompaktowych konstrukcji.

U podstaw doskonałego brzmienia leżą również liczne testy, których zadaniem jest potwierdzenie, czy uzyskany efekt dźwiękowy jest zgodny ze standardami Audio Pro. Projektanci firmy spędzają mnóstwo godzin w pokoju odsłuchowym, pracując nad udoskonalaniem dźwięku. Aby mieć pewność, że całość równie dobrze zagra u końcowych użytkowników, pracownicy firmy testują prototypy także w swoich domach. Dzięki czemu klienci kupujący głośniki Audio Pro mogą mieć pewność, że zabrzmią one rewelacyjnie także wtedy, gdy trafią na ich domowe półki.  

Funkcja i forma

Kolejnym elementem, na który mocno stawia Audio Pro, jest funkcjonalność. Projektanci firmy już w pierwszych latach XXI wieku dostrzegli potencjał, jaki drzemał w łączności bezprzewodowej. Wprowadzając Bluetooth do swoich urządzeń, Audio Pro stał się jednym z pionierów w świecie głośników bezprzewodowych. Następnym krokiem było wprowadzenie funkcji multiroom, dzięki której użytkownicy mogą w prosty sposób stworzyć nagłośnienie w całym domu, bez potrzeby prowadzenia przewodów. Obecną gamę produktową Audio Pro tworzą dwie serie urządzeń: głośniki Bluetooth i głośniki multiroom.

Skandynawskie korzenie firmy potwierdza wzornictwo urządzeń Audio Pro. Pozornie proste, bez jakichkolwiek upiększeń, w istocie jest niezwykle eleganckie i ponadczasowe. Wszystkie modele wykonane są z najwyższej jakości materiałów, w tym aluminium i ekologicznej skóry, gwarantując trwałość, która pozwoli na wieloletnią eksploatację. Pozostając równocześnie nowoczesnymi i wyrafinowanymi, modele z logo Audio Pro z łatwością wpisują się w dowolny wystrój wnętrza, nadając mu unikatowy charakter.

Urządzenia Audio Pro już są dostępne w Polsce. Z całą gamę produktową można zapoznać się w salonach ogólnopolskiej sieci Top Hi-Fi & Video Design.


Przeczytaj także

Urządzenia Michi debiutują na polskim rynku


Rotel, bazując na swoim 55-letnim doświadczeniu w tworzeniu wyrafinowanych urządzeń audio, w wielkim stylu powraca do świata high-endu. Michi, marka słynąca z wysokiej klasy produktów, ponownie staje się dostępna dla szerokiego grona najbardziej wymagających audiofilów, a jej trzy debiutanckie modele łączą niezrównany poziom jakości dźwięku z perfekcją wykonania i najnowszymi osiągnięciami w dziedzinie wzornictwa.

Dowiedz się więcej

Nowy klasyk – ELAC Carina


Prosta, a jednocześnie uderzająca stylistyka, imponujący dźwięk – nowa seria Carina wprowadza do świata głośników powiew wizualnej świeżości, podkreślając wyśmienitą jakość brzmienia uzyskaną dzięki szczegółowemu dopracowaniu konstrukcji. Efekt? Już w chwili debiutu linia Carina staje się nowym klasykiem w gamie produktowej ELAC-a.

Dowiedz się więcej

ELAC poszerza gamę gramofonów o model Miracord 60


Za sprawą Miracorda 90, który zadebiutował w 2016 r., nazwa Miracord ponownie zagościła w świecie high-end audio. Po trzech latach od tego momentu gama gramofonów ELAC-a powiększa się o kolejny model – Miracord 60 jest gotowy, aby kontynuować niesamowitą audiofilską sagę gramofonową ELAC.

Dowiedz się więcej

Produkty

Serwis

tel.: +48 22 777 99 25

fax.: +48 22 777 99 38

Media

tel.: +48 22 777 99 25

fax.: +48 22 777 99 38