Aktualności

Audio Pro – skandynawska szkoła dźwięku


Już od ponad 40 lat Audio Pro, szwedzki producent wysokiej klasy głośników, udowadnia, że o jakości dźwięku niekoniecznie decyduje rozmiar urządzenia. Mimo kompaktowych rozmiarów, którymi charakteryzuje się większość konstrukcji tej marki, modele Audio Pro zachwycają swoim brzmieniem, czego potwierdzeniem są liczne nagrody przyznawane przez profesjonalistów i prestiżowe redakcje z całego świata. Teraz, dzięki firmie Audio Klan, ta skandynawska jakość jest jeszcze łatwiej dostępna także w Polsce.

Na przestrzeni kilku dekad skandynawowie bardzo mocno zaakcentowali swoją obecność i wizję, zarówno w odniesieniu do dźwięku, jak i wzornictwa. Firma Audio Pro jest tego doskonałym przykładem. Rozpoczynając działalność w 1978 r. już w chwilę po swoim debiucie stała się synonimem imponującego dźwięku płynącego z kompaktowych urządzeń. Pierwotne założenia konstrukcyjne pozostają aktualne do dzisiaj, ale dodatkowo produkty Audio Pro stosunkowo wcześnie zyskały także funkcje bezprzewodowe.

Dźwięk zawsze na pierwszym miejscu

Już w chwilę po włączeniu dowolnego modelu Audio Pro pierwsze, co się pojawia, to wyraz zaskoczenia na twarzy użytkowników i pytanie – w jaki sposób udało się uzyskać tak emocjonujący dźwięk z tak niewielkiej konstrukcji? Jak wskazuje sam producent, sekretem doskonałej jakości brzmienia jest ogromna wiedza techniczna, która w połączeniu z wieloletnimi badaniami i pracami rozwojowymi doprowadziła do stworzenia wielu innowacyjnych, opatentowanych rozwiązań technicznych. Już w pierwszych latach działalności Audio Pro inżynier Karl-Erik Ståhl opracował rewolucyjne rozwiązanie ACE-Bass, pozwalające uzyskać głęboki bas także z niewielkich urządzeń. Wszystko po to, aby muzykę można było nie tylko usłyszeć, ale też poczuć – nawet w przypadku kompaktowych konstrukcji.

U podstaw doskonałego brzmienia leżą również liczne testy, których zadaniem jest potwierdzenie, czy uzyskany efekt dźwiękowy jest zgodny ze standardami Audio Pro. Projektanci firmy spędzają mnóstwo godzin w pokoju odsłuchowym, pracując nad udoskonalaniem dźwięku. Aby mieć pewność, że całość równie dobrze zagra u końcowych użytkowników, pracownicy firmy testują prototypy także w swoich domach. Dzięki czemu klienci kupujący głośniki Audio Pro mogą mieć pewność, że zabrzmią one rewelacyjnie także wtedy, gdy trafią na ich domowe półki.  

Funkcja i forma

Kolejnym elementem, na który mocno stawia Audio Pro, jest funkcjonalność. Projektanci firmy już w pierwszych latach XXI wieku dostrzegli potencjał, jaki drzemał w łączności bezprzewodowej. Wprowadzając Bluetooth do swoich urządzeń, Audio Pro stał się jednym z pionierów w świecie głośników bezprzewodowych. Następnym krokiem było wprowadzenie funkcji multiroom, dzięki której użytkownicy mogą w prosty sposób stworzyć nagłośnienie w całym domu, bez potrzeby prowadzenia przewodów. Obecną gamę produktową Audio Pro tworzą dwie serie urządzeń: głośniki Bluetooth i głośniki multiroom.

Skandynawskie korzenie firmy potwierdza wzornictwo urządzeń Audio Pro. Pozornie proste, bez jakichkolwiek upiększeń, w istocie jest niezwykle eleganckie i ponadczasowe. Wszystkie modele wykonane są z najwyższej jakości materiałów, w tym aluminium i ekologicznej skóry, gwarantując trwałość, która pozwoli na wieloletnią eksploatację. Pozostając równocześnie nowoczesnymi i wyrafinowanymi, modele z logo Audio Pro z łatwością wpisują się w dowolny wystrój wnętrza, nadając mu unikatowy charakter.

Urządzenia Audio Pro już są dostępne w Polsce. Z całą gamę produktową można zapoznać się w salonach ogólnopolskiej sieci Top Hi-Fi & Video Design.


Przeczytaj także

Nowe planarne słuchawki douszne Audeze LCD-i3


Audeze poszerza swoją gamę o nowe słuchawki douszne LCD-i3. Model ten wprowadza wiele udoskonaleń w porównaniu ze swoim poprzednikiem, iSINE 20, i wykorzystuje rozwiązania zastosowane w starszym bracie LCD-i4. Najnowszy model gwarantuje fantastyczny dźwięk, niesamowity zakres dynamiki i wyposażony jest w komplet przewodów: Audeze CIPHER Lightning, kabel Bluetooth i standardowy kabel 3,5 mm.

Dowiedz się więcej

Audio Pro BT5 – najnowszy model głośnika Bluetooth


Audio Pro wprowadza do swojej oferty najnowszy głośnik Bluetooth. Model BT5 łączy kompaktowe rozmiary z zaawansowaną techniką. Urządzenie dostarcza wysokiej jakości, mocny dźwięk, a dzięki pięknemu skandynawskiemu wzornictwu i trzem atrakcyjnym wersjom wykończenia idealnie wpisuje się w wystrój domowego wnętrza.

Dowiedz się więcej

Nagrody EISA dla produktów firm Bowers & Wilkins, ELAC...


EISA (European Imaging and Sound Association), elitarne stowarzyszenie zrzeszające wiodące magazyny zajmujące się szeroko pojętym sprzętem audio-wideo i multimediami, już po raz 23. przyznało prestiżowe nagrody EISA Awards. Wśród tegorocznych laureatów znalazły się urządzenia z portfolio firm: Bowers & Wilkins, ELAC, Hegel, IsoAcoustics, Isotek, NAD i Rotel.

Dowiedz się więcej

Nowy w mieście – głośnik bezprzewodowy Vifa City


Vifa rozszerza swoją gamę produktową o ultraprzenośny głośnik bezprzewodowy City. Mieszcząca się w dłoni konstrukcja, wykonana z wysokiej jakości materiałów, wykorzystuje nowoczesne rozwiązania techniczne, m.in. łączność Bluetooth 4.0 oraz NFC, i dostarcza wysokiej jakości dźwięk, będący efektem zastosowania zaawansowanych przetworników Vifa.

Dowiedz się więcej

Produkty

Serwis

tel.: +48 22 777 99 25

fax.: +48 22 777 99 38

Media

tel.: +48 22 777 99 25

fax.: +48 22 777 99 38