Aktualności

CD-S303 – nowy odtwarzacz CD w ofercie Yamahy


Oferta firmy Yamaha powiększyła się o nowy odtwarzacz CD – model CD-S303. Najnowsza konstrukcja powstała w oparciu o sukces poprzednika – odtwarzacza CD-S300. Wykorzystuje podobne rozwiązania techniczne, takie jak tryb Pure Direct czy mechanizm Intelligent Digital Servo. Zmodyfikowany został m.in. układ złączy na tylnym panelu, a także – co bardzo istotne z użytkowego punktu widzenia – pilot zdalnego sterowania, który wykorzystuje ergonomiczny i bardziej intuicyjny układ przycisków.

YAMAHA CDS303_AS301_NSB330

Model Yamaha CD-S303, czyli odświeżona wersja odtwarzacza CD-S300, to doskonała propozycja dla wszystkich użytkowników, którzy posiadają bogatą kolekcję płyt kompaktowych. Odtwarzacz obsługuje zarówno płyty CD, jak i CD-R/RW. Co więcej, ma na froncie złącze USB typu A (5 V/0,5 A), które pozwala na odtwarzanie plików audio z przenośnych pamięci flash. Wśród obsługiwanych formatów są MP3, WMA, AAC, a także LPCM i FLAC.

Tryb Pure Direct

Urządzenie zostało wyposażone w tryb Pure Direct, który Yamaha oferuje często także w swoich wzmacniaczach czy amplitunerach. Można go aktywować za pomocą przycisku dostępnego na pilocie zdalnego sterowania lub ulokowanego na przednim panelu odtwarzacza CD, tuż obok wyświetlacza. Uruchomienie trybu Pure Direct powoduje wyłączenie cyfrowego wyjścia audio i wyświetlacza. Dzięki temu uzyskuje się najniższy możliwy poziom zakłóceń, a co za tym idzie, najwyższą jakość dźwięku na analogowym wyjściu audio.

Proces ten wspomagany jest przez symetryczny układ poszczególnych podzespołów i płytek drukowanych. Wnętrze modelu CD-S3030 zostało opracowane tak, aby ścieżki sygnałowe na każdej płytce drukowanej były możliwie jak najkrótsze. Dzięki temu znacznie zmniejszono ryzyko pogorszenia jakości sygnału w trakcie przetwarzania. Dodatkowo, napęd CD jest umieszczony centralnie.

yamaha-cd-s303

Inteligentny serwomechanizm cyfrowy

Konwencjonalne układy serwomechanizmów śledzących nie są w stanie całkowicie wyeliminować błędów przetwarzania spowodowanych przez porysowaną płytę, kurz i inne uszkodzenia. System Intelligent Digital Servo w odtwarzaczu CD firmy Yamaha wykorzystuje niezawodny procesor sygnałowy DSP (Digital Signal Processor), stworzony specjalnie do monitorowania sygnału podczas przetwarzania płyt CD. Reguluje ustawienie przetwornika, a także prędkość silnika, aby skompensować wszelkie niedoskonałości i zniekształcenia w odtwarzanym materiale.

Zaawansowane podzespoły

Inżynierowie i projektanci firmy Yamaha poświęcili wiele czasu na opracowanie podzespołów wykorzystywanych w odtwarzaczu CD, ponieważ mają one olbrzymie znaczenie dla jakości przetwarzanego sygnału audio. W modelu CD-S303 zastosowano elementy, które spotykane są zazwyczaj w droższych modelach. Mamy tu na myśli m.in. wysokiej klasy kondensator, niskoszumowy wzmacniacz operacyjny czy materiały wytłumiające pod transformatorem.

Co więcej, zasilacze zastosowane dla napędu silnika, sekcji wyświetlacza oraz sekcji analogowej i cyfrowej (w tym złącza USB) są odpowiednio izolowane, co pozwala na eliminację zakłóceń elektromagnetycznych.

Na uwagę zasługuje ponadto zaawansowany DAC, który pozwala na przetwarzanie sygnału audio z częstotliwością próbkowania do 192 kHz i 24-bitową rozdzielczością. W połączeniu z niezwykle dopracowanym systemem konwersji sygnału przekłada się to na wysoki poziom parametru SNR (Signal-to-Noise Ratio), czyli stosunku sygnału do szumu, szeroki zakres dynamiki, a także precyzję przetwarzania.

yamaha-cd-s303-tyl

Komfort obsługi

CD-S303 to model niezwykle wygodny w obsłudze. Przyciski, niezbędne do sterowania podstawowymi funkcjami odtwarzacza, zostały odpowiednio rozmieszczone na jego przednim panelu. Komfort odtwarzania płyt CD i plików cyfrowych zwiększa czytelny wyświetlacz. Urządzenie pozwala m.in. na zaprogramowanie kolejności odtwarzania utworów muzycznych. Użytkownik może również szybko zresetować zapisane ustawienia. Obsługę tego typu funkcji umożliwia pilot zdalnego sterowania, który – w porównaniu z tym wykorzystywanym w modelu CD-S300 – zyskał nowy wygląd i ma zmodyfikowany układ przycisków. Dzięki temu jest jeszcze bardziej intuicyjny.

Model CD-S303 firmy Yamaha dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych – czarnej i srebrnej. Sugerowana cena detaliczna urządzenia to 1699 zł. 


Przeczytaj także

IsoTek przedstawił nowy kondycjoner sieciowy – model V5


IsoTek zaprezentował nowy kondycjoner sieciowy V5 Titan, który jest udoskonaloną wersją wielokrotnie nagradzanego modelu Titan. Najnowszy model cechuje się wysoką jakością wykonania i szeroką funkcjonalnością, stanowiąc świetne uzupełnienie dla kompletnego, nawet najbardziej wymagającego, zestawu audio czy systemu audio-wideo.

Dowiedz się więcej

Kolumny Bowers & Wilkins 705 i 702 Signature zyskały ...


Firma Bowers & Wilkins poszerzyła swoje portfolio o całkowicie nową wersję kolorystyczną kolumn podstawkowych 705 Signature i podłogowych 702 Signature. Teraz obie te konstrukcje dostępne są również w błyszczącym lakierze Midnight Blue Metallic. Cechują się one tym samymi rozwiązaniami technicznymi, które przyniosły sukces modelom oferowanym w hebanowym wykończeniu Datuk Gloss.

Dowiedz się więcej

Klimax LP12 – najnowsza generacja referencyjnego gramo...


Linn przedstawił nową wersję referencyjnego gramofonu Klimax LP12. Mamy tutaj do czynienia z konstrukcją modułową, a więc z możliwością modyfikacji i dalszej rozbudowy. Dzięki temu będzie można wzbogacić ten nowoczesny klasyk o najnowsze, przełomowe rozwiązania techniczne firmy Linn, sprawiając, że Klimax LP12 w przyszłości stanie się jeszcze lepszy.

Dowiedz się więcej

Telewizory marki We. by Loewe – wyjątkowy design i bog...


Firma Loewe, renomowany niemiecki producent elektroniki audio i audio-wideo, zaprezentowała telewizory z serii We. SEE. Należące do niej modele dostępne są w czterech rozmiarach – o przekątnej ekranu 55, 50, 43 i 32 cale – i 3 wersjach kolorystycznych: Aqua Blue, Coral Red i Storm Grey. Telewizory We. by Loewe są niezwykle intuicyjne w obsłudze i zachwycają swoim designem. Wykorzystują krawędziowe podświetlenie LED (Edge LED) i obsługują rozdzielczość Ultra HD (z wyjątkiem modelu 32-calowego, który ma ekran Full HD). Ponadto wspierają różnorodne tryby HDR i dźwięk w standardzie Dolby Atmos.

Dowiedz się więcej

Produkty

Serwis

tel.: +48 22 777 99 25

Media

tel.: +48 22 777 99 09