O firmie

en.devialet.com

Devialet


Od „szalonego” planu do rewolucji w świecie audio

Historia Devialet rozpoczęła się w 2003 r., kiedy to spotkali się trzej miłośnicy muzyki. Jednym z nim był inżynier Pierre-Emmanuel Calmel, który wówczas pracował w laboratorium Nortel Network. W głowach tych trzech melomanów powstał z pozoru szalony pomysł – stworzyć idealną platformę dla nowoczesnych aplikacji i zaprojektować konstrukcję, która pozwoliłaby połączyć świat cyfrowy z analogowym. Sposobem na urzeczywistnienie tego pomysłu miała być technologia, która umożliwiłaby rozwiązanie problemów trapiących ówczesną technologię – zniekształcenia, szumy oraz niską wydajność. Tak zrodziło się przełomowe rozwiązanie, które zapoczątkowało prawdziwą rewolucję w świecie audio – technologia hybrydowa ADH (Analog Digital Hybrid).

Zgodnie z założeniem projektanci połączyli wzmocnienie analogowe i cyfrowe, ale skupili się wyłącznie na wykorzystaniu najlepszych cech każdego z nich. Pierre-Emmanuel Calmel dzięki swojemu uporowi i wytrwałości doprowadził do uzyskania pierwszego patentu w celu ochrony nowej technologii. Hybrydowa technologia ADH stała się rozwiązaniem jutra i sercem urządzeń Devialet.

Z czasem do trójki inicjatorów przyszłej firmy dołączyli: Emmanuel Nardin, Quentin Sannié oraz Manuel de La Fuente. Prace związane z rozpoczęciem działalności firmy zintensyfikowały się w połowie 2006 r. Wtedy założyciele stanęli przed koniecznością doprecyzowania całego projektu, opracowania szczegółowego planu strategicznego oraz oczywiście… wynalezienia nazwy. Efekt tych działań przybrał realne kształty w 2007 r. pod nazwą Devialet, a jego celem było opracowanie pierwszego na świecie analogowo-cyfrowego hybrydowego wzmacniacza wykorzystującego technologię ADH. Prowadzone prace konstrukcyjne doprowadziły do stworzenia pod koniec 2009 r. urządzenia D-Premier, a jego produkcja na szeroką skalę ruszyła latem 2010 r. Od tej chwili rewolucja w świecie audio stała się faktem, a urządzenia z najwyższej jakości polerowaną obudową, na wskroś nowoczesnym wzornictwem i wyjątkową technologią ADH zaczęły wskazywać cel, do którego obecnie dąży wielu miłośników muzyki.

W maju 2013 r. światło dzienne ujrzała nowa gama urządzeń Devialet, następców słynnego D-Premier. Modele 110, 170, 240 i 500 wykorzystują jeszcze bardziej zaawansowaną technologię, co prowadzi do najwyższej jakości dźwięku. To konstrukcje, które łączą dwa światy: wizualny i emocjonalny. Pierwszy cieszy nasze oczy, drugi – pieści zmysły muzyczne. Oba współgrają ze sobą w pełnej harmonii, dostarczając niezapomnianych wrażeń. To pozwala być przekonanym, że firmowe hasło ziści się w przyszłości i „pewnego dnia wszyscy będą mieli Devialet”.

O doskonałości urządzeń Devialet świadczy 21 międzynarodowych nagród, a także wiele entuzjastycznych recenzji w prasie specjalistycznej potwierdzonych najwyższymi ocenami w testach. O wyjątkowości urządzeń Devialet decydują m.in. regularne bezpłatne aktualizacje, dzięki którym konstrukcje Devialet zmieniają się wraz z rozwojem technologii i zawsze pozostają najbardziej aktualne, jak to tylko możliwe.