Aktualności

Doskonałość dźwięku i formy – przedwzmacniacz Yamaha C-5000 i końcówka mocy Yamaha M-5000


Yamaha rozszerza swoją gamę o dwie referencyjne konstrukcje – przedwzmacniacz stereo C-5000 oraz stereofoniczną końcówkę mocy M-5000. Modele te pozwalają spełnić marzenia o doskonałej jakości dźwięku, dopełniając całości unikatowym wzornictwem i najwyższą jakością wykonania.

Yamaha C-5000

Dzięki swojemu ponad 130-letniemu doświadczeniu w projektowaniu wyrafinowanych konstrukcji audio Yamaha stała się wiodącym producentem urządzeń stereo i kina domowego na świecie. Teraz, czerpiąc z tego bogatego dziedzictwa, Yamaha wprowadza dwa flagowe modele – przedwzmacniacz stereo C-5000 i stereofoniczną końcówkę mocy M-5000 – będące podstawą prawdziwie audiofilskiego systemu klasy high-end. W połączeniu z referencyjnym gramofonem GT-5000 oraz kolumnami głośnikowymi NS-5000 nawet najbardziej wymagający użytkownicy mogą stworzyć zestaw, który w domowym salonie odtworzy emocje dostępne wyłącznie podczas wydarzeń na żywo. Wypełnione innowacjami technicznymi i zaprojektowane z dbałością o szczegóły te dwa wyrafinowane modele urzeczywistniają ducha firmy Yamaha i uosabiają wysoką wierność brzmienia.

Yamaha C-5000

Unikatowa stylistyka

Od samego początku C-5000M-5000 były projektowane pod kątem dostarczania najdoskonalszych emocji – muzycznych i wizualnych – czego potwierdzeniem jest unikatowe wzornictwo obydwu modeli. Pokrętła i przełączniki dźwigniowe w C-5000 wyróżniają się oryginalną stylistyką, odzwierciedlając innowacyjność i doskonałe rzemiosło. Z kolei M-5000 przykuwa uwagę dużymi, precyzyjnymi wskaźnikami wysterowania znajdującymi się na przednim panelu. Ukryte za szkłem Asahi o grubości 7 mm potęgują luksusową i wyjątkowo elegancką estetykę M-5000.

Yamaha M-5000

Symetryczne od początku do końca

Aby zagwarantować absolutną czystość i naturalność dźwięku, zarówno C-5000, jak i M-5000, mają w pełni zbalansowaną konstrukcję toru sygnałowego. Dzięki temu, po podłączeniu gramofonu GT-5000, ścieżka sygnału – od źródła aż do wyjść głośnikowych – pozostaje w pełni symetryczna, a cały system audio może pochwalić się doskonałą wydajnością. Idealnie symetryczne układy w C-5000M-5000 gwarantują całkowitą izolację kanałów prawego i lewego, zarówno fizyczną, jak i elektryczną. Będące swoimi lustrzanymi odbiciami, układy zapewniają najdokładniejsze odwzorowanie dźwięku, przekładające się na jego niesamowitą głębię i przestrzenność. Celowe uproszczenie całej konstrukcji przedwzmacniacza i końcówki mocy pozwoliło maksymalnie skrócić tor sygnałowy, a tym samym zminimalizować straty energii i obniżyć impedancję w celu zagwarantowania wysokiej wierności brzmienia.

Elementem wspólnym dla C-5000M-5000 jest także zastosowanie „pływających” konstrukcji. W przedwzmacniaczu projektanci wykorzystali opatentowane rozwiązanie z „pływającym” zasilaniem (podniesioną masą), którego zadaniem jest eliminowanie z sygnału efektów pętli masy. Rozwiązanie to stosowane jest w przedwzmacniaczu gramofonowym, wzmacniaczu wejściowym i stopniach wzmacniacza liniowego. Z kolei w M-5000 w pełni „pływający” obwód wzmacniacza mocy usuwa niepożądany wpływ wahań napięcia i szumu masy.

Yamaha M-5000

Źródło czystej mocy

Źródłem energii, zarówno w przedwzmacniaczu, jak i końcówce mocy, są transformatory toroidalne, dwa w C-5000 oraz jeden w M-5000. Zastosowanie w pierwszym z urządzeń dwóch niezależnych transformatorów, jednego dla lewego i drugiego dla prawego kanału, zapewnia optymalną separację, pozwalając stworzyć scenę dźwiękową, która wiernie odwzorowuje oryginalne źródło. Ograniczenie wypływu magnetycznego pozwoliło zredukować niekorzystny wpływ transformatorów na sygnał audio. Po szczegółowych badaniach opartych na odsłuchach próbnych, transformatory zostały zamknięte w obudowach pokrytych miedzią, aby rozproszyć strumień magnetyczny i wibracje. Pomaga to również w minimalizowaniu wpływu strumienia w obwodzie gramofonowym.

Z kolei w M-5000 konstruktorzy zastosowali masywny transformator, gwarantujący wysoką wierność odwzorowania dźwięku. Element ten dzięki ograniczeniu wypływu strumienia nie wpływa na otaczające obwody audio i wykorzystuje podstawę z czystego mosiądzu o grubości 3 mm, której zadaniem jest rozpraszanie niepożądanych wibracji. Zastosowanie miedzianego uzwojenia pozwoliło obniżyć impedancję, znacznie ograniczając straty energii w porównaniu z konwencjonalnymi konstrukcjami. Grube przewody i śrubowe połączenia zasilania pomagają zachować niską impedancję M-5000 - minimalizując stratę energii, która mogłaby zazwyczaj pojawić się w przypadku konwencjonalnych połączeń i grup przewodów.

Absolutna dbałość o szczegóły

Wszystkie elementy C-5000M-5000 zostały szczegółowo przemyślane na etapie opracowywania tych unikatowych konstrukcji. Emanujące mistrzowskim kunsztem, odzwierciedlają obsesję na punkcie najwyższego poziomu wydajności i jakości brzmienia. Doskonałym przykładem są nóżki urządzeń. Wytrzymałe, wykonane z mosiądzu, mogą być użyte jako kolce lub też z dodatkową podstawą, która pomaga ochronić delikatne powierzchnie, np. mebli, przed zarysowaniami.Przeczytaj także

PSB udoskonala kolumny głośnikowe z cenionej serii Alpha


PSB Speakers, znany i ceniony już od wielu dekad producent wysokiej klasy kolumn głośnikowych, wprowadził całkowicie nową serię głośników Alpha, które podobnie jak ich poprzednicy zapewniają fantastyczne możliwości. Całą gamę tworzą cztery modele: kompaktowe monitory P3 i P5, głośnik kanału centralnego C10 oraz wolnostojąca kolumna T20. Wszystkie dostępne są w jednej z dwóch wersji wykończenia: orzech lub czarny jesion.

Dowiedz się więcej

Nowy odcień czerni w ofercie Vify


Jeden, dwa, wiele: co najmniej cztery głośniki Vifa zyskają nową barwę na zbliżającą się wiosnę. Odkryj łupkowy czarny, wersje najbardziej znanych modeli tego renomowanego producenta w kolorze zimnej czerni.

Dowiedz się więcej

Produkty

Serwis

tel.: +48 22 777 99 25

fax.: +48 22 777 99 38

Media

tel.: +48 22 777 99 25

fax.: +48 22 777 99 38