Aktualności

ELAC poszerza gamę gramofonów o model Miracord 60


ELAC Miracord 60

Za sprawą Miracorda 90, który zadebiutował w 2016 r., nazwa Miracord ponownie zagościła w świecie high-end audio. Po trzech latach od tego momentu gama gramofonów ELAC-a powiększa się o kolejny model – Miracord 60 jest gotowy, aby kontynuować niesamowitą audiofilską sagę gramofonową ELAC.

Za pośrednictwem modelu Miracord 90 ELAC nawiązał do połowy XX wieku, kiedy to gramofony tego niemieckiego producenta odnosiły spektakularne sukcesy. Najnowszy model, Miracord 60, został opracowany, aby przenieść przykuwające wzrok wzornictwo Miracorda 90 do nowej klasy gramofonów ELAC-a. Efektem jest konstrukcja, która zachowując linię stylistyczną utytułowanego brata podkreśla swój indywidualny charakter.

ELAC Miracord 60

Projektanci ELAC-a pozostali wierni tradycyjnemu napędowi paskowemu, który przenoszony jest z silnika prądu stałego. Rozwiązanie to pomaga zachować równomierność prędkości obrotowej. Aby uzyskać maksymalną stabilność obrotów, gramofon wyposażony został w optyczny sensor wysyłający sygnał do algorytmu PID w mikrokontrolerze, który następnie dostraja prędkość: dokładnie 33 1/3 lub 45 obr./min.

Do podstawy, za pośrednictwem krzyżowego zawieszenia, mocowane jest lekkie ramię z włókna węglowego. Ramię współpracuje z regulacją antyskatingu i z jednej strony zakończone jest wymienną główką, co zwiększa elastyczność podczas doboru wkładki. Ponadto Miracord 60 wyposażony jest w masywny talerz o grubości 22 mm, wykonany z odlewanego aluminium.


Przeczytaj także

Yamaha prezentuje cztery nowe modele klasy high-end


Yamaha umacniając swoją pozycję w świecie high-end, wkrótce wprowadzi do sprzedaży cztery całkowicie nowe konstrukcje – trzy wzmacniacze zintegrowane: A-S1200, A-S2200 i A-S3200, a także podstawkowe kolumny głośnikowe NS-3000 wraz z zaprojektowanymi dla tego modelu opcjonalnymi podstawkami SPS-3000. Każdy z nowych modeli urzeczywistnia niesamowitą dbałość o szczegóły, przejawiającą się w doskonałej jakości wykończenia i dostrojenia urządzeń pod kątem uzyskania czystego i naturalnego brzmienia.

Dowiedz się więcej

BluOS 3.8 już do pobrania


Najnowsza wersja oprogramowania przygotowanego przez firmę Bluesound, BluOS 3.8, wprowadza m.in. nowe opcje kina domowego oraz MQA-CD. Aktualizacja oprogramowania jeszcze bardziej zwiększa komfort i wygodę użytkowania w całym ekosystemie produktów BluOS.

Dowiedz się więcej

Produkty

Serwis

tel.: +48 22 777 99 25

fax.: +48 22 777 99 38

Media

tel.: +48 22 777 99 25

fax.: +48 22 777 99 38