Aktualności

ELAC poszerza gamę gramofonów o model Miracord 60


ELAC Miracord 60

Za sprawą Miracorda 90, który zadebiutował w 2016 r., nazwa Miracord ponownie zagościła w świecie high-end audio. Po trzech latach od tego momentu gama gramofonów ELAC-a powiększa się o kolejny model – Miracord 60 jest gotowy, aby kontynuować niesamowitą audiofilską sagę gramofonową ELAC.

Za pośrednictwem modelu Miracord 90 ELAC nawiązał do połowy XX wieku, kiedy to gramofony tego niemieckiego producenta odnosiły spektakularne sukcesy. Najnowszy model, Miracord 60, został opracowany, aby przenieść przykuwające wzrok wzornictwo Miracorda 90 do nowej klasy gramofonów ELAC-a. Efektem jest konstrukcja, która zachowując linię stylistyczną utytułowanego brata podkreśla swój indywidualny charakter.

ELAC Miracord 60

Projektanci ELAC-a pozostali wierni tradycyjnemu napędowi paskowemu, który przenoszony jest z silnika prądu stałego. Rozwiązanie to pomaga zachować równomierność prędkości obrotowej. Aby uzyskać maksymalną stabilność obrotów, gramofon wyposażony został w optyczny sensor wysyłający sygnał do algorytmu PID w mikrokontrolerze, który następnie dostraja prędkość: dokładnie 33 1/3 lub 45 obr./min.

Do podstawy, za pośrednictwem krzyżowego zawieszenia, mocowane jest lekkie ramię z włókna węglowego. Ramię współpracuje z regulacją antyskatingu i z jednej strony zakończone jest wymienną główką, co zwiększa elastyczność podczas doboru wkładki. Ponadto Miracord 60 wyposażony jest w masywny talerz o grubości 22 mm, wykonany z odlewanego aluminium.


Przeczytaj także

Odetnij się od zewnętrznego hałasu – słuchawki House o...


Za pośrednictwem najnowszego modelu wokółusznego, Exodus ANC, firma House of Marley wkracza do świata słuchawek z układem aktywnej redukcji hałasu. Dzięki temu miłośnicy muzyki, którzy przywiązują wagę do poszanowania środowiska naturalnego – szerokie wykorzystanie materiałów z recyklingu to znak rozpoznawczy House of Marley – zyskują wszystko to, czego oczekują od wysokiej jakości produktu audio: piękny dźwięk i komfortową w użytkowaniu konstrukcję.

Dowiedz się więcej

A5 - flagowa kolumna głośnikowa z serii A (3-drożna z ...


Największa i najbardziej zaawansowana kolumna głośnikowa z serii A, model A5, wykorzystuje pierwszy w historii Magico 127-milimetrowy przetwornik średniotonowy, a także ulepszone membrany średnio- i niskotonową. Nowe membrany wyróżniają się niespotykanym stosunkiem sztywności do wagi, kluczowym parametrem, do którego Magico dążyło przez ostatnie 15 lat. Ponadto w zwrotnicy debiutują nowe rezystory foliowe M-Resist Ultra firmy Mundorf, zapewniające niezrównaną przejrzystość, płynność i moc.

Dowiedz się więcej

Urządzenia Michi debiutują na polskim rynku


Rotel, bazując na swoim 55-letnim doświadczeniu w tworzeniu wyrafinowanych urządzeń audio, w wielkim stylu powraca do świata high-endu. Michi, marka słynąca z wysokiej klasy produktów, ponownie staje się dostępna dla szerokiego grona najbardziej wymagających audiofilów, a jej trzy debiutanckie modele łączą niezrównany poziom jakości dźwięku z perfekcją wykonania i najnowszymi osiągnięciami w dziedzinie wzornictwa.

Dowiedz się więcej

Nowy klasyk – ELAC Carina


Prosta, a jednocześnie uderzająca stylistyka, imponujący dźwięk – nowa seria Carina wprowadza do świata głośników powiew wizualnej świeżości, podkreślając wyśmienitą jakość brzmienia uzyskaną dzięki szczegółowemu dopracowaniu konstrukcji. Efekt? Już w chwili debiutu linia Carina staje się nowym klasykiem w gamie produktowej ELAC-a.

Dowiedz się więcej

Produkty

Serwis

tel.: +48 22 777 99 25

fax.: +48 22 777 99 38

Media

tel.: +48 22 777 99 25

fax.: +48 22 777 99 38