Aktualności

ELAC VELA FS 408 - połączenie emocji i elegancji


Za pośrednictwem nowego modelu VELA FS 408, ELAC stworzył kolumnę głośnikową, która z perspektywy czasu zdaje się być brakującym elementem układanki i jednocześnie odpowiedzią na wiele pytań. Teraz kiedy VELA FS 408 już jest, można przygotować się... na magiczne chwile.

Zwycięski przepis...

Era kolumn głośnikowych ELAC z nazwami kończącymi się cyfrą "8" zaczęła się niemal 20 lat temu. Wspólnym elementem dla wszystkich tych modeli jest konstrukcja składająca się z dwóch 180-milimetrowych przetworników niskotonowych oraz jednego głośnika wysokotonowego. Nowa VELA FS 408 łączy tę klasyczną koncepcję z najnowszą technologią głośnikową i rewelacyjnym wzornictwem serii VELA. Ze swoim trapezoidalnym kształtem i dużymi promieniami krawędzi, perfekcyjnie wykonane obudowy są delikatnie odchylone i emanują ponadczasową elegancją. Wyrafinowane wykończenie na wysoki połysk i dekoracyjne elementy z aluminium odzwierciedlają zamiłowanie do szczegółów i niezrównane dążenie do jakości. Jednocześnie VELA FS 408 z nieskrywaną szczerością pokazuje, że została stworzona do dostarczania niesamowitego dźwięku: jej elegancki, a przy tym potężny wygląd nadaje ton jej muzycznej maestrii.

Doskonała wydajność...

Konwersję sygnałów elektrycznych na dźwięk projektanci powierzyli dwóm przetwornikom niskotonowym wykorzystującym konstrukcję AS-XR oraz głośnikowi wysokotonowemu JET5. Podczas gdy potężny układ napędowy i rozszerzenie jednostek niskotonowych zapewniają precyzyjny i niesamowicie głęboki bas, konstrukcja AS-XR zapewnia naturalne i wierne odwzorowanie średnich częstotliwości. Dopełnieniem dwóch głośników niskotonowych jest tweeter JET5, którego detaliczność i finezja gwarantują czystą przyjemność słuchania. Przejawem bezkompromisowego podejścia są także wysokiej jakości komponenty zwrotnicy oraz kable Van den Hul zastosowane wewnątrz obudowy.

Podkręć głośność...

Po prostu podłącz kolumny głośnikowe, zwiększ poziom głośności i przygotuj się na niesamowite doświadczenie: VELA FS 408 jest bezkompromisowym artystą, który dociera wprost do serca muzyki. W porównaniu z innymi modelami z serii VELA kierunkowość średnich tonów jest delikatnie podwyższona, co zapewnia lepsze obrazowanie i wyraźniej zdefiniowaną scenę dźwiękową. Wszystko, co trzeba zrobić, to usiąść i cieszyć się muzyką.

 

ELAC VELA FS 408: cena i dostępność

VELA FS 408 będzie dostępna od listopada 2020 r. w dwóch wersjach wykończenia: białej na wysoki połysk i czarnej na wysoki połysk. Poglądowa cena detaliczna wyniesie 11 999 zł/sztuka.


Przeczytaj także

Devialet wzbogaca serię Expert Pro o funkcję Sweet Room


Chcesz iść dalej? – to hasło przewodnie, jakie wykorzystuje Devialet wraz z udostępnieniem nowej wersji oprogramowania oraz nowego systemu operacyjnego (DOS) dla swoich wzmacniaczy zintegrowanych z serii Expert Pro. W porównaniu z dotychczasowymi, najnowsze oprogramowanie, 13.2.0, oraz system operacyjny, DOS 2.2.6, przede wszystkim wprowadzają Sweet Room – funkcję, która przy użyciu 9-zakresowego korektora parametrycznego umożliwia manualne dopasowanie brzmienia do akustyki pomieszczenia odsłuchowego.

Dowiedz się więcej

Słuchawkowe nowości Koss


Trzy modele, BT740iQZ, BT330i, TWS150i, trzy wspólne cechy – łączność bezprzewodowa Bluetooth 5.0, wygoda użytkowania i bardzo dobra jakość dźwięku. Za pośrednictwem tych trzech nowości Koss odpowiada na potrzeby wszystkich miłośników słuchawek, zarówno tych szukających konstrukcji wokółusznych i wyposażonych w układ QZ (Quiet Zone), jak i modeli nausznych bądź prawdziwie bezprzewodowych dousznych.

Dowiedz się więcej

Produkty

Serwis

tel.: +48 22 777 99 25

fax.: +48 22 777 99 38

Media

tel.: +48 22 777 99 25

fax.: +48 22 777 99 38