Redakcja brytyjskiego magazynu „What Hi-Fi?” przedstawiła zdobywców nagród What Hi-Fi? Awards 2020. Wśród uhonorowanych produktów znalazły się m.in. kolumny głośnikowe Bowers & Wilkins, ELAC i ProAc, soundbar Yamaha, głośniki bezprzewodowe Audio Pro, system multiroom Audio Pro, przetwornik c/a AudioQuest i odtwarzacz sieciowy NAD.

Audio Pro ADDON C3

Najlepsze podstawkowe kolumny głośnikowe w cenie 200-400 funtów – ELAC Debut B5.2

ELAC Debut 2.0 B5.2

W ocenie jurorów Debut B5.2 to bardzo utalentowane kolumny głośnikowe, które są doskonałą konstrukcją w swojej grupie cenowej. Model ten zachwyca zarówno jakością dźwięku, jak i wykonania, a przy tym zapewniają niesamowitą elastyczność podczas rozstawiania. Dzięki temu nawet wtedy, gdy nie ma możliwości ustawienia ich w miejscu optymalnym z punktu widzenia akustyki i tak można cieszyć się relatywnie zbalansowanym brzmieniem.

Najlepsze podstawkowe kolumny głośnikowe w cenie 400-750 funtów – Bowers & Wilkins 606 S2 Anniversary Edition

Bowers & Wilkins 606 S2 Anniversary Edition

Firma Bowers & Wilkins ulepszając swoje utytułowane podstawkowe kolumny głośnikowe 606 osiągnęła poziom doskonałości. Chociaż wprowadzone zmiany na papierze wyglądają na niewielkie, to w rzeczywistości model 606 S2 stał się konstrukcją niezwykle trudną do pokonania, czego potwierdzeniem jest brak dostrzeżonych wad w odniesieniu do tej klasy cenowej. Zachowując podobny charakter brzmieniowy swojego poprzednika, 606 S2 Anniversary Edition są brzmieniowo znacznie precyzyjniejsze, lepiej kontrolowane i bardziej zrównoważone.

Najlepsze podstawkowe kolumny głośnikowe w cenie powyżej 1500 funtów – ProAc Response D2R

W przypadku podstawkowych kolumn ProAc Response D2R recenzenci nie mieli wątpliwości, że są to cudownie muzykalne głośniki. Jak pokazał test, pomimo swojej oczywistej przejrzystości, model ten nigdy nie sprawia wrażenia analitycznego. W połączeniu z równie dopracowanymi urządzeniami towarzyszącymi D2R kierują całą uwagę na muzykę. To m.in. zasługa tonalnego dostrojenia całej konstrukcji tak, aby prezentowany dźwięk, niezależnie od gatunku muzyki, pozostawał przyjemny w odbiorze i zachęcał do odkrywania coraz to nowych nagrań.

Najlepsze wolnostojące kolumny głośnikowe w cenie 1500-2500 funtów – ProAc Response DT8

Kolejny nagrodzony model firmy ProAc, tym razem w grupie wolnostojących kolumn głośnikowych. Response DT8, wykorzystując zaawansowaną inżynierię, zapewniają niesamowite możliwości i w ocenie recenzentów „What Hi-Fi?” są jedną z najlepszych wolnostojących konstrukcji w tej klasie cenowej. Zwinny, przejrzysty dźwięk, imponująca dynamika, detaliczny zakres średniotonowy, sprężysty i mocny bas, a wszystko opakowane w perfekcyjnie wykonaną i wykończoną obudowę – to wszystko sprawia, że Response DT8 jest godną polecenia kolumną głośnikową.

Najlepszy soundbar poniżej 300 funtów – Yamaha YAS-207

Yamaha YAS-207

Jak pokazał test przeprowadzony przez redakcję „What Hi-Fi?”, nic nie przebije tego doskonałego i przystępnego cenowo soundbara Yamahy. Model ten jest niezwykle efektywny w tworzeniu „wirtualnego” dźwięku przestrzennego z jednego urządzenia. Tworzone przez YAS-207 pole dźwięku zaprzecza fizycznym rozmiarom soundbara i w porównaniu z polami dźwiękowymi konkurentów okazuje się zarówno bardziej przestrzenne, jak i bardziej wciągające.

Najlepszy przenośny głośnik bezprzewodowy powyżej 150 funtów – Audio Pro Addon C3
Najlepszy domowy głośnik bezprzewodowy poniżej 500 funktów – Audio Pro Addon C10

Audio Pro ADDON C10

Dwa modele – dwie nagrody. Audio Pro swoimi głośnikami bezprzewodowymi Addon oczarował już wielu użytkowników i recenzentów, a modele Addon C3 i Addon C10 pozostają wiodącymi konstrukcjami wśród głośników bezprzewodowych. Urządzenia Audio Pro zachwycają poziomem wyrafinowania, który przy niezwykle kompaktowych rozmiarach obu modeli robi ogromne wrażenie.

Najlepszy budżetowy system multiroom – Audio Pro

Audio Pro ADDON C10

Pod względem jakości dźwięku głośników Addon obsługujących multiroom Audio Pro, system ten pozostaje bezkonkurencyjny. Dzięki temu szwedzka propozycja pozwala cieszyć się niesamowitym brzmieniem, a przy tym zachęca do użytkowania bardzo prostą procedurą konfiguracji. Aplikacja Audio Pro wyszukuje wszystkie dostępne produkty podłączone do domowej sieci i pozwala nimi zarządzać zgodnie z własnymi oczekiwaniami.

Najlepszy DAC w cenie 200-300 funtów – AudioQuest DragonFly Cobalt

DragonFly Cobalt – urządzenie, które w obudowie wielkości pendrive’a łączy przetwornik cyfrowo-analogowy, wzmacniacz słuchawkowy i przedwzmacniacz – to oczywista propozycja dla osób, które cenią model DragonFly Red, ale chcą zrobić krok w przód bez kompromisów w odniesieniu do rozmiarów lub formy urządzenia.

Najlepszy odtwarzacz strumieniowy w cenie 1000-1500 funtów – NAD C 658

NAD C 658 jest jednym z najlepiej wyposażonych, przygotowanych na przyszłość i intuicyjnych w użytkowaniu odtwarzaczy strumieniowych, z którym mieli do czynienia recenzenci „What Hi-Fi?”, co przy cenie urządzenia nie przekraczającej 2000 funtów czyni go jednym z najbardziej przekonujących modeli. Podczas testów swoją wartość potwierdziła kalibracja Dirac Live, dzięki której dźwięk stał się bardziej otwarty i żywy. Całości dopełnia imponujący poziom ekspresji, który jeszcze bardziej wciąga użytkownika w słuchanie muzyki.