Aktualności

Haydn Jubilee na jubileusz Vienna Acoustics


HAYDN Jubilee Edition

Vienna Acoustics, producent wysokiej klasy kolumn głośnikowych, świętuje swoje 30. urodziny. Specjalnie na tę okazję projektanci firmy stworzyli jubileuszowy głośnik Haydn Jubille. Ta wyjątkowa kolumna nawiązuje konstrukcyjnie do pierwotnej wersji modelu Haydn i jest formą podziękowania za zaufanie i wieloletnią współpracę.

Muzyka stała się siłą napędową, która 30 lat temu zachęciła Petera Gansterera do założenia firmy Vienna Acoustics. Studiując inżynierię akustyczną twórca marki prowadził badania akustyki wspaniałych wiedeńskich sal koncertowych i zrozumiał dynamikę muzyki na żywo. Peter Gansterer zrozumiał także, że wspaniały głośnik jest syntezą sztuki. To organiczna całość, której dźwięk wywodzi się z harmonii niezliczonych parametrów determinujących dźwięk. W efekcie rozpoczął prace nad kolumnami głośnikowymi, które w pełni odwzorują to doświadczenie.

Skuteczne połączenie indywidualnych cech wielu elementów głośnika jest zadaniem tak skomplikowanym, że należy to potraktować jak sztukę – przypomina tworzenie, strojenie i wyrównywanie wyrafinowanego instrumentu muzycznego. Przez trzy dekady działalności Vienna Acoustics jej konstrukcje zapewniły sobie miejsce w sercach miłośników muzyki na całym świecie. Do dzisiaj firmową dewizą jest duch zespołowy, chociaż złożona sztuka projektowania jest udziałem jednego, wyjątkowo utalentowanego akustyka.

Vienna Acoustics kładzie szczególny nacisk na jakość swoich produktów, tym bardziej w przypadku rocznicowej edycji projektanci nie szczędzili wysiłków, aby zapewnić standard wydajności najlepszych konstrukcji. Haydn Jubilee urzeczywistnia niezrównaną w swojej klasie precyzję brzmienia. Naturalnie przezroczysty dźwięk podkreślony jest przez bogaty bas, przeczący kompaktowym rozmiarom tego podstawkowego modelu. Instrumenty muzyczne przedstawione są z zachowaniem pełnej kolorystyki tonalnej, delikatnej struktury harmonicznej i maksymalnej precyzji. 

Podobnie jak najbardziej zaawansowane konstrukcje z gamy Vienna Acoustics, Haydn Jubilee wykorzystuje zaawansowane komponenty, takie jak 140-milimetrowy przetwornik niskotonowy z przezroczystymi membranami X3P. Perfekcyjną dbałość o szczegóły potwierdza także projekt zwrotnicy. Ręcznie wyselekcjonowane kondensatory i rezystory metalizowane o tolerancji mniejszej niż 1 proc. wybrane zostały ze względu na ich brak indukcyjności i skalibrowane do każdego głośnika.

O unikatowym charakterze modelu Haydn Jubilee świadczy również to, że każdy pojedynczy element tej konstrukcji został stworzony dla Vienna Acoustics – od zacisków głośnikowych do ręcznie wykańczanych jedwabnych kopułek wysokotonowych, od obudowy do układu zwrotnicy. Całości dopełnia wysokiej klasy obudowa, ręcznie wykonana z wielowarstwowym lakierem fortepianowym. Jednak najbardziej wyjątkową rzeczą jest to, że Haydn Jubilee został stworzony jako podziękowanie i dlatego oferowany jest w cenie pokrywającej wyłącznie koszt produkcji tego modelu.


Przeczytaj także

Bowers & Wilkins wprowadza nowy model Formation Flex®


Za pośrednictwem najnowszego urządzenia – Formation Flex® - Bowers & Wilkins jeszcze mocniej wkracza do świata bezkompromisowego dźwięku bezprzewodowego. Dzięki temu modelowi użytkownicy mogą cieszyć się strumieniowaniem high-res przy zachowaniu dwukrotnie większej wierności niż w przypadku wiodącej marki głośników bezprzewodowych.

Dowiedz się więcej

„Mały olbrzym” – nowy wzmacniacz zintegrowany Hegel H120


H120, najnowszy wzmacniacz zintegrowany firmy Hegel, już w listopadzie zajmie miejsce modelu Röst. Wprowadzony do oferty trzy lata temu, Röst okazał się ogromnym krokiem naprzód dla jego twórców. Był to pierwszy wzmacniacz dostępny w białym kolorze i pierwszy obsługiwany poprzez IP. Röst otworzył firmie Hegel wiele nowych drzwi, wliczając dostęp do domów inteligentnych.

Dowiedz się więcej

Produkty

Serwis

tel.: +48 22 777 99 25

fax.: +48 22 777 99 38

Media

tel.: +48 22 777 99 25

fax.: +48 22 777 99 38