Aktualności

IsoAcoustics i PSB Speakers nawiązują współpracę


IsoAcoustics

Firmy IsoAcoustics i PSB Speakers zapowiedziały nawiązanie współpracy, która zostanie zapoczątkowana przed wystawą Integrated Systems Europe 2020. Dwóch kanadyjskich producentów łącząc swoje siły w 2020 r., zaoferuje nową linię głośników PSB wyposażonych w wielokrotnie nagradzaną technologię izolacji IsoAcoustics.

IsoAcoustics, kanadyjski projektant doskonałych produktów izolacji akustycznej dla głośników domowych i profesjonalnych, oraz PSB Speakers, kanadyjski producent kolumn głośnikowych uznawany na całym świecie za lidera w projektowaniu wysokiej jakości konstrukcji, łączą swoje siły, aby zaoferować światowej klasy domowe audio (hi-fi) i zestawy głośników kina domowego. Wiele nadchodzących modeli PSB Speakers będzie wyposażanych w rozwiązania izolacyjne IsoAcoustics. Dzięki temu wprowadzane w przyszłości kolumny głośnikowe zapewnią czystszy dźwięk i bardziej otwartą trójwymiarową scenę dźwiękową.

Paul Barton, założyciel PSB Speakers, uznawany jest za jednego z pionierów kanadyjskiego przemysłu audio. Paul docenił sposób, w jaki IsoAcoustics zarządza interakcją z powierzchnią nośną i uczynił IsoAcoustics integralną częścią nadchodzących produktów. Pierwsza konstrukcja PSB Speakers zintegrowana z rozwiązaniem IsoAcoustics, subwoofer CSIR Sub (CustomSound In-Room Sub), zostanie zaprezentowany podczas wystawy Integrated Systems Europe w Amsterdamie w lutym br.

Od wielu lat standardem w branży audio jest wykorzystanie masy i kolców podłogowych do zarządzania interakcją z powierzchnią nośną. Utytułowana technika izolacji IsoAcoustics stanowi całkowicie odmienne podejście, które szybko znajduje zainteresowanie i które zmienia sposób, w jaki ludzie słuchają muzyki w domach i profesjonalnych studiach nagraniowych na całym świecie. W analogiczny sposób, jak nowoczesna technika oponiarska stała się częścią postępu osiągniętego w przypadku nowoczesnych samochodów wyścigowych, technologia IsoAcoustics uzupełnia głośniki, zarządzając połączeniem z powierzchnią nośną. Produkty IsoAcoustics łączą podstawę głośnika z powierzchnią nośną, pozwalając, aby energia była efektywnie zarządzana przez wewnętrzne izolatory. Zadaniem izolatorów jest znacząca redukcja przenoszenie energii rezonansowej z głośnika na powierzchnię nośną i zapobieganiem odbijaniu się drgań od podłogi i kierowaniu ich z powrotem do głośnika. Opatentowane izolatory mają kierunkową konstrukcję i są dostosowane do przetworników głośnika, aby zapewnić większą czystość i precyzję dźwięku. Innowacyjna konstrukcja produktów IsoAcoustics w naturalny sposób pasuje do produktów PSB Speakers, wzmacniając całkowite wrażenia odsłuchowe i pozwalając głośnikom zaprezentować pełnię swoich możliwości.

Paul Barton i Jim Morrison

David Morrison, założyciel IsoAcoustics, i Paul Barton pierwszy raz spotkali się w Toronto w połowie lat 80. ubiegłego wieku w krajowej stacji telewizyjnej i radiowej, Canadian Broadcasting Corporation (CBC), gdzie Morrison pracował przez blisko 20 lat. Głośniki Passif II Bartona zostały wtedy wybrane przez CBC do swoich studiów radiowych w całym kraju, o czym zadecydowały badania przeprowadzone przez National Research Council of Canada (NRC).

Podczas pracy dla CBC Morrison był pod takim wrażeniem głośników Passif II Bartona, że kupił jedną parę dla siebie. Kiedy Morrison w końcu spotkał Paula Bartona, Paul zaoferował pomoc Morrisonowi w rozstawieniu głośników w jego domu. Obydwaj specjaliści od akustyki przeprowadzili poważne dyskusje dotyczące konstrukcji głośników, ich rozmieszczenia i testowania. Zainspirowany wiedzą Bartona i metodologią pomiaru dźwięku Morrison pracował nad koncepcjami projektowymi i testował je w NRC w kolejnych latach, a następnie założył IsoAcoustics. Tak jak PSB Speakers, IsoAcoustics stało się znaną i dostępną na całym świecie, wielokrotnie nagradzaną marką kierowaną do audiofilskiej społeczności.

„Paul Barton zawsze był innowatorem w branży audio. Odegrał on kluczową rolę w budowaniu przemysłu audio w Kanadzie i przetarł szlak dla firm takich jak nasza”, wyjaśnia Dave Morrison, założyciel IsoAcoustics. „Cieszę się, że docenia wkład produktów IsoAcoustics i jestem podekscytowany współpracą z nim i jego zespołem w PSB Speakers”.

„To co Dave zrobił z IsoAcoustics jest naprawdę kanadyjskim sukcesem życiowym w branży audio i jesteśmy dumni z tego, że możemy z nim współpracować”, mówi Paul Barton, założyciel PSB Speakers. „W końcu nie mamy dużej kontroli nad środowiskiem odsłuchowym, więc świadomość, że produkty IsoAcoustics będą zintegrowane z wieloma naszymi przyszłymi produktami daje mi pewność, że nasze głośniki są zoptymalizowane pod kątem oczekiwań naszych klientów w odniesieniu do jakości”.


Przeczytaj także

BluOS 3.8 już do pobrania


Najnowsza wersja oprogramowania przygotowanego przez firmę Bluesound, BluOS 3.8, wprowadza m.in. nowe opcje kina domowego oraz MQA-CD. Aktualizacja oprogramowania jeszcze bardziej zwiększa komfort i wygodę użytkowania w całym ekosystemie produktów BluOS.

Dowiedz się więcej

Top Hi-Fi & Video Design wita na Podkarpaciu


Top Hi-Fi & Video Design sukcesywnie rozwija swoją sieć. 12 marca br. w Rzeszowie zostanie otwarty pierwszy na Podkarpaciu, a 17. w Polsce, specjalistyczny salon audio-wideo. Najnowszy sklep zlokalizowany jest w pobliżu centrum miasta i zapewnia bogatą ofertę, profesjonalną obsługę oraz komfortową salę odsłuchową, dzięki której miłośnicy muzyki mogą poznać i przetestować wysokiej klasy urządzenia ze świata hi-fi i high-end.

Dowiedz się więcej

Tivoli Audio Music System Home – najwyższej jakości sy...


Music System Home łączy klasyczne, stylowe wzornictwo z wysokiej jakości dźwiękiem i obszerną listą praktycznych funkcji, które spełnią oczekiwania wszystkich miłośników muzyki. Zaprojektowany tak, aby idealnie pasował do pozostałych komponentów z linii ART, model Music System Home wyposażony jest w obudowę z prawdziwego drewna oraz pięknie prezentujące się maskownice z wysokiej jakości tkaniny.

Dowiedz się więcej

Produkty

Serwis

tel.: +48 22 777 99 25

fax.: +48 22 777 99 38

Media

tel.: +48 22 777 99 25

fax.: +48 22 777 99 38