Aktualności

Nagrody EISA dla produktów firm Bowers & Wilkins, ELAC, Hegel, IsoAcoustics, Isotek, NAD i Rotel


EISA

EISA (European Imaging and Sound Association), elitarne stowarzyszenie zrzeszające wiodące magazyny zajmujące się szeroko pojętym sprzętem audio-wideo i multimediami, już po raz 23. przyznało prestiżowe nagrody EISA Awards. Wśród tegorocznych laureatów znalazły się urządzenia z portfolio firm: Bowers & Wilkins, ELAC, Hegel, IsoAcoustics, Isotek, NAD i Rotel.

Bowers & Wilkins 603

Nagrodę dla firmy Bowers & Wilkins zdobyła wolnostojąca kolumna głośnikowa 603, która zwyciężyła w kategorii „ZESPOŁY GŁOŚNIKOWE EISA 2019-2020”. To flagowy model z najnowszej serii 600, który zapewnia użytkownikom niezwykłą czystość dźwięku. 603-ka wykorzystuje wielokrotnie nagradzaną membranę Continuum, wywodzącą się z serii 800 Diamond, a także sprawdzoną kopułkę Decoupled Double Dome. Potwierdzeniem spektakularnego efektu końcowego jest werdykt jury: „Seria 600 już dawno temu ustanowiła standard przystępnych cenowo zespołów głośnikowych, wraz z każdą kolejną wersją podnosząc poprzeczkę. Najlepszy w najnowszej edycji jest wolnostojący model 603, przedstawiający uderzającą kombinację zaawansowanej techniki, możliwości brzmieniowych i wyśmienitej relacji jakości do ceny”.

Hegel 390

Tytuł „WZMACNIACZ HIGH-END EISA 2019-2020” przypadł w udziale norweskiemu wzmacniaczowi zintegrowanemu Hegel H390. H390 to unikatowa konstrukcja, która zapewnia niesamowitą jakość dźwięku i funkcje dotychczas zarezerwowane dla referencyjnych modeli z portfolio Hegel, ale przy zachowaniu niższej ceny. H390 w jednej obudowie integruje funkcje, które często wymagają zastosowania dwóch lub trzech urządzeń. To, co wyróżnia ten sieciowy wzmacniacz zintegrowany, to światowej klasy dźwięk, niesamowita moc, a także obsługa Apple AirPlay, Spotify i Roon. I właśnie te cechy znalazły uznanie w oczach jurorów: „(…) H390 oferuje niemal wszystkie możliwości swojego "większego brata" za połowę jego ceny. Oznacza to moc 250 W na kanał i zdolność do współpracy z dowolnymi zespołami głośnikowymi, zainstalowane strumieniowanie UPnP i AirPlay2, dekodowanie MQA i DSD, certyfikat Roon Ready”.

NAD M10

Coraz większą popularnością cieszą się urządzenia audio typu all-in-one. NAD za pomocą modelu Masters M10 stworzyło konstrukcję, która zapewnia użytkownikowi szybki i łatwy dostęp do nowego świata muzyki, w którym najwyższej jakości nagrania oferowane są przede wszystkim poprzez sieć Internet. Urządzenie pozwala cieszyć się doskonałym dźwiękiem, będącym zasługą najnowocześniejszej amplifikacji, a funkcjonalność M10 zwiększa obsługa bezprzewodowego audio multiroom. Niesamowite możliwości tego urządzenia przełożyły się na tytuł „WZMACNIACZ „SMART” EISA 2019-2020”. Jak zauważyli jurorzy: „Kiedy wreszcie firma NAD pojawiła się w świecie sieciowych systemów all-in-one, pokazała urządzenie warte długiego oczekiwania. M10 to mały gabarytami, a wielki swoimi możliwościami, sensacyjny wzmacniacz. Wystarczy do niego podłączyć głośniki, ewentualnie słuchawki, a materiał przesłać bezprzewodowo z sieci, urządzenia mobilnego lub komputera”.

NAD T 758 V3

Drugi tytuł dla NAD – „AMPLITUNER AV KLASY PREMIUM 2019-2020” – zdobył model T758 V3. W swojej najnowszej odsłonie model ten zapewnia szybki i łatwy dostęp do najbardziej wyrafinowanych rozwiązań audio-wideo, co w dużej mierze pozwoliło mu sięgnąć po nagrodę. „Wyjątkowość T758 V3 polega na połączeniu nowoczesnego wyposażenia i audiofilskiego dźwięku. Siedmiokanałowy format Dolby Atmos / DTS:X można rozwinąć do 7.1.4, dodając zewnętrzne wzmacniacze. Automatyczna korekcja akustyki Dirac Live jest najlepszym tego typu systemem w tej klasie. Modułowa konstrukcja (MDC) pozwala na dodawanie układów z nowymi funkcjami, zapobiegając "zestarzeniu się” urządzenia. Integracja z BluOS zapewnia dostęp do serwisów  strumieniujących i systemów wielostrefowych opartych na urządzeniach Bluesound.

Rotel A11

Tytuł „WZMACNIACZ BEST BUY EISA 2019-2020” zdobył Rotel A11. To niezwykle atrakcyjna konstrukcja, która mimo przystępnej ceny oferuje funkcje i jakość dźwięku, których zazwyczaj oczekujemy od znacznie droższych modeli. To m.in. na te cechy zwrócili uwagę jurorzy: „Zestaw wejść będzie wystarczający dla większości użytkowników, obejmując cztery liniowe, gramofonowe (MM) i komunikację Bluetooth aptX odpowiednią dla urządzeń przenośnych. Wyśmienity dźwięk to rezultat starannego projektu, selekcjonowanych komponentów i doświadczenia”.

ELAC Navis ARB-51

Pewną analogię można odnieść w stosunku do kolejnego z nagrodzonych modeli, podstawkowych głośników ELAC Navis ARB-51, które zwyciężyły w kategorii „AKTYWNE ZESPOŁY GŁOŚNIKOWE STEREO EISA 2019-2020”. Mimo swoich kompaktowych rozmiarów głośniki te zapewniają niesamowicie mocny dźwięk – „te maleństwa grają jak znacznie większe kolumny” – a przy tym są bardzo wszechstronne: „Zespoły można podłączyć do przedwzmacniacza kablami RCA lub XLR, a także bezprzewodowo – za pośrednictwem firmowych hubów AirX2. Rezultaty potwierdzają, że przyszłość należy do głośników aktywnych”.

Wśród nagrodzonych produktów znalazły się również akcesoria – IsoAcoustics GAIA, które zdobyły tytuł „HI-FI UPGRADE EISA 2019-2020” i  IsoTek SMART Delta z tytułem „AKCESORIA AV EISA 2019-2020”.