Aktualności

Kolumny Bowers & Wilkins 705 i 702 Signature zyskały nowe wykończenie Midnight Blue Metallic


Firma Bowers & Wilkins poszerzyła swoje portfolio o całkowicie nową wersję kolorystyczną kolumn podstawkowych 705 Signature i podłogowych 702 Signature. Teraz obie te konstrukcje dostępne są również w błyszczącym lakierze Midnight Blue Metallic. Cechują się one tym samymi rozwiązaniami technicznymi, które przyniosły sukces modelom oferowanym w hebanowym wykończeniu Datuk Gloss.

Bowers & Wilkins 702 Signature Midnight Blue Metallic

Kolumny głośnikowe 705 i 702 Signature mogą pochwalić się najnowocześniejszymi rozwiązaniami technicznymi opracowanymi przez Bowers & Wilkins. Należy do nich m.in. przetwornik średniotonowy z membranami Continuum w 702 Signature, uzupełniony przez jednostki basowe z membranami o profilu Aerofoil. W obu modelach znalazł się również fantastyczny głośnik wysokotonowy z membraną pokrytą warstwą węgla, umieszczony w autorskiej obudowie Solid Body typu Tweeter-on-Top.

Tak jak w przypadku istniejących już kolumn Signature, nowe modele w wykończeniu Midnight Blue Metallic wyposażono w specjalnie opracowane i udoskonalone kondensatory obejściowe firmy Mundorf, większe radiatory oraz – w przypadku głośników podłogowych – usprawniony kondensator w sekcji basowej zwrotnicy. Wprowadzone ulepszenia poprawiają i tak już świetną rozdzielczość i pozytywnie wpływają na odzwierciedlenie przestrzeni, zapewniając jeszcze bardziej wyrafinowany i angażujący dźwięk.

Kolumny zainspirowane Nautilusem

702 Signature i 705 Signature w kolorze Midnight Blue Metallic, podobnie jak poprzednie modele w wersji kolorystycznej Datuk Gloss, wykończone są zgodnie z przyjętymi standardami. Projektanci w najnowszej odsłonie kolumn z serii Signature inspirowali się kultowym modelem Bowers & Wilkins Nautilus i wykończyli je siedmioma warstwami metalicznego lakieru i farby, aby uzyskać bogate, błyszczące wykończenie.

Bowers & Wilkins 702 Signature Midnight Blue Metallic

Dla podkreślenia jakości wykończenia, obydwie kolumny głośnikowe Signature mają jasne, metalowe pierścienie wykończeniowe wokół membran głośników średnio-niskotonowych oraz jasne, srebrne maskownice przetworników wysokotonowych. Co więcej, zarówno 705 Signature, jak i 702 Signature wyróżniają się tabliczką znamionową na tylnej ściance, zmieniającą każdy głośnik w prawdziwe i unikalne dzieło sztuki.

Przetwornik wysokotonowy Carbon Dome

Obydwa modele z serii 700 Signature wykorzystują technologię wysokotonową Bowers & Wilkins Carbon Dome. Zaprojektowana jako pomost pomiędzy aluminiową podwójną kopułką stosowaną w serii 600 i diamentową kopułką wykorzystywaną w serii 800 Diamond, kopułka Carbon Dome składa się z dwóch sekcji. Przednia część to aluminiowa kopułka o grubości 30 mikronów, która została usztywniona karbonową powłoką PVD (Physical Vapour Deposition). Drugą sekcję stanowi karbonowy pierścień o grubości 300 mikronów, który został wyprofilowany tak, aby pasował do kształtu głównej kopułki. Cała konstrukcja charakteryzuje się niesamowitą sztywnością i odpornością na zniekształcenia, przy zachowaniu najniższej możliwej masy i z częstotliwością pierwszego break-upu sięgającą 47 kHz.

Lita obudowa głośników wysokotonowych

Podobnie jak w przypadku wszystkich dotychczasowych modeli Signature, 705 Signature i 702 Signature czerpią z zalet konstrukcji Tweeter-on-Top, w tym przypadku technologii Solid Body Tweeter. Konstrukcja ta w pełni nawiązuje do podejścia zastosowanego w serii 800 Diamond i zapewnia te same korzyści brzmieniowe. Tak jak w pozostałych głośnikach serii 700, zamiast wydrążonej obudowy z cynku, modele Signature wykorzystują ten sam kształt frezowany z litego aluminium, aby zapewnić sztywniejszą i odporniejszą na rezonans strukturą. Ważąc ponad 1 kg, jest niesamowicie bezwładny i korzysta z takiego samego sposobu odizolowania od obudowy oraz akustycznie transparentnej maskownicy, co seria 800 Diamond. Konstrukcja ta pozwala także na wykorzystanie masy obudowy głośnika wysokotonowego jako radiatora dla kopułki tweetera.

Bowers & Wilkins 705 Signature Midnight Blue Metallic

Membrana Continuum

Membrana Continuum przetworników średniotonowych zadebiutowała w serii 800 Diamond. Konstrukcja tej membrany opiera się na koncepcji zoptymalizowanej i kontrolowanej elastyczności. Pomaga to chronić membranę przed nagłym przejściem z pracy tłokowej do trybu break-upu, który znacząco zakłóca otwartość i neutralność konwencjonalnego głośnika. Continuum jest tkanym kompozytem,  który skutecznie kontroluje break-up, pozwalając uzyskać bardziej przejrzyste i szczegółowe brzmienie średnich tonów.

Zawieszenie głośnika średniotonowego

Model 702 Signature wyposażony jest w przetwornik średniotonowy FST wykorzystujący niezwykle sztywny, zoptymalizowany przy użyciu analizy elementów skończonych aluminiowy kosz, dodatkowo wzmocniony dodaniem dostrojonym tłumikiem masy na przedniej ścianie zawieszenia. Rozwiązanie to tłumi pozostały rezonans, co przekłada się na czystsze brzmienie zakresu średniotonowego.

Bowers & Wilkins 702 Signature Midnight Blue Metallic

Odizolowanie głośnika średniotonowego

System odizolowujący głośnik średniotonowy od obudowy upraszcza konstrukcję stosowaną w serii 800 Diamond, aby uzyskać znaczącą poprawę przestrzenności średnich tonów w całym zakresie.

Membrana niskotonowa o profilu Aerofoil

W 702 Signature projektanci zastosowali nową implementację membrany Aerofoil, wykorzystującą kompozytową strukturę wewnętrznych i zewnętrznych powłok wypełnionych tworzywem EPS. Efektem jest znaczące udoskonalenie brzmienia basu.

Dostępność

Kolumny Bowers & Wilkins 705 Signature i 702 Signature w nowym wykończeniu Midnight Blue Metallic będą dostępne w sprzedaży w styczniu 2022 r.


Przeczytaj także

IsoTek przedstawił nowy kondycjoner sieciowy – model V5


IsoTek zaprezentował nowy kondycjoner sieciowy V5 Titan, który jest udoskonaloną wersją wielokrotnie nagradzanego modelu Titan. Najnowszy model cechuje się wysoką jakością wykonania i szeroką funkcjonalnością, stanowiąc świetne uzupełnienie dla kompletnego, nawet najbardziej wymagającego, zestawu audio czy systemu audio-wideo.

Dowiedz się więcej

CD-S303 – nowy odtwarzacz CD w ofercie Yamahy


Oferta firmy Yamaha powiększyła się o nowy odtwarzacz CD – model CD-S303. Najnowsza konstrukcja powstała w oparciu o sukces poprzednika – odtwarzacza CD-S300. Wykorzystuje podobne rozwiązania techniczne, takie jak tryb Pure Direct czy mechanizm Intelligent Digital Servo. Zmodyfikowany został m.in. układ złączy na tylnym panelu, a także – co bardzo istotne z użytkowego punktu widzenia – pilot zdalnego sterowania, który wykorzystuje ergonomiczny i bardziej intuicyjny układ przycisków.

Dowiedz się więcej

Klimax LP12 – najnowsza generacja referencyjnego gramo...


Linn przedstawił nową wersję referencyjnego gramofonu Klimax LP12. Mamy tutaj do czynienia z konstrukcją modułową, a więc z możliwością modyfikacji i dalszej rozbudowy. Dzięki temu będzie można wzbogacić ten nowoczesny klasyk o najnowsze, przełomowe rozwiązania techniczne firmy Linn, sprawiając, że Klimax LP12 w przyszłości stanie się jeszcze lepszy.

Dowiedz się więcej

Telewizory marki We. by Loewe – wyjątkowy design i bog...


Firma Loewe, renomowany niemiecki producent elektroniki audio i audio-wideo, zaprezentowała telewizory z serii We. SEE. Należące do niej modele dostępne są w czterech rozmiarach – o przekątnej ekranu 55, 50, 43 i 32 cale – i 3 wersjach kolorystycznych: Aqua Blue, Coral Red i Storm Grey. Telewizory We. by Loewe są niezwykle intuicyjne w obsłudze i zachwycają swoim designem. Wykorzystują krawędziowe podświetlenie LED (Edge LED) i obsługują rozdzielczość Ultra HD (z wyjątkiem modelu 32-calowego, który ma ekran Full HD). Ponadto wspierają różnorodne tryby HDR i dźwięk w standardzie Dolby Atmos.

Dowiedz się więcej

Produkty

Serwis

tel.: +48 22 777 99 25

Media

tel.: +48 22 777 99 09