Aktualności

Lehmannaudio 3S – nowy poziom ograniczenia rezonansu


Lehmannaudio wprowadził do swojego portfolio nóżki 3S. Ich zadaniem jest pochłanianie niepożądanego rezonansu, co przekłada się m.in. na większą dynamikę i czystość odwzorowania dźwięku oraz lepszą kontrolę basu. Nóżki dostępne są w czterech wersjach.

Lehmannaudio wraz ze swoimi nóżkami 3S wkracza na rynek akcesoriów audio. Nazwa 3S jest skrótem od String Suspension System, a kryją się pod nią cztery wersje nóżek: 3S Point 1, 3S Point 2, 3S Point 3.6 oraz 3S Point 3.8. Każda jest połączeniem absorbującego dwuwarstwowego tekstylnego krążka z plastikowym rdzeniem (działającym praktycznie jak mocno napięta trampolina) oraz pierścieni wykonanych z miękkiej grubej folii (wysokość 3 mm) i korka (wysokość 4 mm), co pozwala uzyskać niezwykły efekt wytłumienia.

Chociaż nóżki 3S są nowymi produktami w ofercie Lehmannaudio, to w rzeczywistości ten niemiecki producent już od wielu lat w swoich produktach z wyższego segmentu cenowego stosuje absorbujące rezonans nóżki wykorzystujące technologię tekstylną. Ich zadaniem jest eliminowanie mikrorezonansów, które negatywnie wpływają na jakość dźwięku. We współpracy z wynalazcą tej technologii tekstylnej, Manfredem Diestertichem, a także dzięki prowadzonym we własnym zakresie pracom rozwojowym, Lehmannaudio wprowadza jeszcze lepsze nóżki, które można zastosować do wszystkich urządzeń audio.

Dzięki innowacyjnemu połączeniu różnych materiałów i technologii, a także dzięki najnowocześniejszemu materiałowi, nóżki 3S korzystnie wpływają na odwzorowanie dźwięku. Mikrodrgania są skutecznie przekształcane w ciepło poprzez centralny trzyczęściowy element zawieszenia strunowego połączonego z dodatkowymi materiałami tłumiącymi.

Nóżki 3S mogą przynieść użytkownikowi szereg korzyści. Wśród najważniejszych warto wymienić znacząco lepszą dynamikę, jeszcze czystsze odwzorowanie dźwięku, bardziej realistyczne obrazowanie sceny dźwiękowej, bardziej namacalną fakturę brzmienia instrumentów, lepszą kontrolę basu i czarniejsze tło.

W modelu 3S Point 1 w górnej części projektanci zastosowali dodatkową warstwę miękkiej grubej folii. Podkładkę umieszcza się pod urządzeniem audio lub przykręca za pomocą dopasowanej śruby – cała instalacja zajmuje zaledwie kilka sekund. W modelu 3S Point 2 w miejscu miękkiej grubej folii znajduje się aluminiowa płytka z niewielkim otworem wydrążonym z myślą o kolcach stosowanych w przypadku kolumn głośnikowych. 3S Point 3.6 jest wersją zbliżoną konstrukcyjnie do 3S Point 2, ale wyposażoną w zamocowany na stałe gwintowany pręt z gwintem M6. Nóżki te wystarczy przykręcić wprost do urządzenia lub kolumny głośnikowej wykorzystującej pasujący gwint wewnętrzny. W wersji 3S Point 3.8 projektanci zastosowali gwint M8. Każda z czterech wersji nóżek 3S wykorzystuje jeden z dwóch kolorów obudowy, srebrny lub czarny.


Przeczytaj także

Tivoli Audio wprowadza do swoich produktów obsługę App...


Tivoli Audio zapowiedział wprowadzenie unowocześnionych wersji swoich urządzeń z serii ART, określanych teraz mianem Generation 2. Modele te zachowują stylistykę i główne założenia konstrukcyjne swoich poprzedników, ale dodatkowo wspierają AirPlay 2 i Chromecast lub AirPlay 2 i Alexa. Dzięki temu nowe urządzenia Tivoli Audio będą jeszcze łatwiej integrowały się z domowymi systemami audio.

Dowiedz się więcej

Yamaha przedstawia nową gamę bezprzewodowych słuchawek...


Yamaha przygotowała całkowicie nową gamę bezprzewodowych słuchawek, które inteligentnie dostosowują się i reagują na użytkowników i ich otoczenie. Wszystkie modele urzeczywistniają ideę True Sound, dzięki czemu dostarczają wysokiej jakości dźwięk, a także wykorzystują szereg zaawansowanych rozwiązań technicznych, m.in. układy Listening Care oraz Ambient Sound. Topowe słuchawki YH-L700A dodatkowo oferują unikatowy układ 3D Sound Field.

Dowiedz się więcej

Produkty

Serwis

tel.: +48 22 777 99 25

fax.: +48 22 777 99 38

Media

tel.: +48 22 777 99 09

fax.: +48 22 777 99 38