Aktualności

„Mały olbrzym” – nowy wzmacniacz zintegrowany Hegel H120


Hegel H120

H120, najnowszy wzmacniacz zintegrowany firmy Hegel, już w listopadzie zajmie miejsce modelu Röst. Wprowadzony do oferty trzy lata temu Röst okazał się ogromnym krokiem naprzód dla jego twórców. Był to pierwszy wzmacniacz dostępny w białym kolorze i pierwszy z możliwością obsługi poprzez protokół IP. Röst otworzył firmie Hegel wiele nowych drzwi, włączając w to dostęp do systemów inteligentnych domów.

Röst był i nadal jest inteligentny, ale jego możliwości cyfrowe i strumieniowania audio powoli stają się niewystarczające. W tym czasie Hegel stworzył modele H190H590 i H390, z których każdy oferuje Spotify Connect, znacznie stabilniejsze połączenie UPnP, a aktualizacje oprogramowania wprowadzają kompatybilność z AirPlay2 i Roon. Wraz z aktualizacjami pojawiają się również kolejne rozwiązania.

Projektanci z firmy Hegel chcą zaoferować takie same funkcjonalności nowego wzmacniacza, ale przy zachowaniu niższej ceny, dlatego też już wkrótce gama produktowa poszerzy się o model H120.

Jedną z rzeczy, którą konstruktorzy poświęcili w porównaniu z H390 i H590, jest obsługa DSD i MQA. Oba formaty są dość kosztowne w implementacji i w ocenie projektantów mniej istotne w tym zakresie cenowym. To, co zostało zrobione, to radykalna poprawa jakości wbudowanego przetwornika c/a w porównaniu z modelem Röst.

Hegel H120

Obsługa menu Röst wygląda tak samo jak u jego większych braci. Oznacza to, że użytkownik może aktualizować oprogramowanie poprzez Internet i za pomocą menu ekranowego. Rozwiązanie to pozwala również z poziomu menu uzyskać m.in. informacje o adresie IP urządzenia.

Wszystkie wejścia można indywidualnie konfigurować, dzięki czemu można je przełączyć w tryb obejścia dla kina domowego. Kolejną popularną funkcją jest możliwość indywidualnego ustawienia maksymalnego poziomu głośności dla wyjścia słuchawkowego oraz wyjścia głośnikowego. Użytkownik może również określić początkowy poziom głośności. Ponadto, nowy H120 będzie wybudzany z trybu uśpienia poprzez sieć LAN. Kiedy urządzenie jest uśpione, użytkownik może je nadal wybrać w aplikacji Spotify, AirPlay, itd. i sprawić, by zostało wybudzone.

Dźwięk

H120 zbudowany jest na platformie modelu Röst i w rzeczywistości sekcja analogowa jest bardzo podobna. Ale nie identyczna w 100 proc. Wprowadzono liczne udoskonalenia, które pozwalają osiągnąć poziom, jakiego użytkownicy oczekują od nowych konstrukcji z logo Hegel. Jednym z nich jest  zredukowanie poziomu szumu w wyjściu słuchawkowym, w porównaniu z modelem Röst.

Hegel H120

Najważniejszym elementem wzmacniacza jest jednak przetwornik cyfrowo-analogowy. H120 wykorzystuje taki sam moduł DAC jak w znacznie droższym modelu H190 i oznacza to ogromny krok naprzód w porównaniu ze wzmacniaczem Röst. To po prostu kompletnie inny poziom konwersji c/a. Nowy moduł wyróżnia się niesamowitą płynnością, jest znacznie bardziej precyzyjny i dynamiczny.

Mały olbrzym

Projektanci ochrzcili nową konstrukcję pseudonimem „Mały olbrzym” parafrazując tym samym słynne słowa Isaaca Newtona: „Jeśli widzę dalej, to tylko dlatego, że stoję na ramionach olbrzymów”.

Ma to swoje uzasadnienie w przypadku H120, który stanowi ważny krok w rozwoju firmy Hegel. Wykorzystując rozwiązania techniczne wywodzące się wprost z jego większych braci, ten mały wzmacniacz urzeczywistnia 30 lat innowacji i pokazuje jakiego poziomu jakości dźwięku można i należy oczekiwać od konstrukcji w tej klasie.

Najważniejsze informacje
- 2 × 75 W, ze stopniem analogowym niemal takim samym jak w modelu Röst
- 1 koncentryczne wejście cyfrowe
- 3 optyczne wejścia cyfrowe
- wejście USB
- wejście sieciowe
- 1 para wejść zbalansowanych
- 2 pary analogowych wejść RCA
- regulowane wyjścia analogowe
- Spotify Connect premium i bezpłatny (w trakcie certyfikacji)
- Apple Legacy AirPlay
- sterowanie IP
- punkt końcowy Roon (w trakcie certyfikacji)
- Control4 SDDP (w trakcie certyfikacji)


Przeczytaj także

IsoAcoustics i PSB Speakers nawiązują współpracę


Firmy IsoAcoustics i PSB Speakers zapowiedziały nawiązanie współpracy, która zostanie zapoczątkowana przed wystawą Integrated Systems Europe 2020. Dwóch kanadyjskich producentów łącząc swoje siły w 2020 r., zaoferuje nową linię głośników PSB wyposażonych w wielokrotnie nagradzaną technologię izolacji IsoAcoustics.

Dowiedz się więcej

Audio-Technica AT-LP5x z wyróżnieniem „What Hi-Fi?”


Za pomocą gramofonu AT-LP5x projektanci jeszcze bardziej udoskonalili swój wielokrotnie nagradzany model AT-LP5. Dzięki zastosowaniu wyższej jakości wkładki, odseparowanego zasilacza i dodaniu obsługi prędkości 78 obr./min nowy model wspina się na wyższy poziom, czego potwierdzeniem jest uzyskanie przez gramofon maksymalnej noty w teście przeprowadzonym przez redakcję „What Hi-Fi?”.

Dowiedz się więcej

ELAC Concentro S 507 – high-end na wysokich obcasach


ELAC z dumą prezentuje swoją najnowszą wolnostojącą kolumnę głośnikową Concentro S 507. Ten ze wszech miar wyjątkowy model jest synonimem doskonałej jakości wykonania, wzornictwa i dźwięku. Concentro S 507 zachowuje wszystkie funkcje i zalety większych głośników Concentro, ale tworzy indywidualny, niepowtarzalny efekt wizualny.

Dowiedz się więcej

Produkty

Serwis

tel.: +48 22 777 99 25

fax.: +48 22 777 99 38

Media

tel.: +48 22 777 99 25

fax.: +48 22 777 99 38