Aktualności

NAD wprowadza całkowicie nowy wzmacniacz strumieniowy BluOS z serii Masters - model M10


NAD Electronics, niezwykle ceniony producent wysokiej klasy urządzeń audio/wideo, zaprezentował nowy i jednocześnie unikatowy model z serii Masters, M10, wzmacniacz obsługujący BluOS, który może pełnić rolę uniwersalnego centrum domowego systemu hi-fi. Przede wszystkim M10 jest ultra-zaawansowanym wzmacniaczem strumieniowym dostarczającym wspaniały audiofilski dźwięk. Urządzenie może być też połączone z innymi jednostkami ekosystemu BluOS, na który składają się bezprzewodowe odtwarzacze muzyczne. Mogą być one rozmieszczone w wielu pomieszczeniach całego domu, tworząc rozbudowany i dostępny dla wszystkich domowników wysokiej jakości system audio. NAD M10 będzie dostępny w lutym 2019 r.

NAD M10

Jednak przyglądając się urządzeniu nieco bliżej okazuje się, że ma ono do zaoferowania o wiele więcej. Na pokładzie znajduje się Dirac Live Room Correction*, aby zagwarantować twojej muzyce precyzyjne dostrojenie odtwarzania dla uzyskania optymalnej jakości brzmienia. Oprócz audiofilskiej jakości dźwięku M10 oferuje całkowitą elastyczność połączeń, pozwalając na integrację z praktycznie dowolnym środowiskiem sprzętowym. M10 ma również złącza wejściowe dla wszystkich innych źródeł audio, analogowych i cyfrowych. Wzmacniacz wyposażony jest nawet w gniazdo HDMI z ARC (kanał zwrotny audio), aby ułatwić integrację z większością nowoczesnych płaskich telewizorów, dzięki czemu dźwięk TV odtwarzany jest przez wysokiej jakości głośniki i jednocześnie może być w dalszym ciągu kontrolowany za pomocą pilota zdalnego sterowania dołączonego do telewizora. M10 jest w pełni kompatybilny z wszystkimi wiodącymi systemami domu inteligentnego sterującymi oświetleniem, roletami, instalacjami HVAC (ogrzewanie, wentylacja, klimatyzacja) i systemami bezpieczeństwa - wszystko za pomocą jednego, elegancko zaprojektowanego interfejsu.

Od wielu lat NAD jest powszechnie uznawany za pioniera w dziedzinie zaawansowanej reprodukcji cyfrowego dźwięku. Przykładowo, seria Masters na nowo zdefiniowała dźwięk klasy high-end wprowadzając pierwszy na świecie wzmacniacz cyfrowy z zamkniętą pętlą, którego jakość przewyższa parametry analogowych układów, prowadząc do całkowicie nowej architektury cyfrowego systemu. Ponadto dzięki dołączeniu BluOS, wydajnego bezprzewodowego systemu multiroom Bluesound, M10 kompatybilny jest z nowym standardem strumieniowania w jakości high-res, MQA (Master Quality Authenticated). BluOS wspiera również ponad 15 zarówno darmowych, jak i płatnych serwisów subskrypcyjnych, a także lokalne biblioteki muzyczne.

NAD M10

Najnowocześniejsza amplifikacjaNAD ma ugruntowaną pozycję lidera w dziedzinie hybrydowej amplifikacji cyfrowej, a wzmacniacze z serii Masters zdobyły uznanie audiofilów z całego świata. M10 wykorzystuje amplifikację HybridDigital z wybitnym stopniem wzmocnienia Hypex nCore, gwarantującym najlepsze osiągi i możliwość wysterowania praktycznie dowolnych kolumn głośnikowych. Dysponując mocą ostrożnie określaną jako 100 W na kanał, M10 jest równocześnie niezwykle wydajny i niesamowicie dynamiczny, mając zdolność odtworzenia nawet najdrobniejszych detali muzycznych z zachowaniem najwyższego poziomu realizmu. Znakami rozpoznawczymi tej zaawansowanej technologii są dynamiczna swoboda odtwarzania i całkowity brak szumu elektronicznego.

Wbudowany system Dirac Live Room Correction* gwarantuje M10 niesamowity wzrost wierności, korygując zarówno odpowiedź częstotliwościową, jak i impulsową odpowiedź czasową. Dirac Live, po prawidłowym skalibrowaniu, znacząco poprawia klarowność, naturalność i precyzję muzycznego obrazowania.

Zarządzanie i sterowanie muzyką poprzez BluOS - BluOS to system operacyjny umieszczony w sercu M10, który pobiera muzykę z chmury lub lokalnej biblioteki muzycznej i logicznie organizuje ją, zapewniając łatwy dostęp do treści audio. Dzięki w pełni zintegrowanemu dostępowi do kilkunastu najlepszych serwisów muzycznych, wliczając źródła high-res z dekodowaniem MQA, M10 otwiera cały katalog muzyczny i umieszcza go w zasięgu ręki, gwarantując jakość studyjnego mastera. Użytkownicy mogą także korzystać z możliwości transmisji strumieniowej oferowanej przez AirPlay 2*.

NAD M10

BluOS system audio dla całego domu – wbrew niezwykłej prostocie obsługi, BluOS jest najbardziej zaawansowanym obecnie systemem multiroom dostępnym na rynku. Pozwala łączyć pokoje we wspólne strefy nagłośnienia lub odtwarzać różną muzykę w każdym z pomieszczeń, a wszystko w jakości high-res. M10 można połączyć z odtwarzaczami muzycznymi NAD, Bluesound i DALI, a do systemu stale dodawane są nowe produkty, dzięki czemu urządzenie jest idealnym rozwiązaniem do dowolnego pomieszczenia i szerokiego pułapu cenowego.

Mistrz w dziedzinie elastyczności sterowania

Dzięki pełnej obsłudze poprzez połączenie Wi-Fi z poziomu aplikacji BluOS, nie ma potrzeby dotykania M10. Ale kiedy zbliżasz rękę do eleganckiego, dotykowego wyświetlacza kolorowego TFT high-res, automatycznie zmienia on grafikę z "teraz odtwarzane" na "panel sterowania", pozwalając na korzystanie z wielu funkcji bezpośrednio z przedniego panelu bez konieczności otwierania aplikacji. Użytkownicy M10 mogą cieszyć się możliwością głosowego sterowania muzyką z dowolnego urządzenia obsługującego Amazona Alexa lub Siri. M10 jest w pełni kompatybilny z wszystkimi wiodącymi systemami domu inteligentnego oferowanymi przez producentów takich jak Apple, Crestron, Control4, Lutron i wiele innych. Oznacza to, że wraz z oświetleniem, roletami, instalacjami HVAC i systemami bezpieczeństwa, użytkownik może z łatwością sterować swoim muzycznym systemem multiroom BluOS za pomocą wspólnego interfejsu. Do urządzenia dołączony jest także pilot zdalnego sterowania.

NAD M10

Eleganckie wzornictwo, luksusowe materiały - NAD uważa, że komponenty audio powinny wyglądać i zapewniać wrażenia dotykowe tak dobre, jak brzmienie. Stylizacja wzornicza M10 została powierzona renomowanej firmie projektowej DF-ID, związanej z wieloma najbardziej znanymi na świecie luksusowymi markami. Główny projektant David Farrage wykorzystał szklane panele i tłoczone aluminium, aby nadać M10 niepowtarzalny wygląd, który jest zarazem elegancki i subtelny.

"Masters M10 to doskonały przykład audiofilskiej konstrukcji, która jest luksusowa i inteligentna, a jednocześnie dyskretna" - mówi Greg Stidsen, szef działu technologicznego NAD. "Może skutecznie oferować te same funkcje, które jeszcze kilka lat temu wymagały wielu urządzeń i pod wieloma względami jest doskonały. Chociaż elegancka konstrukcja M10 zajmuje niewielką przestrzeń i może zostać ukryta, to ze względu na jej atrakcyjne wzornictwo i efektowny wyświetlacz, kto chciałby to zrobić?"

 

Kompletny zestaw funkcji NAD Masters M10:

• Wzmacniacz strumieniowy BluOS

• Amplifikacja HybridDigital nCore

• Moc ciągła: 100 W przy 8/4 omach

• Moc dynamiczna: 160 W przy 8 omach, 300 W przy 4 omach

• Przetwornik c/a ESS Sabre 384 kHz/32 bity

• 1 GHz procesor ARM Cortex A9

• Dirac Live Room Correction*

• Kolorowy wyświetlacz THF z czujnikiem zbliżeniowym

• Integracja AirPlay 2*

• Dwukierunkowy Bluetooth Qualcomm aptX HD

• Zgodność z multiroom BluOS

• Gigabitowy Ethernet

• HDMI eARC

• Wejście USB typ A

• Wejścia liniowe stereo, wejścia cyfrowe (koncentryczne/optyczne)

• Wyjście przedwzmacniacza, wyjście subwooferowe

• Wejście IR, wyjście wyzwalacza 12 V

• Aplikacje dla iOS, Android, Mac OS, Windows, Crestron, Control4, RTI, URC, Elan, Lutron, iPort

• Szeroki wybór najlepszych serwisów muzycznych obsługiwanych z poziomu aplikacji, wliczając Amazon, Spotify, Tidal, TuneIn, Napstwer, Deezer, Qobuz i wiele innych

*Te funkcje zostaną wprowadzone poprzez przyszłe aktualizacje oprogramowania.

Uwaga: M10 będzie miał licencję dla Dirac Live z opcją rozszerzenia do wersji Dirac Live Full Frequency dla zaawansowanych użytkowników. Więcej informacji o Dirac Live można znaleźć na stronie internetowej: https://live.dirac.com/

 


Przeczytaj także

Audio Klan oficjalnym przedstawicielem legendarnej fir...


Już wkrótce do polskich salonów audio-wideo trafi niemal pełna gama produktowa Luxmana. Oficjalnym przedstawicielem tej japońskiej ikony w świecie high-endowych urządzeń została firma Audio Klan. Dzięki temu polscy miłośnicy doskonałego dźwięku będą mogli zapoznać się z ofertą Luxmana w aż 12 miastach Polski, a jego znakomite konstrukcje staną się dostępne niemal na wyciągnięcie ręki.

Dowiedz się więcej

Aplikacja Vifa® HOME z nowymi funkcjami


Vifa, znany i ceniony producent wysokiej klasy przetworników i głośników bezprzewodowych, przygotował aktualizację aplikacji Vifa® HOME. Dzięki wprowadzonym zmianom użytkownicy modeli Copenhagen 2.0 oraz Stockholm 2.0 zyskają kilka nowych funkcji i udogodnień.

Dowiedz się więcej

Produkty

Serwis

tel.: +48 22 777 99 25

fax.: +48 22 777 99 38

Media

tel.: +48 22 777 99 25

fax.: +48 22 777 99 38