Aktualności

NAD wprowadza nowy moduł MDC, MDC USB DSD


Nowy moduł pozwala użytkownikom cieszyć się możliwością odtwarzania z komputera plików muzycznych high-res PCM i DSD oraz strumieniowania ich za pośrednictwem popularnych wzmacniaczy NAD.

NAD Electronics, niezwykle ceniony producent zaawansowanych urządzeń audio/wideo, wzbogaca swoją ofertę o najnowszą kartę z platformy MDC (Modular Design Construction), model MDC USB DSD, która dzięki dodaniu USB Audio 2 wprowadza możliwość odtwarzania plików PCM i DSD dla sześciu najpopularniejszych (przed-)wzmacniaczy NAD: M33, M32, M12, C 388, C 368 i C 658*. Karta MDC USB DSD będzie już wkrótce dostępna w sprzedaży.

Dzięki stworzonej przez NAD modułowej konstrukcji MDC, wprowadzenie najnowszej, przełomowej technologii może być równie proste jak aktualizacja oprogramowania i dodanie nowego modułu sprzętowego do wzmacniacza stereofonicznego. Moduł MDC USB DSD pozwala użytkownikom cieszyć się wygodą odtwarzania muzyki z komputera i strumieniowania, w wysokiej rozdzielczości do aż 192 kHz/24 bity PCM oraz DSD do aż DSD256, w połączeniu z jakością dźwięku gwarantowaną przez system hi-fi NAD.

Zastosowanie w module MDC USB DSD asynchronicznego połączenia USB pozwoliło wyeliminować wpływ komputera na jakość dźwięku, dzięki czemu muzyka strumieniowana jest bez żadnych zakłóceń. Moduł omija niskiej jakości układy w komputerze, tj. przetwornik cyfrowo-analogowy, zegary taktujące i inne powiązane z nimi obwody, kierując sygnał do wysokiej jakości układu DAC w wybranych wzmacniaczach NAD. Użytkownik może odkrywać pełnię detali i dynamikę oryginalnego nagrania, zamiast szum i zniekształcenia typowe dla przeciętnych komputerowych scen audio.

Z nieustannie rosnącą ilością treści muzycznych high-res 192 kHz/24 bity, które można pobierać lub odtwarzać strumieniowo, dostęp do muzyki w takiej postaci, w jakiej została oryginalnie nagrana w studio lub podczas koncertu na żywo, jeszcze nigdy nie był tak łatwy. Użytkownicy mogą cieszyć się wygodą odtwarzania swoich ulubionej muzyki, zaczynając od komputerowego portu USB, a kończąc na strumieniowaniu z lokalnego dysku twardego, lub też przesyłać nagrania z popularnych serwisów online, takich jak Spotify, Tidal lub Qobuz. Z MDC, możliwość łatwego wzbogacenia urządzenia poprzez wprowadzenie obsługi innych formatów cyfrowych jest całkowicie unikatowa i bezprecedensowa.

*W modelu C 658 wprowadzenie obsługi planowane jest na kwiecień 2021.

Najważniejsze cechy modułu NAD MDC USB DSD:

  • Asynchroniczne połączenie USB
  • Rozdzielczość dźwięku do aż 192 kHz/24 bitów
  • USB Audio 2
  • DSD do aż DSD256 (DSD konwertowane jest do 192 kHz/24 bity PCM)

Przeczytaj także

Logowanie do serwisu Tidal po aktualizacji aplikacji M...


Tidal wdraża nowy system logowania się do swojego serwisu i w związku z tym wszyscy użytkownicy urządzeń z rodziny Yamaha MusicCast, którzy obecnie zalogowani są do serwisu, zostaną automatycznie wylogowani. Aby móc korzystać z dostępu do serwisu po wprowadzeniu nowego systemu, trzeba zaktualizować nie tylko samo urządzenie Yamahy, lecz także aplikację MusicCast.

Dowiedz się więcej

House of Marley Get Together Duo – wszechstronne i bez...


Za pośrednictwem modelu Get Together Duo firma House of Marley stworzyła niezwykle uniwersalny zestaw głośników bezprzewodowych – mogą one pracować solo, tworzyć prawdziwie bezprzewodową parę stereo, bezprzewodowo współpracować z gramofonem Stir It Up Wireless lub odtwarzać dźwięk z dowolnego innego źródła.

Dowiedz się więcej

Produkty

Serwis

tel.: +48 22 777 99 25

Media

tel.: +48 22 777 99 09