Aktualności

Nowa wersja strumieniowego wzmacniacza firmy NAD – model M10 V2


NAD Electronics, producent zaawansowanej elektroniki audio, zaprezentował nową wersję modelu M10. Wraz z powiększeniem oferty produktowej NAD kontynuuje rewolucję zapoczątkowaną przez pierwszą generację tego wzmacniacza strumieniowego. Model M10 V2, zgodnie z nazwą firmy, którą można rozwinąć jako „New Acoustic Dimension”, wprowadza do świata audio „nowy wymiar akustyczny”. Wraz z nową wersją urządzenia pojawiły się dodatkowe usprawnienia, które mają jeszcze bardziej poprawić komfort użytkowania i jakość przetwarzanego dźwięku.

NAD M10 V2

Podobnie jak pierwsza generacja wzmacniacza strumieniowego, również model M10 V2 jest kompatybilny z systemem multiroom BluOS. Do urządzenia wystarczy właściwie podłączyć tylko kolumny głośnikowe, by cieszyć się wyjątkowej jakości brzmieniem i funkcjonalnością systemu audio. Na tylnym panelu urządzenia znajdziesz więc audiofilskiej jakości terminale głośnikowe oraz gniazda przeznaczone m.in. do podłączenia subwoofera.

System Dolby Digital

Najnowsza generacja rewolucyjnego komponentu audio firmy NAD została wyposażona we wzmacniacz o mocy 100 W na kanał, a także obsługę dźwięku Dolby Digital Surround, co spodoba się przede wszystkim fanom kina domowego. Dostępne konfiguracje to 4.0-, 4.1- lub 4.2-kanałowa. Tego typu system można zrealizować przy wykorzystaniu pary bezprzewodowych głośników lub wzmacniaczy kompatybilnych z BluOS, ponieważ model M10 V2 może przesyłać dźwięk strumieniowo do głośników efektowych w systemie kina domowego z bardzo niskim opóźnieniem. Taka bezprzewodowa konfiguracja domowego nagłośnienia jest znacznie wygodniejsza w realizacji.

Wygoda obsługi M10 V2

Model M10 V2 obsługuje różnorodne opcje sterowania. Możesz kontrolować jego działanie za pośrednictwem udoskonalonego, dotykowego ekranu. Wyświetlacz nowej wersji strumieniowego wzmacniacza firmy NAD charakteryzuje się szerszym kątem widzenia niż jego poprzednik, a także większą czystością i wyrazistością kolorów. Dzięki temu masz dostęp do rozmaitych funkcji bez konieczności sięgania po aplikację BluOS Controller, którą możesz zainstalować na smartfonie lub tablecie z systemem Android lub iOS, a nawet na komputerze pracującym w oparciu o system Windows lub macOS. Nie zabrakło również kompatybilności z asystentami głosowymi takimi jak Amazon Alexa czy Asystent Google.

W komplecie znajdziesz ponadto pilot zdalnego sterowania (na poczerwień). Zapewnia on wygodny dostęp do podstawowych parametrów pracy sprzętu i różnorodnych ustawień związanych z odtwarzanymi materiałami audio.

NAD M10 V2

Różnorodne źródła cyfrowej muzyki

Nowy model firmy NAD może odtwarzać muzykę z wielu różnorodnych źródeł. Jest kompatybilny ze standardem Bluetooth i obsługuje kodek aptX HD, a także funkcję AirPlay 2. Model M10 V2 ma też certyfikat „Roon Ready”. Może również pracować w ramach systemów „inteligentnego” domu ze sprzętem m.in. takich producentów jak Lutron, Crestron czy Control4. Oznacza to, że odtwarzaniem muzyki możesz sterować z wykorzystaniem tych samych interfejsów, za pomocą których obsłużysz systemy alarmowe, rolety zewnętrzne czy inne „inteligentne” instalacje.

Zaawansowane układy przetwarzania

Model NAD M10 V2 łączy w sobie zalety audiofilskiego wzmacniacza, przetwornika C/A, odtwarzacza strumieniowego i przedwzmacniacza. To wyjątkowe połączenie podzespołów powoduje, że w jednym urządzeniu kryje się potęga możliwości. Na uwagę zasługuje m.in. technika wzmocnienia sygnału nCore zapewniająca 100 W na kanał. Do regulacji wzmocnienia sygnału audio możesz wykorzystać np. dotykowy ekran urządzenia.

W nowej wersji modelu M10 algorytmy odpowiadające za wzmocnienie sygnału zostały zaktualizowane, co przełożyło się na wyższy poziom wyjściowy, możliwy do uzyskania nawet z wykorzystaniem kolumn głośnikowych o stosunkowo niskiej efektywności. Ulepszone układy wzmocnienia obejmują też wyjścia na zewnętrzny subwoofer, co zapewnia użytkownikowi większą dowolność w doborze zestawów nagłośnieniowych.

NAD M10 V2

Przetwarzanie dźwięku

Nie tylko układy wzmocnienia, ale również układy przetwarzania sygnału audio zasługują na uwagę. Zastosowano tutaj przetwornik C/A ESS Sabre pozwalający na przetwarzanie sygnału z częstotliwością próbkowania 192 kHz i 24-bitową rozdzielczością. Model M10 V2 obsługuje ponadto standard MQA (ang. Master Quality Authenticated). To wszystko pozwala uzyskać wysokiej jakości brzmienie z różnorodnych źródeł, w tym m.in. serwisów streamingowych, takich jak np. Amazon Music, Deezer czy Tidal.

Nowa wersja wzmacniacza strumieniowego firmy NAD obsługuje ponadto system automatycznej korekcji akustyki pomieszczenia Dirac Live. Pozwala to dopasować parametry przetwarzania sygnału audio do warunków akustycznych, jakie panują w pomieszczeniu, a także do sposobu rozstawienia kolumn podłączonych do modelu M10 V2. Korekcja przeprowadzana jest na podstawie pomiarów kalibracyjnych wykonywanych z wykorzystaniem mikrofonu dołączonego do zestawu. Rozwiązanie to pozwala na zapisanie w pamięci urządzenia do 5 różnych profili, które w razie potrzeby pozwalają na szybkie przywołanie skonfigurowanych wcześniej ustawień preferowanych przez użytkownika.

NAD M10 V2

M10 V2 – stylowe i wszechstronne urządzenie

Model M10 V2 nawiązuje swoim wzornictwem do pierwowzoru. Podobnie jak pierwsza generacja wzmacniacza sieciowego firmy NAD, również druga wersja tego urządzenia powstała przy współpracy z renomowaną pracownią projektową DF-ID Davida Farrage’a. W konstrukcji zastosowano m.in. solidną, aluminiową obudowę oraz przedni panel wykonany ze szkła Gorilla Glass. Design modelu M10 V2 sprawia, że urządzenie doskonale wpasuje się w aranżację każdego pomieszczenia.

Nowa wersja modelu M10 jest urzeczywistnieniem nowoczesnego sprzętu hi-fi, zapewniającego dostęp do wielu różnorodnych źródeł cyfrowej muzyki. Na uwagę zasługuje także wszechstronność pod względem sposobu obsługi, w tym możliwość sterowania za pośrednictwem aplikacji BluOS Controller, która zapewnia dostęp do serwisów streamingowych i materiałów audio przechowywanych na lokalnych bibliotekach muzycznych.

Na tylnym panelu wzmacniacza streamingowego firmy NAD dostępne jest m.in. złącze HDMI z eARC (ulepszonym zwrotnym kanałem audio), a także USB-A, które umożliwia podłączenie np. zewnętrznego dysku twardego. Na wyposażeniu nie zabrakło cyfrowych i analogowych wejść audio. Dzięki specjalnej funkcji użytkownik może wybrać medium odsłuchowe, z którego chce korzystać. Oprócz kolumn podłączonych do terminali głośnikowych mogą to być np. słuchawki bezprzewodowe, system dźwięku przestrzennego czy multiroom.


Przeczytaj także

ATH-M50xBT2 – jeszcze lepsze brzmienie słuchawek bezpr...


Firma Audio-Technica, światowy lider w produkcji profesjonalnej i domowej elektroniki audio, z radością prezentuje bezprzewodowe słuchawki ATH-M50xBT2. Wywodząca się z legendarnego modelu studyjnego ATH-M50x druga generacja cenionego przez krytyków bezprzewodowego nausznego modelu z serii M oferuje szereg ulepszeń, które poprawiają wydajność i użyteczność słuchawek.

Dowiedz się więcej

Produkty

Serwis

tel.: +48 22 777 99 25

Media

tel.: +48 22 777 99 09