Aktualności

Nowe funkcjonalności w amplitunerach AV MusicCast Yamahy już dostępne


Nowe funkcjonalności już dostępne w amplitunerach Yamahy z serii AV

Yamaha udostępniła najnowszą aktualizację oprogramowania dla swoich urządzeń z rodziny MusicCast. Dzięki niej amplitunery AV z serii RX-Vx85 oraz Aventage RX-Ax80 zyskają nowe, użyteczne funkcje: kompatybilność z AirPlay 2, Spotify Connect dla darmowych kont Spotify oraz HDMI eARC.

Po wprowadzeniu nowych funkcjonalności do głośników bezprzewodowych MusicCast 50 i MusicCast 20, Yamaha udoskonala teraz dwie serie amplitunerów kina domowego: RX-Vx85 oraz Aventage RX-Ax80. Dzięki najnowszej aktualizacji oprogramowania sieciowe urządzenia z obu serii zyskają trzy nowe, niezwykle przydatne funkcje.

Airplay2

Jednym z kluczowych udogodnień jest kompatybilność z AirPlay 2. Obecny na rynku od ubiegłego roku, AirPlay 2 zapewnia użytkownikom kilka ważnych udoskonaleń. Teraz osoby korzystające z iPhone’ów, iPadów lub komputerów Mac mogą m.in. przesyłać muzykę równocześnie do wielu odbiorników zgodnych z AirPlay 2, a także odtwarzać jednocześnie różne utwory w kilku pomieszczeniach. Kolejną zaletą jest możliwość przesyłania w jednym czasie wideo do telewizora oraz transmitowania dźwięku do urządzeń MusicCast. Ponadto obecność AirPlay 2 pozwala korzystać z asystenta głosowego Siri i sterowania kompatybilnymi urządzeniami Yamaha MusicCast z poziomu aplikacji Dom.

Spotify Connect

Drugą z nowości, które wprowadza aktualizacja, jest jeszcze łatwiejszy dostęp do muzyki zgromadzonej w serwisie Spotify. Wielu użytkowników przekonuje bogata biblioteka serwisu oraz możliwość korzystania z bezpłatnego konta. Dotychczas, aby móc słuchać muzyki na domowym sprzęcie audio i audio-wideo, użytkownicy musieli mieć dostęp do urządzeń obsługujących Spotify Connect, co wiązało się z koniecznością posiadanie płatnego konta premium. Teraz Yamaha wychodzi naprzeciw oczekiwaniom użytkowników bezpłatnych kont – wystarczy zainstalować najnowszą aktualizację oprogramowania, aby móc cieszyć się swoją ulubioną muzyką także wtedy, gdy nie zostanie wykupiony pakiet premium.

Ostatnią z nowości jest dodanie funkcji eARC. Dzięki niej użytkownicy korzystający z telewizorów zapewniających dostęp do telewizji cyfrowej lub serwisów takich jak Netflix mogą cieszyć się dźwiękiem zgodnym z kodekami Dolby TrueHD, DTS-HD, Dolby Atmos i DTS:X.

Najnowsza aktualizacja oprogramowania dostępna jest dla urządzeń: MusicCast RX-V485, MusicCast RX-D485, MusicCast RX-V585, MusicCast RX-V685, MusicCast RX-S602, MusicCast RX-A680, MusicCast RX-A880, MusicCast RX-A1080, MusicCast RX-A2080, MusicCast RX-A3080, MusicCast CX-A5200.

Już wkrótce nową aktualizację otrzyma kolejny product z rodziny MusicCast – soundbar MusicCast BAR400. Dzięki niej użytkownicy tych urządzeń zyskają obsługę AirPlay 2 oraz możliwość korzystania z bezpłatnych kont Spotify. 


Przeczytaj także

Bowers & Wilkins wprowadza nowy model Formation Flex®


Za pośrednictwem najnowszego urządzenia – Formation Flex® - Bowers & Wilkins jeszcze mocniej wkracza do świata bezkompromisowego dźwięku bezprzewodowego. Dzięki temu modelowi użytkownicy mogą cieszyć się strumieniowaniem high-res przy zachowaniu dwukrotnie większej wierności niż w przypadku wiodącej marki głośników bezprzewodowych.

Dowiedz się więcej

„Mały olbrzym” – nowy wzmacniacz zintegrowany Hegel H120


H120, najnowszy wzmacniacz zintegrowany firmy Hegel, już w listopadzie zajmie miejsce modelu Röst. Wprowadzony do oferty trzy lata temu, Röst okazał się ogromnym krokiem naprzód dla jego twórców. Był to pierwszy wzmacniacz dostępny w białym kolorze i pierwszy obsługiwany poprzez IP. Röst otworzył firmie Hegel wiele nowych drzwi, wliczając dostęp do domów inteligentnych.

Dowiedz się więcej

Produkty

Serwis

tel.: +48 22 777 99 25

fax.: +48 22 777 99 38

Media

tel.: +48 22 777 99 25

fax.: +48 22 777 99 38