Aktualności

Nowe urzeczywistnienie klasyki – Audeze LCD2 Classic


Od chwili debiutu w 2009 r. słuchawki LCD-2 są ulubioną konstrukcją profesjonalistów i wymagających audiofilów na całym świecie, co jest zasługą ich pięknego brzmienia. Teraz Audeze z dumą prezentuje nowe wcielenie tej klasycznej konstrukcji, model LCD2 Classic, który dzięki wprowadzonym modyfikacjom zapewnia równie wysoką jakość dźwięku, ale jest znacznie atrakcyjniejszy cenowo.

Audeze LCD-2 Classic

Znawcy klasycznej konstrukcji rozpoczynając swoją przygodę z LCD2 Classic z łatwością dostrzegą delikatnie ocieploną sygnaturę dźwiękową oryginału. Najnowsza konstrukcja zapewnia niesamowicie przestrzenne brzmienie z szeroką i głęboką sceną dźwiękową oraz mocnym, naturalnym basem.

W porównaniu z pierwowzorem LCD2 Classic mają nieco odmienną stylistykę. W miejsce drewnianych wieńców producent zastosował specjalne nylonowe pierścienie z krystalicznymi wtrąceniami. Drugą istotną zmianą jest lekki, stalowy pałąk nagłowny i umieszczony pod nim szeroki pas, którego zadaniem jest optymalne rozłożenie ciężaru słuchawek na głowie, a tym samym zapewnienie maksymalnej wygody użytkowania. Listę modyfikacji uzupełniają nowe złącza audio.

Audeze LCD-2 Classic

LCD2 Classic, podobnie jak LCD-2, są otwartymi słuchawkami wokółusznymi wyposażonymi w planarne przetworniki magnetyczne. Głośniki te w porównaniu z tradycyjnymi konstrukcjami gwarantują lepszą dynamikę i bardzo szerokie pasmo przenoszenia, które w najnowszej konstrukcji Audeze obejmuje zakres od 10 Hz do 50 kHz. Projektanci zadbali o to, aby LCD2 Classic zapewniały jakość dźwięku na takim samym wysokim poziomie, jak LCD-2.

Planarne przetworniki LCD2 Classic wykorzystują ultra-cienkie membrany, które wprawiane są w ruch przez neodymowe magnesy N50, umieszczone po obu stronach membran. Dzięki tej wyrafinowanej technice LCD2 Classic mogą pochwalić się maksymalną wartością SPL na poziomie przekraczającym 130 dB. Impedancja słuchawek mieści się pomiędzy bardzo niskimi i wysokimi wartościami i wynosi 70 Ω.


Przeczytaj także

Bowers & Wilkins wprowadza nowy model Formation Flex®


Za pośrednictwem najnowszego urządzenia – Formation Flex® - Bowers & Wilkins jeszcze mocniej wkracza do świata bezkompromisowego dźwięku bezprzewodowego. Dzięki temu modelowi użytkownicy mogą cieszyć się strumieniowaniem high-res przy zachowaniu dwukrotnie większej wierności niż w przypadku wiodącej marki głośników bezprzewodowych.

Dowiedz się więcej

„Mały olbrzym” – nowy wzmacniacz zintegrowany Hegel H120


H120, najnowszy wzmacniacz zintegrowany firmy Hegel, już w listopadzie zajmie miejsce modelu Röst. Wprowadzony do oferty trzy lata temu, Röst okazał się ogromnym krokiem naprzód dla jego twórców. Był to pierwszy wzmacniacz dostępny w białym kolorze i pierwszy obsługiwany poprzez IP. Röst otworzył firmie Hegel wiele nowych drzwi, wliczając dostęp do domów inteligentnych.

Dowiedz się więcej

Produkty

Serwis

tel.: +48 22 777 99 25

fax.: +48 22 777 99 38

Media

tel.: +48 22 777 99 25

fax.: +48 22 777 99 38