Aktualności

Powrót legendy – Thorens TD 124 DD


Z nowym TD 124 DD Thorens powraca do jednego z legendarnych gramofonów w swojej historii. Oryginalna koncepcja TD 124 została znacząco udoskonalona przy użyciu nowoczesnych rozwiązań i teraz oferuje niezrównaną jakość dźwięku.

Thorens TD 124 DD

Oryginalny TD 124 został zaprezentowany w 1957 r. i przez wiele dekad wykorzystywany był w wielu studiach radiowych na całym świecie. Ambitni miłośnicy muzyki również szybko odkryli dla siebie ten niezwykle precyzyjny gramofon, a wielu fanów TD 124 pozostaje wiernych temu modelowi aż do dzisiaj.

Opierając się na tradycji Thorens opracował teraz całkowicie nowy gramofon TD 124 DD i kontynuuje historię tego modelu, ale już z wykorzystaniem innowacyjnych rozwiązań technicznych. Purystyczne wzornictwo i podstawowa konstrukcja opierają się na oryginale, ale aluminiowa podstawa z regulacją wysokości teraz spoczywa na gumowych elementach tłumiących wibracje. W miejsce oryginalnego napędu z kołem ciernym i paskiem, nowy TD 124 DD wykorzystuje niezwykle precyzyjny napęd Direct Drive. Rozwiązanie to gwarantuje duży moment obrotowy, umożliwia precyzyjną kontrolę prędkości i chroni przed przenoszeniem niepożądanych wibracji z układu napędowego na talerz.

TD 124 DD

Nowe jest również ramię TP 124. Można je w pełni precyzyjnie wyregulować, aby dopasować do wybranej wkładki i wyposażone jest w innowacyjny układ anty-skatingu z rubinowym łożyskiem. Elementem wyróżniającym ramię jest z pewnością opatentowany elektryczny układ podnoszenia ramienia, który ułatwia delikatne opuszczanie i podnoszenie igły.

Oprócz szerokich możliwości regulacji, dołączona główka zapewnia znakomitą elastyczność w doborze wkładki. TD 124 DD dostarczany jest z dodatkową, nieznacznie cięższą przeciwwagą dopasowaną do sprzedawanej osobno wkładki Thorens SPU TD 124. To udoskonalona wersja kolejnej legendarnej konstrukcji winylowej, słynnego modelu Ortofon SPU. Thorens opracował SPU 124 wspólnie z firmą Ortofon, specjalnie z myślą o wymagających entuzjastach płyt winylowych.

Thorens TD 124 DD

Podczas opracowywania TD 124 DD Thorens zwrócił uwagę na każdy szczegół. Wszystko po to, aby mieć pewność, że najnowszy model spełni najwyższe oczekiwania w odniesieniu do jakości dźwięku. Pozbawioną zakłóceń energię zapewnia wysokiej klasy zewnętrzny zasilacz. Ponadto urządzenie wyposażone jest w złącza niezbalansowane i zbalansowane XLR. Te drugie gwarantują optymalną transmisję sygnału, a tym samym najlepszy możliwy dźwięk po podłączeniu TD 124 DD do high-endowego systemu wyposażonego w adekwatny przedwzmacniacz gramofonowy.

Gramofon Thorens TD 124 DD będzie dostępny w sprzedaży od września br., a jego poglądowa cena detaliczna wyniesie 37999 zł. W ofercie pojawią się dwie wersje kolorystyczne: czarny z wykończeniem fortepianowym i orzech z wykończeniem fortepianowym. Także we wrześniu dostępna będzie wkładka Thorens SPU TD 124, której poglądowa cena detaliczna wyniesie 9999 zł.


Przeczytaj także

NAD wprowadza 7-kanałowy wzmacniacz mocy Masters M28


NAD Electronics, niezwykle ceniony producent wysokiej klasy urządzeń audio/wideo, prezentuje kolejny nowy i unikatowy model z serii Masters. M28 jest 7-kanałowym, niezwykle zaawansowanym wzmacniaczem, który może pełnić rolę potężnego napędu dla najnowocześniejszego systemu wielokanałowego do muzyki lub kina domowego. Warto odnotować fakt, że ta referencyjna konstrukcja jest pierwszym wielokanałowym wzmacniaczem wykorzystującym technologię wzmocnienia Purifi Eigentakt™ (samoczynne taktowanie). M28 pojawi się w sprzedaży w poglądowej cenie detalicznej 24 999 zł.

Dowiedz się więcej

Linn Majik DSM – ukochany klasyk udoskonalony na zewną...


Linn, pionier cyfrowej rewolucji strumieniowej, przedstawia nowy, wszechstronny model o wysokiej wydajności i udoskonalonym brzmieniu. Majik DSM urzeczywistnia ideę uniwersalnego połączenia w jednym urządzeniu odtwarzacza sieciowego, przedwzmacniacza i końcówki mocy, a w swojej najnowszej odsłonie wykorzystuje całkowicie odświeżone wzornictwo oraz w pełni udoskonaloną elektronikę.

Dowiedz się więcej

Zestaw dla wymagających miłośników analogowej muzyki –...


Clearaudio Concept to wysokiej klasy gramofon, który dzięki swojej zaawansowanej, perfekcyjnie dopracowanej konstrukcji zapewnia wyśmienitą jakość dźwięku. Teraz, specjalnie z myślą o polskim rynku, Clearaudio oferuje promocyjny zestaw, w którym oprócz gramofonu z wkładką Concept MM V2 oraz pokrywy przeciwpyłowej znajduje się również bogata gama akcesoriów do czyszczenia i pielęgnacji urządzenia oraz płyt gramofonowych.

Dowiedz się więcej

Produkty

Serwis

tel.: +48 22 777 99 25

fax.: +48 22 777 99 38

Media

tel.: +48 22 777 99 25

fax.: +48 22 777 99 38