Aktualności

Prawdziwie bezprzewodowe. Niewiarygodne dźwiękowo


Bowers & Wilkins prezentuje słuchawki True Wireless, PI7 i PI5. Te całkowicie nowe modele zostały zaprojektowane z myślą o dostarczaniu dźwięku True Sound w każdym miejscu.

Słuchawki douszne True Wireless (TWS) cieszą się rosnącą popularnością, ale większość obecnie dostępnych konstrukcji jest w istocie kompromisem, który jakość dźwięku przeciwstawia bezprzewodowej wygodzie. Bowers & Wilkins od zawsze uważał, że problem ten musi zostać rozwiązany, zanim swoją ofertę wzbogaci o autorskie słuchawki TWS.

Teraz, po długim okresie rozwoju, Bowers & Wilkins z dumą prezentuje dwa nowe modele, które wprowadzają słynną jakość dźwięku, True Sound, do klasy słuchawek dousznych True Wireless. Obie nowości, zarówno PI7, jak i PI5, oferują brzmienie, którego miłośnicy muzyki oczekują od produktów Bowers & Wilkins. Całości dopełniają szeroka gama inteligentnych i użytecznych funkcji, wyjątkowa jakość dźwięku podczas rozmów telefonicznych i piękne, luksusowe wzornictwo.

• Brytyjski specjalista premium audio wprowadza dwa najnowocześniejsze modele dousznych słuchawek True Wireless, zaprojektowane z myślą o wysokiej jakości dźwięku.

• Słuchawki True Wireless PI7 i PI5 zapewniają niezrównaną jakość dźwięku high-res, której audiofile i miłośnicy muzyki oczekują od produktów Bowers & Wilkins.

• Wiodąca w branży jakość dźwięku, wciągająca adaptacyjna redukcja hałasu, intuicyjna bezprzewodowa transmisja dźwięku i bezprzewodowe ładowanie zapewniają korzyści podczas słuchania poza domem.

• Stworzone przez ten sam zespół, który opracował  kolumny głośnikowe Bowers & Wilkins z serii 800 Diamond, wykorzystywane m.in. w Abbey Road Studios.

PI7 i PI5 dostępne będą od 21 kwietnia 2021 r.

PI7 - nowe, wyznaczające poziom odniesienia słuchawki True Wireless firmy Bowers & Wilkins

PI7 jest flagową konstrukcją. Model ten obsługuje bezprzewodową transmisję Qualcomm® aptX™ Adaptive z kompatybilnych urządzeń mobilnych, umożliwiając przesyłanie muzyki high-res z odpowiednich serwisów strumieniowych, takich jak Qobuz. PI7 wspiera obsługę high-res audio dzięki bezprzewodowej transmisji 48 kHz/24 bity pomiędzy obiema słuchawkami. Te dwie technologie razem czynią PI7 jednymi z nielicznych słuchawek True Wireless, które dostarczają dźwięk w wysokiej rozdzielczości od źródła muzyki aż do uszu użytkownika.

Chociaż obudowy słuchawek PI7 są wystarczająco kompaktowe, aby komfortowo mieściły się w uszach, to swoim potencjałem słuchawki bardzo mocno zbliżają się do możliwości zarezerwowanych dla zaawansowanych konwencjonalnych głośników. PI7 wyposażone są w autorskie przetworniki Bowers & Wilkins o średnicy 9,2 mm, wspierane przez wysokotonowe przetworniki "balanced armature", przy czym każdy z czterech głośników systemu (dwa w każdej słuchawce) jest aktywnie zasilany przez własny wzmacniacz. Konfiguracja ta zapewnia wybitną kontrolę, doskonałą dynamikę i głęboki, precyzyjny bas.

PI7 wykorzystują również układ adaptacyjnej redukcji hałasu (Adaptive Noise Cancellation), który automatycznie monitoruje, analizuje i dostosowuje się do otoczenia, aby zapewnić najlepsze możliwe wrażenia audio. System ANC połączony jest z sześcioma mikrofonami – trzema w każdej słuchawce – co pozwala zapewnić krystalicznie czysty dźwięk podczas rozmów telefonicznych.

PI5 - wiodące w klasie, słuchawki True Wireless Bowers & Wilkins, które towarzyszą ci przez cały dzień

Do PI7 dołączają nowe PI5, które wykorzystują technologię TWS+, gwarantującą stabilną, wysokiej jakości synchronizację słuchawka-słuchawka, i wyposażone są w pojedyncze 9,2-milimetrowe przetworniki Bowers & Wilkins w każdej słuchawce. PI5 dostarczają dźwięk w jakości CD dzięki wykorzystaniu łączności bezprzewodowej Bluetooth aptX do odtwarzania muzyki z mobilnych urządzeń obsługujących ten kodek. PI5 udostępniają również tryb „przepuszczający” dźwięki otoczenia, a dzięki dwóm wbudowanym mikrofonom umożliwiają prowadzenie rozmów telefonicznych przy zachowaniu wysokiej jakości dźwięku.

Oprócz wyjątkowej jakości dźwięku muzyki i rozmów telefonicznych PI5 oferują ponad 24 godziny pracy bez dostępu do gniazdka elektrycznego, dzięki czemu można korzystać z nich przez cały dzień. Całości dopełnia zaawansowany układ aktywnej redukcji hałasu, umożliwiający łatwą adaptację do środowiska odsłuchowego, niezależnie od tego, czy użytkownik słucha muzyki w domu czy przy ruchliwej ulicy. Dołączone etui z funkcją szybkiego ładowania zapewnia do dwóch godzin pracy na baterii po zaledwie 15-minutowym ładowaniu.

Funkcje smart

PI5 i PI7 można skonfigurować za pomocą aplikacji towarzyszącej Bowers & Wilkins i obydwa modele wykorzystują prosty interfejs użytkownika oparty na jednym przycisku – pojedynczy przycisk pojemnościowy, który w prosty sposób może sterować wieloma funkcjami – w połączeniu z głosową obsługą poprzez Siri lub asystenta Google, w zależności od podłączonego urządzenia.

Każdy z dwóch nowych modeli słuchawek pozwala podłączać wiele urządzeń źródłowych, umożliwiając użytkownikowi łatwe i wygodne ponowne połączenie z każdym źródłem, np. przy szybkim przełączaniu z odsłuchu muzyki na telefonie na połączenie konferencyjne w laptopie.

Oba modele oferują wygodę bezprzewodowego ładowania zgodnego z szeroką gamą odpowiednich akcesoriów. Z kolei dołączane do słuchawek etui z funkcją ładowania pozwalają doładowywać akumulatory słuchawek. W PI5 zapas energii wystarcza na 4,5 godziny pracy, a w PI7 na cztery godziny. Etui umożliwiają cztery pełne doładowania słuchawek, dzięki czemu można cieszyć się muzyczną rozrywką nawet podczas długich podróży.

Wspominając o etui, PI7 udostępnia naprawdę wyjątkową funkcję, która pomaga uprzyjemnić wielogodzinne podróże. Etui słuchawek można podłączyć do zewnętrznego źródła dźwięku, takiego jak pokładowy system rozrywkowy (za pomocą kabla z wtykiem 3,5 mm lub USB), a następnie bezprzewodowe retransmitowanie dźwięku z tego źródła wprost do słuchawek dousznych, wszystko przy zachowaniu wyśmienitej jakości.


Przeczytaj także

SW-5 – nowy aktywny subwoofer w ofercie Audio Pro


Legendarny dźwięk basu, czyste i nowoczesne wzornictwo oraz kompaktowa, łatwa do ustawienia konstrukcja – Audio Pro poszerza swoją gamę o dyskretny z wyglądu, ale potężny brzmieniowo subwoofer SW-5. Model ten idealnie sprawdza się tam, gdzie trzeba uzyskać mocny bas, ale na przeszkodzie staje niewielka ilość wolnego miejsca na ustawienie głośnika.

Dowiedz się więcej

YH-E700A – najnowsze słuchawki Yamahy, które dostosowu...


YH-E700A otwierają gamę bezprzewodowych słuchawek Yamahy, które inteligentnie dostosowują się i reagują na użytkowników i ich otoczenie. Najnowszy model urzeczywistnia ideę True Sound, dzięki czemu dostarcza wysokiej jakości dźwięk, a także wykorzystuje szereg zaawansowanych rozwiązań technicznych, m.in. układy Listening Care oraz Ambient Sound.

Dowiedz się więcej

Produkty

Serwis

tel.: +48 22 777 99 25

Media

tel.: +48 22 777 99 09