Aktualności

PX 7, PX 5, PI 4, PI 3 – nowe słuchawki Bowers & Wilkins


Bowers & Wilkins PX7

Bowers & Wilkins kolejny już raz urzeczywistnia swoje 50-letnie doświadczenie w tworzeniu wyrafinowanych głośników za pomocą najwyższej klasy słuchawek. Gama produktowa firmy poszerzona została o cztery całkowicie nowe modele bezprzewodowe, które łączą w sobie dystyngowane wzornictwo, doskonałą jakość wykończenia oraz piękne, naturalne brzmienie, charakterystyczne dla wszystkich produktów Bowers & Wilkins.

Bezprzewodowe słuchawki pozwalają stworzyć kawałek swojej własnej, emocjonującej przestrzeni – niezależnie od tego, czy podróżujesz, pracujesz czy grasz. Jednak większości słuchawek albo  brakuje odpowiednich rozwiązań technicznych, aby zapewnić wrażenia prawdziwej sceny dźwiękowej, albo przedkładają one walory stylistyczne nad jakość dźwięku.

Teraz światowej sławy inżynierowie audio firmy Bowers & Wilkins przedstawiają najnowszą linię słuchawek, zaprojektowaną od podstaw według tych samych standardów akustycznych, które urzeczywistniają legendarne 50-letnie dziedzictwo głośników – w różnych wersjach dopasowanych do potrzeb muzycznych ich użytkowników.

Bowers & Wilkins PX5

Każda para zaczyna się od niestandardowych przetworników, opracowanych specjalnie pod kątem stylu użytkowania poszczególnych modeli – od 43-milimetrowych głośników we flagowych słuchawkach wokółusznych PX 7, do ekskluzywnych podwójnych przetworników hybrydowych w sportowych słuchawkach dousznych PI3. To unikatowe zaimplementowanie autorskiej technologii przetworników w połączeniu z nową, przełomową, adaptacyjną technologią aptX, tworzy najbardziej realistyczną i wierną scenę dźwiękową wśród słuchawek dostępnych na rynku, odwzorowując dźwięk dokładnie taki, jaki został zarejestrowany w studiu. Dzięki adaptacyjnej technologii aptX można cieszyć się bezprzewodową technologią high-res podczas strumieniowania w jakości 96/24 i aktywną redukcją hałasu, która działa przy 16-krotnej częstotliwości próbkowania, aby zapewnić najwyższą wydajność bez negatywnego wpływu na jakość dźwięku.

Wiodący w klasie, adaptacyjny układ aktywnej redukcji hałasu udostępnia konfigurowalne poziomy blokowania hałasu, zapewniając doskonały dźwięk w nawet najbardziej niesprzyjających warunkach. Każdy z nowych modeli przykuwa uwagę także oryginalnym wzornictwem Bowers & Wilkins, z doskonałym dopasowaniem i wykończeniem, specjalnie opracowanym kompozytem z włókna węglowego, silikonem i anodyzowanym aluminium. Bez względu na akustyczne oczekiwania użytkownika, Bowers & Wilkins zawsze pomaga zanurzyć się w swojej ulubionej muzyce.

PX7

Bowers & Wilkins PX7

Wokółuszne słuchawki PX7 pełnią rolę referencyjnej konstrukcji w obecnej gamie słuchawek Bowers & Wilkins. Zastosowane w nich głośniki opracowali i dostroili ci sami inżynierowie, którzy zaprojektowali kolumny głośnikowe Bowers & Wilkins z serii 800 Diamond. Dzięki adaptacyjnej aktywnej redukcji hałasu model ten automatycznie reaguje na zmianę otoczenia, wszystko po to, aby nic nie zakłócało dźwięku muzyki. Wbudowany akumulator zapewnia energię na aż 30 godzin pracy, a 15-minutowe szybkie ładowanie umożliwia słuchanie muzyki przez kolejne sześć godzin. Funkcjonalność słuchawek zwiększa wbudowana „inteligencja” – wystarczy odchylić słuchawkę, aby usłyszeć co dzieje się wokół użytkownika, a samo odtwarzanie muzyki zostało wstrzymane. Ponowne zbliżenie słuchawki do ucha sprawia, że muzyka znowu zaczyna wybrzmiewać. Od strony stylistycznej uwagę przykuwają kompozytowe ramiona z włókna węglowego, przywołując na myśl samochody wyścigowe.

PX5

Bowers & Wilkins PX5

Dla miłośników uniwersalnych słuchawek nausznych Bowers & Wilkins przygotował model PX5. Źródłem emocjonującego, naturalnego brzmienia są tutaj 35-milimetrowe przetworniki, które tak jak głośniki pozostałych nowości słuchawkowych są dziełem inżynierów odpowiedzialnych za projekt kolumn głośnikowych z serii 800 Diamond. Podobnie jak flagowy model, PX5 wykorzystują adaptacyjny układ aktywnej redukcji hałasu, który skutecznie ogranicza ilość dźwięków przedostających się do uszu użytkownika z zewnątrz, bez negatywnego wpływu na jakość brzmienia. Wydajny akumulator pozwala na 25 godzin pracy słuchawek, wystarczy jednak kwadrans, aby dostarczyć ilość energii niezbędną do trzech godzin słuchania muzyki. Wysoką jakość tej kompaktowej konstrukcji potwierdza zastosowanie wytrzymałego włókna węglowego.

PI4

Bowers & Wilkins PI4

Spośród dwóch najnowszych modeli dousznych PI4 są bardziej zaawansowaną konstrukcją. Słuchawki te łączą wygodę użytkowania z wysoką jakością dźwięku i łatwością odizolowania się od świata zewnętrznego. To m.in. zasługa 14-milimetrowych przetworników, nowego kodeka aptX oraz układu aktywnej redukcji hałasu. Ten ostatni, wykorzystując specjalne mikrofony, skutecznie minimalizuje przedostawanie się do uszu szumu ruchu ulicznego oraz odgłosów obecnych w przestrzeni publicznej oraz biurowych wnętrzach, nie wpływając przy tym na jakość brzmienia. Mimo swoich niewielkich rozmiarów słuchawki PI4 imponują czasem pracy na jednym ładowaniu – 10 godzin wystarczy, aby móc cieszyć się swoją ulubioną muzyką od rana do wieczora. Funkcja szybkiego ładowania pozwala w 15 minut zgromadzić zapas energii wystarczający na trzy godziny pracy. W codziennym użytkowaniu doskonale sprawdza się nowatorskie rozwiązanie opracowane przez projektantów Bowers & Wilkins. Po wyjęciu PI4 z uszu wbudowane magnesy pozwalają spiąć obie słuchawki, automatycznie wstrzymując odtwarzanie dźwięku. Wystarczy jednak rozpiąć słuchawki i ponownie umieścić je w uszach, aby zacząć słuchanie muzyki w miejscu, w którym odtwarzanie zostało przerwane.

PI3

Bowers & Wilkins PI3

Model PI3 jest najmniejszym spośród czterech nowości słuchawkowych Bowers & Wilkins, ale tylko pod względem rozmiarów – od strony brzmieniowej jest to w pełni dojrzała konstrukcja. Wszystko dzięki technologii Bowers & Wilkins Hybrid Dual Driver, która w jednej obudowie integruje dwa specjalnie zaprojektowane przetworniki. Zbalansowany głośnik zapewnia przejrzystość wysokich tonów, drugi z głośników dba o naturalność średnich i niskich tonów, przy czym obydwa przetworniki zasilane są przez osobne wzmacniacze, co pozwala uzyskać pełny, mocny dźwięk. PI3 zostały opracowane z myślą o miłośnikach muzyki prowadzących aktywny tryb życia, a wbudowane akumulatory zapewniają energię na osiem godzin pracy, co wystarczy na pokonanie dwóch maratonów. Także i w tym modelu dostępna jest funkcja szybkiego ładowania (15 minut), wydłużająca czas pracy o dwie godziny.


Przeczytaj także

IsoTek przedstawił nowy kondycjoner sieciowy – model V5


IsoTek zaprezentował nowy kondycjoner sieciowy V5 Titan, który jest udoskonaloną wersją wielokrotnie nagradzanego modelu Titan. Najnowszy model cechuje się wysoką jakością wykonania i szeroką funkcjonalnością, stanowiąc świetne uzupełnienie dla kompletnego, nawet najbardziej wymagającego, zestawu audio czy systemu audio-wideo.

Dowiedz się więcej

Kolumny Bowers & Wilkins 705 i 702 Signature zyskały ...


Firma Bowers & Wilkins poszerzyła swoje portfolio o całkowicie nową wersję kolorystyczną kolumn podstawkowych 705 Signature i podłogowych 702 Signature. Teraz obie te konstrukcje dostępne są również w błyszczącym lakierze Midnight Blue Metallic. Cechują się one tym samymi rozwiązaniami technicznymi, które przyniosły sukces modelom oferowanym w hebanowym wykończeniu Datuk Gloss.

Dowiedz się więcej

CD-S303 – nowy odtwarzacz CD w ofercie Yamahy


Oferta firmy Yamaha powiększyła się o nowy odtwarzacz CD – model CD-S303. Najnowsza konstrukcja powstała w oparciu o sukces poprzednika – odtwarzacza CD-S300. Wykorzystuje podobne rozwiązania techniczne, takie jak tryb Pure Direct czy mechanizm Intelligent Digital Servo. Zmodyfikowany został m.in. układ złączy na tylnym panelu, a także – co bardzo istotne z użytkowego punktu widzenia – pilot zdalnego sterowania, który wykorzystuje ergonomiczny i bardziej intuicyjny układ przycisków.

Dowiedz się więcej

Klimax LP12 – najnowsza generacja referencyjnego gramo...


Linn przedstawił nową wersję referencyjnego gramofonu Klimax LP12. Mamy tutaj do czynienia z konstrukcją modułową, a więc z możliwością modyfikacji i dalszej rozbudowy. Dzięki temu będzie można wzbogacić ten nowoczesny klasyk o najnowsze, przełomowe rozwiązania techniczne firmy Linn, sprawiając, że Klimax LP12 w przyszłości stanie się jeszcze lepszy.

Dowiedz się więcej

Produkty

Serwis

tel.: +48 22 777 99 25

Media

tel.: +48 22 777 99 09