Aktualności

Response D2R i K6 Signature – dwie nowe konstrukcje na 40-lecie firmy ProAc


Znany i ceniony producent kolumn głośnikowych, ProAc, w 2019 roku będzie świętował 40-lecie swojej działalności. Aby należycie uhonorować cztery dekady doświadczenia w tworzeniu wyjątkowych konstrukcji, projektanci firmy opracowali dwa nowe modele: Response D2R oraz K6 Signature.

Response D2R

Głośnik Response D2 swój debiut rynkowy miał już 15 lat temu i od tego czasu pozostał niezmieniony. Dzięki swoim zaletom szybko zdobył uznanie i stał się niezwykle popularną konstrukcją wśród miłośników muzyki szukających wyrafinowanego podstawkowego monitora. Teraz ProAc z przyjemnością prezentuje Response D2R – wersję Response D2 ze wstęgowym przetwornikiem wysokotonowym, który dopełnia nowa zwrotnica opracowana przez Stewarta Tylera.

ProAc Response D2R

Obecny model Response D2 nie zostanie wycofany z produkcji, ale użytkownicy kopułkowej kolumny głośnikowej nie będą mogli uaktualnić swoich egzemplarzy do wersji wstęgowej. Wynika to z faktu, że Response D2R ma inne wycięcia w obudowie. Równoległa sprzedaż obu modeli jest korzystnym rozwiązaniem dla klientów. Dzięki temu odpowiednią wersję dla siebie znajdą zarówno zagorzali fani głośnika wstęgowego, jak i osoby, które preferują tradycyjną, kopułkową wersję tweetera. W obu przypadkach klienci zawsze otrzymają doskonały dźwięk wysokich tonów w połączeniu z piękną, naturalną średnicą.

Response K6 Signature

ProAc K6 stał się bardzo popularnym modelem wśród konstrukcji z serii K i wciąż znajduje szerokie grono nabywców. Niemal rok temu projektanci firmy ProAc uznali, że kolumnę głośnikową K6 można jeszcze udoskonalić, montując większy przetwornik średniotonowy i stosując nowy, intrygujący układ głośników.

ProAc Response K6 Signature

Nowy, 76-milimetrowy przetwornik średniotonowy został opracowany przez ProAc-a i ma lżejszą membranę niż zwykły 50-milimetrowy, który był wykorzystywany w przeszłości. Wielkość membrany jest lepiej dopasowana średnicą do odwzorowywanych częstotliwości dzięki czemu uzyskano mniejsze podkolorowanie dźwięku, zapewniając średnim tonom bardziej otwarte i naturalne brzmienie. Głośniki napędowe zostały ułożone tak, aby słuchacz uzyskał maksimum korzyści z umieszczenia wstęgowego tweetera powyżej przetwornika średniotonowego i poniżej basowego. Układ ten zapewnia lepszą i bardziej ekspansywną scenę dźwiękową z lepszym rozpraszaniem.

Oprócz 76-milimetrowego głośnika średniotonowego w kolumnie pracują przetworniki nisko- i wysokotonowy, które są takie same jak dotychczas stosowane. Projektanci wykorzystali również całkowicie nową zwrotnicę, aby odpowiednio dopasować większą średnicę jednostki średniotonowej oraz nowy układ głośników. Wraz z wprowadzeniem K6 Signature ProAc oferuje dwie nowe wersje wykończenia, zarezerwowane wyłącznie dla tego modelu – Dark Eucalyptus i Tamo Ash. Oprócz tych dwóch drewnianych wykończeni klienci będą mogli wybrać także w pozostałych aktualnych wykończeniach. Model K6 Signature zadebiutuje na rynku w połowie 2019 roku.


Przeczytaj także

Magico ACC - zaawansowany, 3-drożny (cztery głośniki) ...


Magico z dumą przedstawia nowy głośnik centralny ACC, który idealnie dopełnia niewiarygodne kolumny A3, tworząc wraz z nimi najwyższej jakości frontowy system nagłośnieniowy. ACC wykorzystuje zamkniętą, wzmocnioną obudowę z aluminium, berylową kopułkę wysokotonową, karbonową membranę z nanografenu, neodymowy układ napędowy i renomowaną zwrotnicę eliptyczną Magico.

Dowiedz się więcej

Magico ASUB – referencyjny subwoofer aktywny


Magico z dumą przedstawia nowy subwoofer ASUB, który rozszerza wymiar dźwięku A3, A1 i dowolnych innych głośników, dostarczając piorunująco mocny bas. ASUB wyposażony jest w odporną na rezonans aluminiową obudowę, ultrasztywną membranę aluminiową, wbudowany wzmacniacz, elektroniczną zwrotnicę i centrum sterowania DSP.

Dowiedz się więcej

Haydn Jubilee na jubileusz Vienna Acoustics


Vienna Acoustics, producent wysokiej klasy kolumn głośnikowych, świętuje swoje 30. urodziny. Specjalnie na tę okazję projektanci firmy stworzyli jubileuszowy głośnik Haydn Jubille. Ta wyjątkowa kolumna nawiązuje konstrukcyjnie do pierwotnej wersji modelu Haydn i jest formą podziękowania za zaufanie i wieloletnią współpracę.

Dowiedz się więcej

Magico A1 - referencyjnej jakości 2-drożna kolumna gło...


Opierając się na niesamowitym sukcesie modelu A3, Magico z dumą prezentuje nową podstawkową kolumnę głośnikową, która poszerza serię A. Model A1 wykorzystuje w pełni wzmocnioną obudowę z aluminium, berylową kopułkę wysokotonową, karbonową membranę z nanografenu oraz renomowaną zwrotnicę eliptyczną Magico i urzeczywistnia bezprecedensową wartość w swojej kategorii cenowej.

Dowiedz się więcej

Produkty

Serwis

tel.: +48 22 777 99 25

fax.: +48 22 777 99 38

Media

tel.: +48 22 777 99 25

fax.: +48 22 777 99 38