Aktualności

Response D2R i K6 Signature – dwie nowe konstrukcje na 40-lecie firmy ProAc


Znany i ceniony producent kolumn głośnikowych, ProAc, w 2019 roku będzie świętował 40-lecie swojej działalności. Aby należycie uhonorować cztery dekady doświadczenia w tworzeniu wyjątkowych konstrukcji, projektanci firmy opracowali dwa nowe modele: Response D2R oraz K6 Signature.

Response D2R

Głośnik Response D2 swój debiut rynkowy miał już 15 lat temu i od tego czasu pozostał niezmieniony. Dzięki swoim zaletom szybko zdobył uznanie i stał się niezwykle popularną konstrukcją wśród miłośników muzyki szukających wyrafinowanego podstawkowego monitora. Teraz ProAc z przyjemnością prezentuje Response D2R – wersję Response D2 ze wstęgowym przetwornikiem wysokotonowym, który dopełnia nowa zwrotnica opracowana przez Stewarta Tylera.

ProAc Response D2R

Obecny model Response D2 nie zostanie wycofany z produkcji, ale użytkownicy kopułkowej kolumny głośnikowej nie będą mogli uaktualnić swoich egzemplarzy do wersji wstęgowej. Wynika to z faktu, że Response D2R ma inne wycięcia w obudowie. Równoległa sprzedaż obu modeli jest korzystnym rozwiązaniem dla klientów. Dzięki temu odpowiednią wersję dla siebie znajdą zarówno zagorzali fani głośnika wstęgowego, jak i osoby, które preferują tradycyjną, kopułkową wersję tweetera. W obu przypadkach klienci zawsze otrzymają doskonały dźwięk wysokich tonów w połączeniu z piękną, naturalną średnicą.

Response K6 Signature

ProAc K6 stał się bardzo popularnym modelem wśród konstrukcji z serii K i wciąż znajduje szerokie grono nabywców. Niemal rok temu projektanci firmy ProAc uznali, że kolumnę głośnikową K6 można jeszcze udoskonalić, montując większy przetwornik średniotonowy i stosując nowy, intrygujący układ głośników.

ProAc Response K6 Signature

Nowy, 76-milimetrowy przetwornik średniotonowy został opracowany przez ProAc-a i ma lżejszą membranę niż zwykły 50-milimetrowy, który był wykorzystywany w przeszłości. Wielkość membrany jest lepiej dopasowana średnicą do odwzorowywanych częstotliwości dzięki czemu uzyskano mniejsze podkolorowanie dźwięku, zapewniając średnim tonom bardziej otwarte i naturalne brzmienie. Głośniki napędowe zostały ułożone tak, aby słuchacz uzyskał maksimum korzyści z umieszczenia wstęgowego tweetera powyżej przetwornika średniotonowego i poniżej basowego. Układ ten zapewnia lepszą i bardziej ekspansywną scenę dźwiękową z lepszym rozpraszaniem.

Oprócz 76-milimetrowego głośnika średniotonowego w kolumnie pracują przetworniki nisko- i wysokotonowy, które są takie same jak dotychczas stosowane. Projektanci wykorzystali również całkowicie nową zwrotnicę, aby odpowiednio dopasować większą średnicę jednostki średniotonowej oraz nowy układ głośników. Wraz z wprowadzeniem K6 Signature ProAc oferuje dwie nowe wersje wykończenia, zarezerwowane wyłącznie dla tego modelu – Dark Eucalyptus i Tamo Ash. Oprócz tych dwóch drewnianych wykończeni klienci będą mogli wybrać także w pozostałych aktualnych wykończeniach. Model K6 Signature zadebiutuje na rynku w połowie 2019 roku.


Przeczytaj także

Audeze partnerem organizacji e-sportowej Echo Fox


Audeze, wiodący na świecie producent planarnych słuchawek magnetycznych, ogłosił oficjalne partnerstwo z cenioną organizacją e-sportową i firmą medialną – Echo Fox. Dzięki zaangażowaniu w tworzenie innowacyjnych i najlepszych rozwiązań audio, Audeze wyposaży zespoły Echo Fox w model Mobius, cieszące się ogromnym uznaniem słuchawki gamingowe, wyposażone w planarne przetworniki magnetyczne i technologie audio Waves Nx 3D.

Dowiedz się więcej

Pięć gwiazdek dla ELAC-ów Debut B5.2 w teście „What Hi...


Pierwsza seria głośników Debut firmy ELAC pojawiła się na rynku ok. trzy lata temu. Teraz tryumfy święci linia Debut 2.0, w której podstawowym modelem jest podstawkowy głośnik Debut B5.2. I właśnie ta konstrukcja broniła honoru firmy w teście przeprowadzonym przez redakcję magazynu „What Hi-Fi?” Jak się okazuje, uczyniła to w doskonały sposób, czego potwierdzeniem jest uzyskanie najwyższej noty – pięciu gwiazdek.

Dowiedz się więcej

Produkty

Serwis

tel.: +48 22 777 99 25

fax.: +48 22 777 99 38

Media

tel.: +48 22 777 99 25

fax.: +48 22 777 99 38