Aktualności

TEAC prezentuje nowy przedwzmacniacz gramofonowy PE-505


TEAC Corporation poszerza swoją gamą produktową o nowy przedwzmacniacz gramofonowy, model PE-505, wyróżniający się konstrukcją dual-mono i w pełni zbalansowanym obwodem wejście/wyjście.

PE-505 jest przedwzmacniaczem gramofonowy, w którym zastosowano konstrukcję dual-mono oraz w pełni zbalansowane obwody wejście/wyjście wspierające zbalansowane wejście MC.

Podczas opracowywania PE-505 projektanci wykorzystali bogate doświadczenie firmy TEAC w dziedzinie technologii audio, skupiającej się na nagrywaniu i odtwarzaniu, mając na celu precyzyjne odwzorowanie oryginalnych zamierzeń producentów nagrań. PE-505 wzmacnia nawet bardzo słabe sygnały audio odczytane przez wkładkę, przetwarzając je bez podkolorowań, a następnie dostarczając je w wierny sposób, aby maksymalnie przybliżyć słuchacza do oryginalnego nagrania, które miało miejsce jeszcze przed wygrawerowaniem na płycie master.

Urządzenie wspiera wysoko precyzyjną korekcję RIAA, a także krzywe DECCA i COLUMBIA. Ponadto PE-505 umożliwia wybór rezystancji obciążenia dla wkładek MC i pojemności obciążenia dla wkładek MM. Dzięki temu użytkownicy mogą zoptymalizować ustawienia dla typu używanej wkładki i stanu płyty.

Funkcje

 • W pełni różnicowe obwody wejść/wyjść;
 • Niezwykle precyzyjny układ korekcji RIAA uzyskuje odchylenie mniejsze niż 0,05 dB;
 • Indywidualne krzywe EQ dla płyt monofonicznych i te z korekcją DECCA i COLUMBIA;
 • Zbalansowane wejście MC;
 • Przełączalna impedancja MC (10, 22, 47, 100, 220, 470, 1 kΩ);
 • Przełączalna pojemność impedancji obciążenia MM (0, 100, 220, 330 pF);
 • Funkcja pomiaru impedancji obciążenia MC;
 • Przełączalne wzmocnienie MM/MC (wysokie/niskie);
 • Detekcja subsoniczna;
 • Filtr subsoniczny (17 Hz, -24 dB/oktawę);
 • Funkcja mono, która miesza lewy i prawy kanał jako kanał monofoniczny;
 • Funkcja DEMAG, która demagnetyzuje wkładkę;
 • Trzy nóżki;
 • Gniazdo uziemienia;
 • Zgodność RoHS.

W pełni zbalansowany układ

Od wzmacniacza czołowego, przez sekcje wzmacniacza korekcyjnego, aż do sekcji wzmacniacza buforowego w końcowym stopniu wyjściowym – w każdym stopniu amplifikacji PE-505 wykorzystuje w pełni zbalansowany układ, który wzmacnia, wyrównuje i zachowuje czystość także te najsłabsze sygnały audio odbierane przez wkładkę. Nawet niezbalansowany sygnał z konwencjonalnego wejścia RCA konwertowany jest do trybu przetwarzania różnicowego zaraz za złączami wejściowymi.

Precyzyjny obwód RIAA i wysoki stosunek sygnału do szumu

W uzyskaniu doskonałej jakości dźwięku pomaga perfekcyjnie dopracowany, stworzony od nowa wzmacniacz korekcyjny typu NF. Dzięki niemu TEAC PE-505 osiąga odchyłkę RIAA poniżej +/-0,05 dB. Ponadto urządzenie szczyci się stosunkiem sygnału do szumu na poziomie 106 dB dla wejścia RCA i 86 dB dla wejścia XLR, podczas gdy zakłócenia spowodowane napięciem szczątkowym sięgają 10 µV dla MM i 85 µV dla MC (wejście XLR), co jest niesamowitą wartością.

Wszechstronne ustawienia, unikatowe funkcje pomiarowe

PE-505 pozwala zmieniać pojemność obciążenia dla wkładek MM oraz rezystancję obciążenia w przypadku wkładek MC. Ponadto funkcja pomiaru rezystancji obciążenia pozwala użytkownikowi określić odpowiednią rezystancję obciążenia po naciśnięciu przycisku „Measure” na przednim panelu, dzięki czemu wyświetlana jest całkowita wartość rezystancji obciążenia, wliczając rezystancję kabla na przekroju. Także funkcja Subsonic pokazuje sygnały subsoniczne niższe niż 6 Hz na przekroju, podczas gdy filtr subsoniczny (17 Hz, -24 dB/oktawę) odcina niepotrzebne niskie częstotliwości spoza słyszalnego zakresu.

Funkcja DEMAG do odświeżania wkładek

Dzięki funkcji szybkiego rozmagnesowania, zarówno namagnesowane żelazne rdzenie wkładek MC, jak i transformator podwyższający rozmagnesowywane są poprzez odtwarzanie płyty winylowej przez zaledwie 30 sekund z włączoną pozycją DEMAG.

TEAC PE-505 zadebiutuje w październiku br., a jego poglądowa cena detaliczna wyniesie 7499 zł.


Przeczytaj także

Devialet wzbogaca serię Expert Pro o funkcję Sweet Room


Chcesz iść dalej? – to hasło przewodnie, jakie wykorzystuje Devialet wraz z udostępnieniem nowej wersji oprogramowania oraz nowego systemu operacyjnego (DOS) dla swoich wzmacniaczy zintegrowanych z serii Expert Pro. W porównaniu z dotychczasowymi, najnowsze oprogramowanie, 13.2.0, oraz system operacyjny, DOS 2.2.6, przede wszystkim wprowadzają Sweet Room – funkcję, która przy użyciu 9-zakresowego korektora parametrycznego umożliwia manualne dopasowanie brzmienia do akustyki pomieszczenia odsłuchowego.

Dowiedz się więcej

Słuchawkowe nowości Koss


Trzy modele, BT740iQZ, BT330i, TWS150i, trzy wspólne cechy – łączność bezprzewodowa Bluetooth 5.0, wygoda użytkowania i bardzo dobra jakość dźwięku. Za pośrednictwem tych trzech nowości Koss odpowiada na potrzeby wszystkich miłośników słuchawek, zarówno tych szukających konstrukcji wokółusznych i wyposażonych w układ QZ (Quiet Zone), jak i modeli nausznych bądź prawdziwie bezprzewodowych dousznych.

Dowiedz się więcej

ELAC VELA FS 408 - połączenie emocji i elegancji


Za pośrednictwem nowego modelu VELA FS 408, ELAC stworzył kolumnę głośnikową, która z perspektywy czasu zdaje się być brakującym elementem układanki i jednocześnie odpowiedzią na wiele pytań. Teraz kiedy VELA FS 408 już jest, można przygotować się... na magiczne chwile.

Dowiedz się więcej

Produkty

Serwis

tel.: +48 22 777 99 25

fax.: +48 22 777 99 38

Media

tel.: +48 22 777 99 25

fax.: +48 22 777 99 38