Aktualności

TD 102 A – najnowszy w pełni automatyczny gramofon Thorensa


Thorens poszerza swoją gamę produktową i prezentuje kolejny w pełni automatyczny gramofon dla miłośników winyli - całkowicie nowy model TD 102 A.

 TD 102 A otwiera całkowicie nowy rozdział w klasie w pełni automatycznych gramofonów firmy Thorens. Nowo opracowany mechanizm TD 102 A gwarantuje najniższy możliwy opór tarcia wszystkich mechanicznych komponentów.

Gramofon TD 102 A jest w pełni automatyczną konstrukcją wyposażoną w elektronicznie kontrolowany silnik prądu stałego, który za pomocą wewnętrznego paska napędza aluminiowy talerz (0,7 kg). TD 102 A obsługuje dwie prędkości odtwarzania, 33 1/3 i 45 obr./min, a wybór prędkości odbywa się poprzez układ elektroniczny. Energię do urządzenia dostarcza zewnętrzny zasilacz.

Urządzenie wykorzystuje również nowo opracowane karbonowe ramię TP 72, do którego standardowo mocowana jest wkładka Audio-Technica AT-VM95E, będąca następcą modelu AT95E, która jest znana i lubiana przez miłośników winyli już od wielu lat. Przełączany zintegrowany przedwzmacniacz gramofonowy gwarantuje pełną łączność z wszystkimi nowoczesnymi systemami audio.

Gramofon Thorens TD 102 A dostępny jest w dwóch wersjach wykończenia, czarny na wysoki połysk i orzech na wysoki połysk, a przy tym wyróżnia się starannym projektem całej konstrukcji, który podkreśla typowe wzornictwo Thorensa. Wysoka jakość dźwięku i długa żywotność urządzenia dopełniają typowe właściwości, z których już od lat słyną produkty firmy Thorens.


Przeczytaj także

Urządzenia firm AudioQuest, Michi, NAD, Thorens i Bowe...


Elitarne stowarzyszenie EISA przyznało prestiżowe nagrody EISA Awards. W 24. finale, werdyktem jury składającego się z przedstawicieli wiodących magazynów zajmujących się szeroko pojętym sprzętem audio-wideo oraz multimediami, wśród nagrodzonych produktów znalazły się AudioQuest DragonFly Cobalt, Michi P5/S5, NAD Masters M33 oraz Thorens TD 1601.

Dowiedz się więcej

Thorens TD 103 A - stworzony na nowo


Thorens przyspiesza przekształcanie swojej gamy produktowej i prezentuje najnowszy gramofon TD 103 A. Model ten jest całkowicie przeprojektowanym, w pełni automatycznym gramofonem, wywodzącym się z wielokrotnie nagradzanych konstrukcji.

Dowiedz się więcej

Nowe gramofony Thorens – TD 1600 i TD 1601


Thorens zapowiada dwa nowe gramofony: TD 1600 i TD 1601. Oba modele nawiązują stylistycznie i konstrukcyjnie do klasycznego modelu firmy – TD 160 – i wyposażone są w zawieszone sub-chassis. TD 1600 pozostaje typowym, w pełni manualnym gramofonem, podczas gdy TD 1601 zwiększa wygodę użytkowania m.in. funkcją automatycznego wyłączania po zakończeniu odtwarzania.

Dowiedz się więcej