Tivoli Audio


Od początku działalności w 2000 roku, firma Tivoli Audio oferuje użytkownikom pięknie zaprojektowane i proste w użyciu urządzenia elektroniki użytkowej, odznaczające się doskonałą jakością wykonania oraz bardzo dobrymi osiągami. Stworzona przez Toma DeVesto firma wyznacza kolejny etap w jego przeszło 30-letniej współpracy z legendą i wizjonerem branży audio – Henrym Klossem. Wspólnie założyli firmę Cambridge SoundWorks w 1988 roku.

Długa współpraca tych dwóch osobistości rozpoczęła się w 1976 roku, kiedy Tom DeVesto dołączył do Adwent Corporation firmy założonej przez Henry’ego Klossa, będącej jednym z głównych producentów komponentów stereofonicznych oraz wielkoekranowych telewizorów projekcyjnych. Tom DeVesto został w późniejszym czasie wice prezesem odpowiedzialnym za sprzedaż i marketing w Kloss Video Corporation – przedsiębiorstwie produkującym telewizory projekcyjne Novabeam. Kolejny etap kooperacji przypada na okres działalności Cambridge SoundWorks, firmy znanej z pionierskiego podejścia do sprzedaży produktów o najwyższej jakości przy najbardziej konkurencyjnych cenach. Efekty przyszły niezwykle szybko, plasując firmę na pierwszym miejscu pod względem liczby sprzedanych głośników multimedialnych. Cambridge SoundWorks została sprzedana w 1997 roku firmie Creative Labs.

W 2000 roku, Henry Kloss przerwał emeryturę, aby stworzyć radio Model One - pierwszy produkt Tivoli Audio. Eleganckie i powściągliwe wzornictwo Modelu One kryje w sobie wyszukane rozwiązania konstrukcyjne, gwarantujące niezwykłe brzmienie: bogate, dynamiczne i doskonale bliskie oryginałowi. Pozostałe produkty Tivoli Audio były projektowane przy wsparciu Henry’ego Klossa, aż do jego śmierci w lutym 2002 roku. Wśród nich znalazł się system muzyczny RadioCombo, Model Three oraz wodoodporne radio Portable Audio Laboratory (PAL).

Firma Tivoli Audio, pod kierownictwem Toma DeVesto, jest pozycjonowana tak unikalnie, jak unikalne rozwiązania oferuje. Kontynuuje spuściznę konstruowania produktów o bezkompromisowej jakości i innowacyjności, elastycznie dopasowując się do trendów rynkowych i wyznaczając nowe. Rosnąca rodzina urządzeń Tivoli Audio reprezentuje poziom jakości dźwięku niezrównany w tej klasie cenowej.