Aktualności

Haydn Jubilee na jubileusz Vienna Acoustics


HAYDN Jubilee Edition

Vienna Acoustics, producent wysokiej klasy kolumn głośnikowych, świętuje swoje 30. urodziny. Specjalnie na tę okazję projektanci firmy stworzyli jubileuszowy głośnik Haydn Jubille. Ta wyjątkowa kolumna nawiązuje konstrukcyjnie do pierwotnej wersji modelu Haydn i jest formą podziękowania za zaufanie i wieloletnią współpracę.

Muzyka stała się siłą napędową, która 30 lat temu zachęciła Petera Gansterera do założenia firmy Vienna Acoustics. Studiując inżynierię akustyczną twórca marki prowadził badania akustyki wspaniałych wiedeńskich sal koncertowych i zrozumiał dynamikę muzyki na żywo. Peter Gansterer zrozumiał także, że wspaniały głośnik jest syntezą sztuki. To organiczna całość, której dźwięk wywodzi się z harmonii niezliczonych parametrów determinujących dźwięk. W efekcie rozpoczął prace nad kolumnami głośnikowymi, które w pełni odwzorują to doświadczenie.

Skuteczne połączenie indywidualnych cech wielu elementów głośnika jest zadaniem tak skomplikowanym, że należy to potraktować jak sztukę – przypomina tworzenie, strojenie i wyrównywanie wyrafinowanego instrumentu muzycznego. Przez trzy dekady działalności Vienna Acoustics jej konstrukcje zapewniły sobie miejsce w sercach miłośników muzyki na całym świecie. Do dzisiaj firmową dewizą jest duch zespołowy, chociaż złożona sztuka projektowania jest udziałem jednego, wyjątkowo utalentowanego akustyka.

Vienna Acoustics kładzie szczególny nacisk na jakość swoich produktów, tym bardziej w przypadku rocznicowej edycji projektanci nie szczędzili wysiłków, aby zapewnić standard wydajności najlepszych konstrukcji. Haydn Jubilee urzeczywistnia niezrównaną w swojej klasie precyzję brzmienia. Naturalnie przezroczysty dźwięk podkreślony jest przez bogaty bas, przeczący kompaktowym rozmiarom tego podstawkowego modelu. Instrumenty muzyczne przedstawione są z zachowaniem pełnej kolorystyki tonalnej, delikatnej struktury harmonicznej i maksymalnej precyzji. 

Podobnie jak najbardziej zaawansowane konstrukcje z gamy Vienna Acoustics, Haydn Jubilee wykorzystuje zaawansowane komponenty, takie jak 140-milimetrowy przetwornik niskotonowy z przezroczystymi membranami X3P. Perfekcyjną dbałość o szczegóły potwierdza także projekt zwrotnicy. Ręcznie wyselekcjonowane kondensatory i rezystory metalizowane o tolerancji mniejszej niż 1 proc. wybrane zostały ze względu na ich brak indukcyjności i skalibrowane do każdego głośnika.

O unikatowym charakterze modelu Haydn Jubilee świadczy również to, że każdy pojedynczy element tej konstrukcji został stworzony dla Vienna Acoustics – od zacisków głośnikowych do ręcznie wykańczanych jedwabnych kopułek wysokotonowych, od obudowy do układu zwrotnicy. Całości dopełnia wysokiej klasy obudowa, ręcznie wykonana z wielowarstwowym lakierem fortepianowym. Jednak najbardziej wyjątkową rzeczą jest to, że Haydn Jubilee został stworzony jako podziękowanie i dlatego oferowany jest w cenie pokrywającej wyłącznie koszt produkcji tego modelu.


Przeczytaj także

Piękno The Music nagrodzone


Jedna konstrukcja – The Music, dwie dwie cenne nagrody – The Absolute Sounds 2013 Editor’s Choice oraz Writer’s Choice – Best of the Best 2012. Flagowe głośniki Vienna Acoustics wciąż czarują swoim dźwiękiem i sprawiają niespodziankę oraz przyjemność każdemu, kto je pozna.

Dowiedz się więcej

Vienna Acoustics, czyli artystyczna uczta dla audiofila


Gustav Klimt, jeden z inicjatorów wiedeńskiej Secesji, pragnął by sztuka przejawiała się w każdej dziedzinie życia. Mając to na uwadze, Vienna Acoustics stworzyła wyjątkową i unikalną serię kolumn głośnikowych, która nie tylko wspaniale brzmi ale również jest prawdziwym arcydziełem sztuki. W skład serii wchodzą trzy typu kolumn: wolnostojące – The Music, podstawkowe – The Kiss oraz głośnik centralny o równie niebanalnej nazwie – The Poetry.

Dowiedz się więcej